Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha sikerül majd helyreállítani...

Ha sikerül majd helyreállítani Ukrajna szuverenitását, területi integritását, utána Ciprus, Comore-szigetek, Szíria, Szerbia, Grúzia esetében is sikerülhet ezt elérni a nemzetközösségnek? Miért haladnak ilyen lassan ezzel?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ukrajna nem szuverén, hanem a nyugat bábja, és nem hinném, hogy ez hamar megváltozna.
2023. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

"Magyarul és röviden: a nyugat kollektíve töketlen."


Atomhatalom lehet neked nagy faxod, meg hatalmas golyóid, agy kell, nem azt nézegetni, hogy kinek van nagyobb.


"Ebből pedig csak egyetlen következtetés vonható le, mégpedig az, hogy az USA/nyugat annyira fosik egy Oroszországgal való közvetlen konfrontációtól, hogy egy ennyire teljesen egyértelműen vállalt kötelezettségnek sem mertek eleget tenni."


Nem ettől félnek, csak az atomtól. Ha az nem lenne, már Moszkvában ennék a fish and chipset, meg innák a whiskyt. Hosszútávon Oroszország képtelen lesz háborúzni, és ezzel tökéletesen tisztában van a nyugat. Kivéreztetik őket.

2023. júl. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

"Ami azért fontos, mert ez arról szólt, hogy Ukrajna lemond az atomfegyvereiről, cserébe az USA, a britek, és az oroszok garantálják Ukrajna területi és politikai szuverenitását."


Ez nem azt jelenti, hogy majd harc árán megvédik, hanem akik aláírták, azok nem fenyegetik a szuverenitását, tehát tiszteletben tartják.


Amúgy a háború a nyugat részéről nem azért zajlik, hogy katonailag legyőzzék az oroszokat, hanem azért, mert reménykednek benne, hogy a harcok miatt gazdaságilag és politikailag megrendül, így majd az ölükbe pottyan.

2023. júl. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dzsonszi ***** válasza:
78%
#2 Aztán te örülnél neki, ha a két atomnagyhatalom közvetlen konfortációba kerülne és elkezdenék egymásra szórni az atomot? Mert ez lenne a következménye.
2023. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"4/4 Dzsonszi"


Ezt miért is tőlem kérdezed?

2023. júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Dzsonszi ***** válasza:
59%

#5 Huscomb1


Törölve lett az eredeti kettes komment, tőle kérdeztem. Valamit kezdhetne ezzel a GYIK, hogy jelezze, hogy az adott komment törölve lett.

2023. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Ja, leesett :D
2023. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"Ciprus, Comore-szigetek, Szíria, Szerbia, Grúzia"



Ezek vajon hany golt rugnanak a Fradinak? :)



39F incel

2023. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

#2

Ez nem öröm kérdése.

Nem értem, hogy miért mindenki érzelmi alapon közelíti meg ezt a kérdést.


Ténykérdés, hogy az USA töketlen, hiába vállalt garanciát Ukrajna területi és politikai szuverenitására, nem volt elég a vér a pucájában ahhoz, hogy azt be is tartassa Oroszországgal szemben.


Lehet itt mellébeszélni, hogy valójában csak arra vállalt garanciát, hogy ő nem sérti meg, de ez már a bizonyítvány magyarázása - nyilvánvaló, hogyha mondjuk Moldova vagy Fehéroroszország próbált volna megszállni ukrán területeket, akkor az USA/NATO azonnal beavatkozott volna.

Mert bárhol máshol nem haboztak beavatkozni, ahol nem volt a játékban atombomba.


Így viszont, hogy az oroszok szálltak meg ukrán területeket, a nyugat gyakorlatilag tehetetlen.

Nem mernek háborúba keveredni Oroszországgal.


A legtöbb, amit meg mernek tenni, az a gazdasági szankciózgatás, ami szemmel láthatóan nem tántorította el Oroszországot a háború folytatásától, illetve minimális fegyverszállítás, ami szintén nem tántorította el Oroszországot a háború folytatásától.


Tehát akkor mégis mire fel örömködik a nyugati katonai fölényen itt mindenki?

Hiába van nekem egy géppisztolyom, a másiknak meg csak 22es kispisztolya, ha nem merem használni azt a géppisztolyt, akkor bizony a hajamra is kenhetem.


