Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért adtak régen néha értelme...

Miért adtak régen néha értelmetlen feladatokat a katonáknak? Ma is csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Hallottam történeteket olyan ismerőseimtől, rokonaimtól, akik voltak katonák még a kötelező sorkatonaság idején. Volt, amikor értelmetlen dolgokra utasították őket. Például: öntözzék a betont, míg nem nyílik benne virág, varrják vissza ősszel a fákra a leveleket, ilyesmik.


Ezeknek mi volt az értelme?

- Egyszerűen a szivatás?

- Ezzel is szoktatják őket ahhoz, hogy "a parancs az parancs", akkor is teljesíteni kell, ha nem látják értelmét?

- Vagy épp nem volt semmi csinálni való, a felettesük pedig nem akarta dolog nélkül hagyni a katonákat? Így legalább elfoglalják magukat.

- Esetleg mindezek együtt?


Ma is csinálnak ilyet a honvédségnél, hogy értelmetlen(nek tűnő) dolgokra utasítják őket?



2023. máj. 11. 15:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Voltam sorkatona, másfél évet. Abból kb max 4 nap lehetett, aminek volt valami értelme, tanultunk katonáskodást.

A többi csak felesleges marhaság volt.

Vagyis tökéletesen alkalmatlanok voltunk egy háborúra, honvédelemre, nulla kiképzéssel.

Akkor még persze lelkes, naív fiatal voltam, ma már eszem ágában sem lenne háborúzni ezért az országért.

2023. jún. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentették a vezérkari főnököt, mert állítólag megalázták a honvédségi sofőröket egy kiképzésen

[link]

2023. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Miért, voltak ott értelmes feladatok is?
nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!