Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszország nem járt volna...

Oroszország nem járt volna jobban ha 2015-ben támadja meg Ukrajnát?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, nem szurkolok nekik én mindenkit lenézek aki hozzájárult a háborúhoz.

De szerintem sokkal kevesebb áldozattal járt volna ha rögtön a dombaszi szakadárokhoz csatlakoztak volna az orosz erők, amikor már egész jelentős részek az ő hatáskörük alá tartozott.


Ehelyett Oroszország inkább megvárta még Ukrajna felfegyverzi magát, kiépíti a védelmi vonalait, a nyugathoz közeledik, akik méginkább támogatják. Így persze nem bírnak egymással és létrejött egy teljesen értelmetlen háború, amiből Oroszország biztos hogy nem fog kilépni mert nem viselné el azt a szégyent, és valószínűleg a NATO támogatások se fognak kiapadni.


Gondolom már akkor is lehettek viták hogy meg kellene támadni őket, csak nem értem miért húzták akkor eddig, így kib@sztak saját magukkal és az ukránokkal is.


Ha naiv akarok lenni akkor azt mondanám hogy bíztak abban, hogy az ukránok kevésbé fognak eltávolodni az oroszoktól, de ugye ez nem jött be.



2023. máj. 12. 10:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor támadnak akkor célt érnek. Ukrajna hadserege még nem állt volna készen egy orosz támadás visszaszorítására és jóval több volt az oroszbarát érzelmű ember (a hadseregen belül is).

Azért nem támadtak, mert abban bíztak hogy szubverziós műveletekkel meg tudják ismét fordítani a helyzetet és hatalomra tudnak juttatni újból egy oroszbarát rezsimet (ahogy a narancsos forradalom után is sikerült visszavenniük a hatalmat).

2023. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!