Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kéri az USA Szerbiától...

Miért kéri az USA Szerbiától és Oroszország Ukrajnától, hogy mondjanak le a háborúban elveszített területekről a béke érdekében? Nem gondolják, hogy ez veszélyezteti a nemzetközi rendet, stabilitást?

Figyelt kérdés

A korábbi világrendben, nemzetközi jogrendszerben az államok szuverenitása, területi integritása felette állt a helyi kisebbségek önrendelkezési jogának, így a szerbiai albán kisebbség és az ukrajnai orosz kisebbség elvileg nem dönthetne a sorsáról. Másrészt azért is problémás, mert Koszovó elszakítása a NATO katonai agressziójának, míg a Krím és a Donbasz elszakítása Oroszország agressziójának köszönhető.

Ezért például a harmadik világ, India, Kína, Brazília, Dél-Afrika... egyiket sem hajlandó elismerni, elfogadni hivatalosan.



2023. jún. 9. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nézd meg az elmúlt 1000 év európai térképeit, a határok állandóan változtak. A történelemnek soha nincs vége.
2023. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Ha Indiának nem tetszenek a változások, visszakérhetik magukat brit gyarmattá. Kína meg visszaadhatja a keleti területeit Japánnak.
2023. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Ezen országok határai is úgy jöttek létre, hogy megváltoztatták a korábbi országhatárokat.

Ami nekem nem érthető az, hogy ha 15 éve alap volt az USA és a nyugat-európai országok számára, hogy a koszovói albánoknak joguk van a vallásuk miatt független országot létrehozni és Szerbia területi integritását megsértve új országhatárokat kialakítani, akkor miért nem volt pár évvel később 2014-ben ugyanilyen alap, hogy az ukrajnai orosz kisebbségnek is joga van saját függetlenséghez és megsértve ugyan Ukrajna területi integritását, de külön országot létrehozni. Ráadásul míg az albán kisebbség 1,6 milliós, Koszovónak csak 90%-a, az ukrajnai orosz kisebbség csak a Krímben volt közel 1,2 millió és a többi szakadár területen még sokkal többen.

2023. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ebben van igazság, hogy a határokat folyton változtatják a nagyhatalmak, akár erőszakkal is és ebben nem csak a NATO nagyhatalmak és Oroszország vesznek részt. Kína, India sem teljesen ártatlan, békés.


Kelet-Pakisztán (ma Banglades) elszakítása Pakisztántól gyakorlatilag az indiai katonai beavatkozás eredménye volt 1971-ben és akkor India is támogatta a helyi önrendelkezési jogot, elsőként ismerte el a szakadár terület egyoldalúan, jogtalanul kikiáltott függetlenségét.

Kína pedig az 1962-es háborúban a Himalájában foglalt el egy stratégiai fontosságú területet Indiától és annektálta azt. 1974-ben Kína a Paracel-szigeteket foglalta el Vietnamtól és a korábbi lakatlan szigetet felfejlesztette lakhatóvá, benépesítette kínaiakkal és hangoztatja, hogy az Kína része és igazi sziget, kizárólagos gazdasági zónával.

Brazília meg Argentína revizionista politikáját támogatta, támogatja, mely a brit gyarmati területet, Falkland-szigeteket szeretné Argentínához csatolni. Ezen területi követelések miatt korábban háború is volt.

2023. jún. 9. 23:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A határok oda kerülnek ahova a nagyhatalmi játszmákban behúzzák őket, lesz.rják az etnikai összetételt. A nemzetközi stabilitást az adja ha a nagyok elvannak egymás b.szogatása nélkül és nem robbantanak ki proxiháborúkat egymással (mint most).

Ha a nagyfiúk leboltolnak valamit akkor meg majd lepapírozzák valamilyen ürüggyel.

2023. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!