Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki repítette a levegőbe a...

Ki repítette a levegőbe a nova kahovkai gátat?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 09:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
38%
Inkább Ukrajna èrdeke a robbantás. Így lassítani tudjàk az orosz hadműveletet.
2023. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
66%
Én először az oroszokra gondoltam, de most hogy az ukránok még pluszban rá engednek még egy gátat, közben sírnak a katasztrófa miatt (miközben növelik azt), hát nem tudom. 60-40% tippelek az oroszokra
2023. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
42%
Annyi bizonyos, hogy ebben a háborúban eddig csak az ukránokról derült ki, hogy terrorcselekményeket követtek el.
2023. jún. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
16%

Tegnap egy nem putyinista orosz arról beszélt, hogy a gát orosz ellenőrzés alatt lévő területen, orosz felügyelet alatt állt ( ezért is tudtak játszani a vízszinttel ), oda ukránok robbanóanyagot nem tudtak bevinni.


Szerinte az ukránoknak nincs olyan fegyverük amivel nagy távolságból meg tudták volna rongálni a gátat.


( tavaly láttuk, hogy a himars harci réste a közuti hidat is alig ütötte át )


Szerinte volt több ellentmondás a cári médiában az esemény után, amúgy hasonlóról a telex is írt.

2023. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
21%

#40

Álmukban.

2023. jún. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
83%

#54


Egy ukrán vezető arról beszélt, "korábban" orosz fennhatóság alatt volt a terület.

A térképeken is látni, hogy sárga jelzésű, azaz ukránok által visszafoglalt területről van szó.


Más szemszögből: az oroszoknak okozott hatalmas kárt nem csak a zaporizzsjai atomerőmű vízellátása miatt, hanem Krim is a víztározóból kapta a vizet.

Magyar médiák szerint több hónapra elég a tartalék tározók vize, ukrán források szerint csak pár hétre.


Megint más: A több kilóméter széles Dnyeper-víztározó miatt eddig nehezen tudták volna visszafoglalni az atomerőművet. Várható, hogy hetek alatt alaposan le fog apadni ott a víz.

2023. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
100%

#56

"Megint más: A több kilóméter széles Dnyeper-víztározó miatt eddig nehezen tudták volna visszafoglalni az atomerőművet. Várható, hogy hetek alatt alaposan le fog apadni ott a víz."


Igen, csak épp olyan iszap és sártenger marad a víz helyén, hogy ott még gyalog se lehet közlekedni, nemhogy bármilyen járművel, ergo ilyen szempontból semmi értelme nincs.

2023. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
77%

"Egy ukrán vezető arról beszélt, "korábban" orosz fennhatóság alatt volt a terület."


Most is orosz ellenőrzés alatt van az az oldal, ahol a gépterem is van.

2023. jún. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
83%

#57


Igen. Ezen én is elgondokoztam.

2023. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
70%

Május 26-án az oroszok felrobbantották a kurakovói gátat.


Május 31-én az oroszok módosították az infrastruktúrára vonatkozó biztonsági rendeletet, mi szerint az újonnan megszerzett teeületeken:

-2028-ig nem szükséges elvégezni a terv szerinti karbantartásokat

-ha egy balesetet terrorcselekménnyé minősítenek ott nem kell lefolytatni a szükséges vizsgálatokat.


A nova hkahovkai gát megsérülését még aznap terrorcselekménynek minősítették...


Az első orosz hírek arról szóltak, hogy az ukránok robbantották fel a gátat. Erre a helyi polgármester azt posztolta, hogy ez teljes képtelenség és semmilyen robbanás vagy légicsapás nem volt.


Egy órával később ugyanez az ember azt mondta: hajnal 2 kor sérült meg a gát egy ukrán légicsapás miatt :)



Nekem az orosz sztory továbbra sem áll össze.

2023. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!