Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaza volt a Harmadik Birodalo...

Igaza volt a Harmadik Birodalomnak az 1939. évi, Lengyelországgal szembeni követelések esetében?

Figyelt kérdés
Pl. Danzig visszatérése.

2023. okt. 14. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Az agresszornak sosincs igaza


De amugy Hitler nem csak Danzig-ot akarta, az csak egy jó indok volt arra hogy megtámadják a lengyeleket.

2023. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy történelmi műben, hogy valójában azt hitte, megismétlődik a csehszlovák helyzet, megjelenik a másik fél tárgyalóküldöttsége és engednek a nyomásnak.
2023. okt. 14. 18:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Végül is s birodalom érthető, jogos követelésekkel állt elő. A lengyelek meg korábban részt vettek Csehszlovákia szétdarabolásában.
2023. okt. 14. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lengyelek beadják a derekukat akkor Hitler újabb követelésekkel állt volna elő. Olyan ez mint a zsarolás, ha látja a zsaroló hogy engednek neki akkor megjön az étvágya és legközelebb még többet kér.

A lengyelek azért makacsolták meg magukat mert bíztak a francia, angol ígéretekben hogy majd jól megvédik őket támadás esetén (mármint nyugatról támadást indítanak, harapófogóba kapva a németeket). Nem számítottak arra, hogy a francia haderő e helyett csak kényelmesen üldögél a Maginot-vonalban és esze ágában sincs támadni.

2023. okt. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Molotov és Ribbentrop már jóval a támadás előtt augusztus 23-án megegyezett arról, hogy felosztják egymás között Lengyelországot. Ha teljesítették is volna a lengyelek a követelést akkor is megtámadják őket, mert már eldöntötték hogy támadás lesz. Csak ürügyet, okot kerestek hozzá.
2023. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

DE aug 23. előtt, vagy aug előtt még volt esélye a lengyeleknek a tárgyalásos rendezésre. Ami a francia hadsereget illeti, 1939 őszén nem volt egyenrangú ellenfél a Wermachtnak. Különösen a légierőnél óriási volt a németek technikai fölénye. Az angolokkal szemben is, a híres Spitfire akkor még csak kis mennyiségben létezett, de még az se volt egyenértékű a Bf 109E típussal. (Sajnos, később Dunkerque-nél az angolok zsákmányoltak egy ilyen német gépet, és több mindent ellestek róla.) A Hurricane-ból volt sok, de az ugyanolyan elavult, visszafogott teljesítményű gépnek számított, mint a francia Bloch 150/152, meg az MS.405/406. A német He 111 bármely, akkor sorozatban gyártott angol vagy francia bombázónál különb volt. A szárazföldi hadműveleteket pedig csak német oldalon támogatták tömegesen precízen támadó zuhanóbombázók. Meg is lett az eredménye, mind Lengyelországban, mind Franciaországban.

Lengyelországnak időt kellett volna nyernie, de nem voltak elég okosak hozzá. Pedig a lengyel kémek hatékonyan dolgoztak No-ban, a lengyel katonai vezetés láthatta a különbséget a német és a saját hadsereg felszerelése között. Sőt, nyilván a franciák, angolok lemaradására is ráláttak. A mennyiségi fölényben bíztak, hogy sok lúd disznót győz? Nem jött be.

2023. okt. 15. 04:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 ezzel azért vitatkoznék... a francia haderő jelentős mennyiségi - s számos eszköz tekintetében - minőségi fölényben is volt a németekkel szemben 1939-ben. Amiben hatalmas hátrányban volt: az alkalmazott harceljárások, stratégiai elgondolások (az I. Vh szintjén megrekedtek).
2023. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én csak a harckocsikról tudok, hogy azok tulajdonságaiban mutatkozott (fr adatok szerint, német véleményt sajnos nem olvastam) fr előny, de a Luftwaffe szereplése miatt az nem sokat számított. Ha annyival jobb konstrukciók lettek volna a fr típusok, akkor beillesztik őket a hadrendbe, mint a cseh LT 35-öt és 38-at. Ehelyett a győztes hadsereg a továbbiakban leginkább vontató szerepkörben alkalmazta azokat.
2023. okt. 15. 14:01
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
#8 alkatrész és lőszer, valamint elég képzett harckocsizó nélkül nem is nagyon tudták volna másra használni. A SZU lerohanásakor rengeteg repülőgépet is zsákmányoltak, de még felderítőgépnek se nagyon vetették be őket. Teljesen más kategória egy harckocsival "gurulgatni" (vontatni), mint a komplett személyzetet (töltő, lövegkezelő, parancsnok stb.) átképezni rá és a fegyverzet folyamatos karbantartására is figyelni. A képzett harckocsizókat inkább a saját gyártmányokon "lovagoltatták" (egyetlen kivétel a zsákmányolt T-34-esek rendszerbe állítása, amiből néhány századnyit integráltak a saját hadrendbe).
2023. okt. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 s tény, hogy a Luftwaffe akkor (még) nagyobb harcértéket képviselt a RAF-nál (bár bombázók terén a RAF már akkor is erősebb volt), s nagyobbat a franciánál. Mégsem ez döntötte el a Fall Gelb-et, hanem az angol-francia hadvezetés katasztrofális tévedései. Nem értették meg az idők szavát, merev, frontháborúra készültek a "mozgóháború" hajnalán.
2023. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!