Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 2. világháborúban Párizst...

A 2. világháborúban Párizst miért tudták ilyen könnyen felszabadítani?

Figyelt kérdés
A németek amikor tisztában voltak azzal, hogy a szövetségesek nemsokára meg fognak érkezni a városhoz, miért nem próbálták nagyobb erőkkel megvédeni Párizst?

2023. szept. 22. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mert nem voltak nagyobb erők már.
2023. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Már menekültek ki Franciaországból, nehogy csapdába essenek.
2023. szept. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Igazából már ahhoz sem volt elég emberük, hogy a keletről jövő Vörös Hadsereget feltartóztassák, nem hogy nyugaton is kitartsanak.
2023. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Amiért Debrecent sem védték meg. Párizs Franciaország közepén van, körülötte sík vidékkel, nincs semmi természetes védvonal mire támaszkodva tartani lehetne a várost és a környékét. Nagyon könnyen megkerülhető északról és délről, nem jelent logisztikai döccenőt ha alatta/felette kell ideiglenesen szállítani.

Ergo ha nagyobb erőket dobtak volna át akkor azt pik-pakk bekerítik és felszámolják. Mindezt egy olyan környezetben ahol ellenséges a lakosság, szinte minden ablakból partizánok lődözhetnek ki rájuk. Stratégiailag értelmetlen lett volna erre áldozniuk - inkább visszavonultak Antwerpen és a jobban tarthatónak vélt leendő Siegfried vonal felé. Közben meg keleten keményen nyomtak az oroszok, szükségük volt minden katonára.

2023. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy a többiek is írják, nem nagyon volt mivel Párizst védeni.


A német vezérkar gyakorlatilag mindent arra tett fel, hogy még Normandiában megállítsák a szövetséges csapatokat, mert a front kiszélesedésével a Franciaországban állomásozó csapatok nagyon gyenge helyzetbe kerültek volna, nem volt meg arra az erőforrás, hogy egy több száz kilométeres arcvonalon tudjanak védekezni Franciaország teljes hosszán. Emiatt Augusztusban a németek elkezdték kivonni a csapataikat a nyugati frontról, és átcsoportosították őket a Siegfried vonal mögé, és elsősorban csak utódvédharcokat folytattak.


Azt is érdemes megjegyezni, hogy a németek hiába akartak volna átvezényelni csapatokat a keleti frontról, a franciaországi harcokkal egyidőben a szovjetek sem tétlenkedtek, és lefolytatták a Bagratyion-hadműveletet, amibe a teljes német Közép-hadseregcsoport belerokkant és gyakorlatilag megsemmisült. A németek 450 000 katonát vesztettek kb. egy hónap alatt, illetve további 300 000 katonájuk ragadt a Kurland-félszigeten, gigászi lyuk keletkezett a német frontvonalban, amit a németek kétségbeesetten próbáltak befoltozni, nagyrészt sikertelenül.

2023. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
teljesen felesleges lett volna, csak második stálingrád lett volna belőle.
2023. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

#6 Sztálingrádnál a védők "otthon" voltak, támogatta a lakosság, hazai földön. Továbbá volt - szinte korlátlan - utánpótlásuk, a város nem volt bekerítve. Ha az oroszok elveszítettek teszem fel egy nap 5000 embert, akkor másnap 6000 fő utánpótlást kaptak a Volga túlpartjáról.

A németeknél ez nem lett volna meg Párizsban.

2023. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!