Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gripen jövőjéröl: "Mit tartaná...

Gripen jövőjéröl: "Mit tartanátok jobb megoldásnak: ha meghosszabbítanánk a Gripenek lízingszerződését, vagy ha típust váltanánk?"

Figyelt kérdés

Melyik vadászgép tipusal lehetne késöbb leváltani a Gripent?

Lehetséges utodok (F35,kf21,Tempest)?


2023. okt. 12. 13:39
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Majd kiderül melyik lesz pár éven belül,kf21 vagy Tempest vagy Török 5gen lesz vagy mégis F35 vagy úgy döntenek Gripen E lesz de az biztos utána is Gripen C+maradni fog és majd kiképzésre használják majd az új tipus mellet.
2023. okt. 15. 09:35
 12/27 Alex Fly ***** válasza:
30%
@11: hogy marad-e a Gripen és hogy meddig, az leginkább a svédektől függ. hogy mellette vagy utána mi lesz, az pedig attól, hogy ki mit és milyen feltételekkel hajlandó adni. Magyarország nincs olyan helyzetben, hogy válogathatna vagy feltételeket szabhatna -örülhetünk, ha valaki szóbaáll velünk...
2023. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Azért, mielőtt megalázkodnánk, nem árt tudni, hogy a svéd repülőgépipar pocsékul áll, úgy kell nekik az export, mint a falat kenyér. Nagy reményeket támasztottak az új gép, a GRIPEN E kapcsán (ez valójában új típus, csak az a megtévesztő, hogy a formája nagyon hasonló a régihez).

A kinézett, esélyesnek gondolt vevők, Finnország, Norvégia, Dánia, Svájc azonban nem kérnek belőle. Nagy csalódás lehetett, hogy a csehek is az amerikai utat választották.

Hosszú idők alatt egyetlen Gripen E megrendelést sikerült összehozniuk, a brazilt. A SAAB repülőgépgyár vezetése teljesen el van keseredve és két kézzel kapnak minden lehetőség után.

2023. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Alaposabban elmagyarázva: annak idején, a 2000-es évek legelején, hozzánk hasonlóan a csehek is a Gripent választották ki (első nyugati vadászgépüknek). Szintén lízing formában ugyanúgy 14 gépet rendeltek, mint mi.

Most, kb. 20 üzemeltetési év után azt a döntést hozták, hogy a hamarosan (pár év) esedékes típusváltásnál már nem kérnek a svéd márkából.

2023. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

12/14 miért ne lenne Magyarország olyan helyzetben ?Magyarország is meg engedheti magának vagy feltételeket szabhat ,mert ez hülyeség hogy nem mert azért szoba álnak velünk söt hadipar is jól megy beruházások jól halatnak !

Kormány bejelenti Kf 21 vagy Tempest szerzibe ,szoba áltak Dél Koreaiak velünk kihite volna.

Gripen E hiába is jó ,5gen hez akkor se érhet fel.

Kf21 ben de legjobban Tempestben bizakotok mert Amerikai F35 túl szárnyalhatja és légtér fölényt tufnánk tartani velle ha Románoknak F35 lesz plusz néhány szomszédnak.

2023. okt. 15. 15:04
 16/27 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem vagyunk olyan helyzetben, mert külpolitikailag elszigetelődtünk még a szüvetségeseinktől és haditechnikai szinten csóró senkik vagyunk.


A többire felesleges válaszolni, szerintem szándékosan trollkodsz, mivel korábban nem írtál ennyire mordoriul.

2023. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Miért trolkodnék?

Én csak vélényemet irtam le ,baromság az hogy elfordult volna bárki is tölünk ,Nato terén!

2023. okt. 15. 16:21
 18/27 A kérdező kommentje:
Trump nyeri jővö évi választást akkor F35 már 100%jöhet
2023. okt. 15. 16:25
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

"Miért trolkodnék?


Én csak vélényemet irtam le ,baromság az hogy elfordult volna bárki is tölünk ,Nato terén!"


Ezért trollkodsz, mert az előző hozzászólásodban kb egyetlen egy szót sem tudtál leírni hiba nélkül, míg a mostaniban megy.


A NATOban a külügyi hekkeléses botrány és a feltűnő "orosz közeledés" óta nem osztanak meg velünk semmilyen kritikus információt, erről legfeljebb csak te nem hallottál.


"Trump nyeri jővö évi választást akkor F35 már 100%jöhet"

Mint már írtam, nem az elnöktől függ a fegyverexport, hanem a kongresszustól. Attól a kongresszustól ahol egy republikánus szavazta le a Himars exportot is. A törököket is Trump elnöklése idején rakták ki az F-35 programból.


Az a baj a véleményeddel, hogy látszólag alapvető dolgokkal nem vagy tisztában ami alapján hibás következtetésre juthatsz csak.

2023. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Pont ellenkezöleg Honvédségnél van ismerősöm aki informáciokat oszt meg vellem igy tisztában vagyok velle ,ott lévö alapdolgokkal !

Nagyot fogsz koppani ha Magyarországmégis kap F35 vagy Tempest vagy Kf21ett!ez azt jelenti szoba álnak velünk és Amcsik oda adják F35 !de ez majd kiderül pár éven belül!

2023. okt. 15. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!