Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A francia idegenlégió legyőzné...

A francia idegenlégió legyőzné a Wagner csoportot?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 18:15
1 2 3 4 5 6
 21/52 kürasszír ***** válasza:
78%

# 20


Az idegenlégióba jellemzően nem bűnözők jelentkeznek.


Olvass már valami szakirodalmat az Idegenlégió történetéről.

2023. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
13%
#16 Hehe, a francia átlagkatonához képest jó hogy elit az idegenlégió. Nekem viszont az az érzésem hogy mind a Wagner csoport, mind a francia idegenlégió egyöntetűen összefosná magát ha összeakadna a Waffen SS-el, vagy egy hasonló elhivatottságú, katonai szintű alakulattal! :D
2023. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
16%
#21 Hát én nem tudom most kik jelentkeznek, de az én időmben nagy számban azok voltak, ezt első kézből tudom. Viszont szívesen belenézek abba "szakirodalomba" amit emlegetsz, ha írsz forrást! :)
2023. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 kürasszír ***** válasza:
82%

# 22


Az Idegenlégió hivatásos, professzionális katonákból állt.


A Waffen SS állományában 900 000 fő szolgált a II. világháborúban.


Vagyis a francia Idegenlégió sokkal elitebb, válogatottabb személyi állománnyal rendelkezett, mint az óriási létszámú, 900 000 fős Waffen SS.


1944-1945-ben már szinte bárkit felvettek az SS-be.


Az Idegenlégió kiképzése sokkal keményebb és brutálisabb volt, mint az SS-é.

2023. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 kürasszír ***** válasza:
100%

# 23


Geraghty, Tony: March Or Die: A New History of the French Foreign Legion (1987)


Porch, Douglas: The French Foreign Legion: Complete History of The Legendary Fighting Force (1992)

2023. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
0%
#24 Na és mi van pl a 2nd SS Panzer Division Das Reich és hasonló alakulatokkal? Ne mondd már hogy az idegenlégió picsán rúgná őket is!
2023. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
#25 Köszi.
2023. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 kürasszír ***** válasza:
100%

# 26


Az Idegenlégó katonáinak átlagos kiképzettségi szintje magasabb volt, mint a Waffen SS katonáié.


Az Idegenlégió alapvetően gyalogság, nem lehet összehasonlítani egy német páncéloshadosztállyal. Alma a körtével nem hasonlítható össze.


Egy nehézfegyverzetű, vagy 150-200 tankból álló páncéloshadosztály eleve sokkal erősebb bármilyen elit gyaloghadosztálynál, egyszerűen azért, mert az egyik egy nehézfegyverzetű páncélos, a másik pedig egy könnyűfegyverzetű gyalogsági egység, teljesen más feladatra szánták őket.

2023. máj. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem viszont az az érzésem hogy mind a Wagner csoport, mind a francia idegenlégió egyöntetűen összefosná magát ha összeakadna a Waffen SS-el, vagy egy hasonló elhivatottságú, katonai szintű alakulattal!"


A Waffen SS nem volt elit alakulat, sőt, összességében nagyon-nagyon ingadozó volt a különböző Waffen-SS alakulatok teljesítménye. Voltak olyan egységeik, amelyek az átlag felül teljesítettek, de olyanok is, amelyek messze elmaradtak a Wehrmacht szintjétől. Ha a Waffen-SS és a Wehrmacht egészét hasonlítjuk össze, akkor az SS inkább elmaradt a Wehrmacht teljesítményétől, minthogy túlszárnyalta volna azt.


"Na és mi van pl a 2nd SS Panzer Division Das Reich és hasonló alakulatokkal? Ne mondd már hogy az idegenlégió picsán rúgná őket is!"


Hát a Das Reichot Moszkva mellett, Kurszknál, Normandiában, és az Ardennekben is elpicsázták a nagyrészt sorkatonákból álló szovjet és amerikai erők. Az amerikai 2nd Armored Division ráadásul nem csak a Das Reichot, hanem mellette egyidőben a 17. SS Páncélgránátos Götz von Berlichingen hadosztályt is szarráverte a normandiai Roncey mellett.

2023. máj. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
68%

# 28 Az világos hogy harci értékben persze nem összehasonlítható a kettő.


Az átlagos kiképzési szint viszont csak azért lehet magasabb az idegenlégiónál, mert - ahogy ítad - a Vh vége felé már minden jött-mentet felvettek az SS-be. De a háború elején más volt a helyzet.

2023. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!