Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amíg volt sorkatonaság,...

Amíg volt sorkatonaság, mennyire volt gyakori, hogy híres zenekarok és előadók laktanyákban léptek fel?

Figyelt kérdés

Akár zenekarok, akár zenészek, akár humoristák.

Emlékszem, egy ismerősöm '97-ben volt Orosházán (civilként) egy Edda-koncerten, ami a helyi laktanyában volt tartva. Azt tudom, hogy a Tankcsapda az Irigy Hónaljmiriggyel közösen '98-ban csinált egy laktanyaturnét kifejezetten csak a katonáknak, egyik ismerősöm katonaként ott is volt az egyiken, azt hiszem Szabadszálláson.

Maksa Zoltánról tudom, hogy lépett fel laktanyákban is.

De általánosságban mennyire volt ez gyakori? Akik voltatok katonák, és a kérdést olvassátok, nálatok volt ilyen?



2023. okt. 7. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Semennyire.
2023. okt. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1: Ja persze. Tehát amiket példaképp leírtam, azok mind csak mesék, ugye?
2023. okt. 7. 16:19
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Láttam egyszer nagyon régen egy riportot, Szűcs Judit lépett fel katonák előtt.

Hát, nem a zenére koncentráltak a srácok. :D

2023. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk fiatal korában igen jó bőr volt, én se a zenére koncentráltam volna.
2023. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ahogy fent is utalok rá, nyilván különbséget érdemes tenni egy normál, civilek által is látogatható (csak épp egy laktanya területén tartott) koncert vagy fellépés és egy olyan között, amit zártkörűen kimondottan a katonáknak tartottak. Gondolom, hogy utóbbiból volt kevesebb.
2023. okt. 7. 17:54
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
6. te komolyan azt gondolod, hogy laktanyákban rendeztek civileknek fesztiválokat?
2023. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, tudom, hogy voltak ott koncertek, ha fesztiválok nem is. Ahogy fent írom, ismerősöm is volt egyszer így a haverjával Edda-koncerten. Rendes, belépős buli volt.
2023. okt. 7. 18:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt "Kulturális rendezvényre sorakozó, vigyázz!", de nem volt sűrű. Nagyobb zenekar csak mutiban lépett fel aktívan használt laktanyában. Amikről te írsz azok szimplán csak a laktanya területén tartott rendezvények, ahol a helyszín volt érdekes, de nem kimondottan a sorállománynak tartották.
2023. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9: És nálatok milyen kulturális rendezvények voltak?
2023. okt. 8. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!