Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Manapság egy háborús helyzetbe...

Manapság egy háborús helyzetben miért nem sorozzák be a nőket is?

Figyelt kérdés

Nyilván nem mindenkit, de azért az eléggé szemétség, hogy a férfiak nem hagyhatják el az országot se, és ha úgy van, akkor menni kell meghalni, míg a nők azt csinálnak amit akarnak, nyugodtan távozhatnak Isten hírével, holott ők is lehetnének katonák, sőt, sok nő is van a hivatásosok között, meg vannak önkéntesek is.


Jóval több ember állna a rendelkezésre, ha nem csak a férfiakat köteleznék erre.

Izraelben a nőknek is kötelező a katonaság, mégsem dőlt össze a gazdaság.



2023. szept. 30. 15:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha 4500 férfi marad és 4500 nő, akkor a fentebb említettek miatt, 4500 és 13500 közötti gyerek születhetne
2023. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem te reménytelen vagy.

Tudod mit, igazad van, vigyenek el minden nőt úgy katonának, hogy nincs rá szükség. Sőt, vigyék őket lőszert gyártani, úgy hogy nincs rá szükség. Sőt, vigyék őket kapálni, bár arra sincs szükség. :)

2023. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
11%

#22


Nem vagyok reménytelen. Igazam van. Az esélyegyenlőséget is sérti az egész, hogy mondjuk egy 19 éves fiút az utcáról szednek össze mint egy kutyát, hogy a frontra vigyék a húsdarálóba.


Egy 19 éves nő meg felül szépen a repülőre és menekültként tárt karokkal várják a Nyugat-Európában és ő a szegény sajnálnivaló. Az, hogy vállal e gyereket az az ő döntése az állam nem kényszeríti rá.


Míg az alig nagykorú 19 éves fiúnak nincs választási lehetősége.

2023. okt. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Ja, igazad van, ezt mondom. Mondjuk a példáid a végletekig kicsavartak és életszerűtlenek, nélkülöznek mindenféle praktikus ésszerűséget, de oké, hát nyilván. Minden 19 éves férfit elrángatnak katonának és minden 19 éves nő kimegy nyugatra, többet vissza se jön és sose szül gyereket, pedig mennyivel alkalmasabb lenne katonának, hát nem?
2023. okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert háború eleve mentálisan primitív térségekben van, ahol is az efféléket gondoló "pipogya értelmiségieket" már rég elűzték, a hátramaradt, állati szinten kakaskodó alfahímek pedig a nőket nem tekintik fontos ügyekben részt vevő, utcára való lényeknek. Egyenesen megalázó lenne önmaguk férfiasságára és háborús játékuk komolyságára nézve, ha abban egy az egyben nővel is szembe lehetne kerülni: Még mit nem!
2023. okt. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

19 tanulj meg olvasni... Ez egy elmélet, nem a valóság, és ezt le is írtam.... A lényeg, hogy ha sok nő van de kevés férfi, még mindig több gyerek lesz, mit ha kevés nő és kevés férfi van.



20 mint írtam, az elméletben mindegyik nő fogamzóképes.

2023. okt. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy neked mint férfinak miben lenne "igazságosabb" ha nem csak te hanem a nők is meghalnának vagy emberi ronccsá válnának?


Amúgy a morál fenntartása miatt sem lenne jó a nők sorozása. Eleve őket sokkal több atrocitás, erőszak érné, akár "baráti" is. Másrészt régen is a sorozott katonákat legalább be lehetett etetni azzal, hogy ha hazajut akkor ott várja őket a babuska és élik az életüket tovább. Ha már ez sincsen, mert tudod, hogy az asszony is elesett a fronton akkor minek harcolnál tovább?

2023. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen kis országoknál, mint Izrael, Svájc, Magyarország szükséges lenne a sorkötelesség még a nőknak is.


Pláne, hogy ilyen baráti országok vesznek minket körül, kb., mint Izraelt. A NATO csak egy papír. WC papír.

2023. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!