Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak milyen fegyver...

Magyarországnak milyen fegyver készletei vannak?

Figyelt kérdés
2.Világháborús??
2010. okt. 13. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
légpuska, csúzli, íj
2010. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Siralmas.


Egyébként hidegháborús, általában elég rossz állapotban.

2010. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 UM4 ***** válasza:
78%

elvileg van elég sok (azt hiszem M-zároltnak hívják) fegyver meg járművek szépen konzerválva hogy ne rozsdásodjanak. eredetileg annyit tároltak hogy több százezer embert fel lehessen szerelni ("ha a gonosz imperialisták megtámadnak mi meg jól ellentámadunk")

de volt már olyan újsághír hogy időszakos leltárnál hiány volt egy raktárban...

a lőszereknek, robbanóanyagoknak meg álltában lejárhat a szavatossága, de háború esetén pl.konzervgyárak is átállíthatók ágyúlőszer gyártásra, cigigyárak meg kézifegyverekére stb.

2010. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"5 főre egy légpuska "


Ezen besírtam.Elképzeltem a magyar csapatokat, ahogyan egy embernek jut egy légpuska, egynek meg golyó bele

(mint Sztálingrád ostrománál, csak itt légfegyverekkel) :DD

2010. okt. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat:D

én kb konyhakésre gondoltam mert az tán mindenkinek jutna:D

2010. okt. 14. 06:43
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Jobb, ha nem tudod!

Katasztrófális lehet az a készlet, amely megmaradt (?) az egymást íberelő kormányok "reformjainak" köszönhetően.

-Ha volna olyan tantárgy, hogy "Esztelen Károkozás", abból csillagos ötös lenne - már 20 éve - a Magyar (?) Állam.

2010. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

[link]


A probléma az, hogy sok az elavult technika, amit ideje lecseréni.


Egyébként a sok konstruktív hozzászóló (íj, légpuska, konyhakés stb.) mind ennyire gyűlöli a hazáját, vagy mi van?

2010. okt. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem gyűlölöm a hazámat csak érzékeltetni szerettem volna a helyzetet és gondolom a többiek is így gondolták!
2010. okt. 14. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!