Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Valaki elmindaná nekem, hogy...

Strand Unió kérdése:

Valaki elmindaná nekem, hogy korábban milyen botrányba keveredett Dr. Böröndi Gábor amiért áthelyezték külföldre?

Figyelt kérdés
Többször belebotlottam apró megjegyzésekbe arról, hogy a Magyar Honvédség mostani parancsnokának volt valamilyen botránya, ami miatt külföldre helyezték. Az interneten viszont a félmondatokon kívűl semmijen konkrét ifórmációt nem találtam. Ti mit tudok erről?

2023. júl. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
2023. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
2023. júl. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, de egyik cikkben sem említik Böröndit.
2023. júl. 4. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:

2021-ben Ruszin-Szendi humánpolitikáért felelős helyettes államtitkári pozicióból lett a Honvédség parancsnoka, ő kezdeményezte Korom Ferenc MH parancsnoki és Böröndi MH parancsnok-helyettesi beosztásból felmentését.


A humánpolitikai botrányokra láttott rá Ruszin-Szendi, ezek tényleg az akkori lövész katonai kultúra miatt (ami most megint visszajött) nem voltak tisztességesen kivizsgálva. Kb. az volt a szemlélet, hogy egy katona legyen kemény, ne hagyja hogy áldozattá váljon, ha meg hagyja, akkor utána ne nyavajogjon, mert ebből csak kellemetlensége lesz a parancsnokainak.


E két ügy mindkettő 2021. június első hetében a leváltások után került a sajtó elé.


Ruszin-Szendinek aztán szava járása lett, hogy hiába jó katona bárki, ha átlépi a piros vonalat az nem való a honvédségbe.

2023. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát csúnyán leegyszerűsítve a dolgot, Korom és Böröndi is tudott az említett ügyekről, de nem tettek semmit, a Honvédelem hírnevének "megőrzése" érdekében. Emiatt lecserélték őket és helyettük lett Ruszin aki maga szüntette be a fegyelmi eljárást a 2. -Index- cikkben említett esetnél. És most van újra egy Böröndink. Ez óriási... Tudja valaki hogy melyik országba érdemes költözni családdal... Vagy anélkül? 🤣🤣🤣
2023. júl. 4. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!