Ez a nyugat ma.


Kiderült, hogy túlságosan be vannak sz-rva a háborúzástól, egyedül abban bíztak, hogy építenek egy szuperhightech fegyverarzenált, és beblöffölik, hogy ezt hajlandóak használni is, és ez a blöff elég lesz arra, hogy elrettentsen másokat.


Ez működött is sokáig, de aztán most Oroszország úgy volt vele, hogy kockáztat egy nagyot, lehívta a blöfföt, és kiderült, hogy tényleg blöff.


Innentől kezdve hogyan is képzeli el valaki, hogy Ukrajna szuverenitása valaha is helyre lesz állítva?

2023. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem, hogy miért mindenki érzelmi alapon közelíti meg ezt a kérdést."


Én nem beszéltem semmilyen örömről, tanulj meg olvasni! :3


"Nem értem, hogy miért mindenki érzelmi alapon közelíti meg ezt a kérdést." Semmilyen érzelemről nem írtam. Ellenben te primitív ösztöneid jól bemutattad azzal, hogy a golyóid emlegetted. Ígéret, vagy nem, hülyeséget csinálni csak azért, mert te valamikor elhitted, hogy X úgy sem fog megtörténni, úgy, hogy valójában NEM is te ígértél \ írtál alá dolgokat, hanem az elődöd, hát, az sem épp az okos és logikus ember ismérve.


"Lehet itt mellébeszélni, hogy valójában csak arra vállalt garanciát, hogy ő nem sérti meg, de ez már a bizonyítvány magyarázása - nyilvánvaló, hogyha mondjuk Moldova vagy Fehéroroszország próbált volna megszállni ukrán területeket, akkor az USA/NATO azonnal beavatkozott volna."



"A legtöbb, amit meg mernek tenni, az a gazdasági szankciózgatás, ami szemmel láthatóan nem tántorította el Oroszországot a háború folytatásától, illetve minimális fegyverszállítás, ami szintén nem tántorította el Oroszországot a háború folytatásától."


Sajnos nem érted a jelen helyzetet. Oroszország ez a háború már most is nagyon drága, de Putin fél ekkora arcvesztéssel "hazamenni", mert az valószínűleg a hatalmába kerülne. Logikusnak tűnik pl. az is, hogy azért próbálja Oroszország folyamatosan eszkalálni a helyzetet odáig, hogy a NATO beavatkozzon, mert akkor lehet azzal a szöveggel hazamenni, hogy Putin és Oroszország nem akar 3. világháborút, és a csúnya nyugat meg igen. Valahogy mindig csodálattal tölt el az, amikor Kis Pista Bivalyherétszoporól elhiszi, hogy ő aztán okosabb és jobban rálát egy ilyen helyzetre, mint a komplett NATO. Nem semmi, hogy milyen magabiztosak egyesek.


"Hiába van nekem egy géppisztolyom, a másiknak meg csak 22es kispisztolya, ha nem merem használni azt a géppisztolyt, akkor bizony a hajamra is kenhetem."


Hát reméljük neked soha nem adnak fegyvert.


"Kiderült, hogy túlságosan be vannak sz-rva a háborúzástól, egyedül abban bíztak, hogy építenek egy szuperhightech fegyverarzenált, és beblöffölik, hogy ezt hajlandóak használni is, és ez a blöff elég lesz arra, hogy elrettentsen másokat." Na hát, az egyik szerint állandóan háborúkat szítanak, és a gonosz háttérhatalom csinálta ezt is. A másik szerint meg szarnak háborúzni, hát ki érti ezt a sok zsenit?


"Ez működött is sokáig, de aztán most Oroszország úgy volt vele, hogy kockáztat egy nagyot, lehívta a blöfföt, és kiderült, hogy tényleg blöff."


Oroszország doktrinája mindig is erről szólt. A világ pedig azért van még egyben, mert soha nem kényszerítettük rá őket, hogy megmutassák blöff-e. Blöff? Valszeg az. Putin egy személyiségzavaros állat? Igen. Kéne arra építeni, hogy egy ilyen sz.zavaros állat nem fogja a 3. világháborúig, atomháborúig eszkalálni a helyzetet, ha szembesül azzal, hogy neki nincs tovább, és kötélen végzi? Nem hinném. Te kérem, full hülye vagy

2023. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!