Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez milyen repülő lehet valami...

Ez milyen repülő lehet valami katonai járőr vagy megfigyelő?

Figyelt kérdés
Itt vagyok ma Győrben és szabályos időközönként kb fél óránként hallom most éjjel menni ilyen nagyon mélyen dörgő hangon valami repülőgép és egyszer olyasmi hangot is kiadott mint amikor a vadászgépen az utánégetőt használják. Látni nem látom a gépet tehát nagyon magasan mehet és az utasszállítóknál jóval mélyebb és hangosabb.
2023. szept. 19. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
A doppler-effektus miatt hallod mélyebbnek. Lehet katonai repülő, miért ne.
2023. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

"Járőr" nincs, mivel elég drága üresben reptetgetni a gépeket - s egyébként sem várunk támadást (nincs háború ugyebár). Békeidőben az un. készenléti géppár a kifutó mellett várakozik feltöltve, indulásra készen hogy ha az irányítás jelez akkor rá tudják emelni. Ha katonai gép akkor átrepülést hajt végre, vagy gyakorlati feladatot (valamikor le kell repülni a kötelező óraszámot).

Az utánégőt külön nem hallod - pontosabban igen, a hangrobbanást amikor pillanat alatt eléri a gép a hangsebességet 😄 (utánégő nélkül is el tudják érni, nem kapcsolgatják csak úgy hobbiból be, mert zabálja az üzemanyagot és eszi piszkosul a hajtómű élettartamát).

2023. szept. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem értek hozzá, azért írtam ilyen amatőr módon hogy mit hallok.


Azért gondoltam amúgy valami járőr félére mert fél óránként visszatért, legalábbis ugyanaz a hang, meg ugye Ukrajnában háború van és ezért gondoltam valami NATO gép járőrözhet, és egyszer láttam tévében valami NATO gépet ami nagyon magasan járőröz és ilyen nagy kerek valami, radarféle van a tetején

2023. szept. 19. 02:05
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Tupoljev kettes.
2023. szept. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 az egy légtérfigyelő volt, de Győr térségében nincs sok értelme repkednie. Folyamatosan figyelik az ukrán légteret, de leginkább drónokkal oldják meg és a határ közelében mozognak lengyel és román területen, NEM nálunk.
2023. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!