Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A községet, ahol éltek,...

A községet, ahol éltek, szintén elérte a II. Világháború szele?

Figyelt kérdés

Melyik megye, hogy hívják a falut, ahol éltek?

Az ősök mit meséltek? Minden részlet érdekelne.

Köszönöm!



2023. nov. 8. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Elcsúsztál 84 évet.
2023. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi, félreértettem a kérdést, nem szóltam. Azt hittem a jelenről kérdezel. Első voltam.
2023. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Túl rég volt már.szerintem ne itt érdeklődj,hanem keress archívumokat.
2023. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A miénket el is fújta a szél.
2023. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sárkeresztesen (Székesfehérvár mellett) van egy parkerdő, ott van egy II. Világháborús emlékhely egy pici "újjáépített" lövészárok-részlet képében. Sárkeresztes része volt egy védelmi vonalnak, de erről rengeteg írást találsz az interneten. Ugyanakkor nagyszüleim sosem meséltek a harcokról, nem is nagyon láthatták a harcokat. A történeteik fele a bújkálásról, a másik fele a megszálló szovjetekről szóltak.
2023. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Nógrád megye, adatvédelmi okokból többet nem írnék, még csak annyit, hogy kis falu.

Dédnagyapám sokat mesélt nénikémnek, aki továbbadja a fiatalabb generációnak ezeket a sztorikat. Legfőképp a német megszállásról vannak sztorik. Dédnagyapám cigány volt, hegedült is. Egy német katona szerette, ahogy játszik, így többször is meglátogatta és megkérte, hogy játsszon valamit. Egyik alkalommal a német katona annyira berúgott, hogy bezavarta a dédnagyapámat az asztal alá, és fenyegetni kezdte, hogy lelövi. El is sütötte véletlenül a fegyvert, pár centivel a füle mellett suhant el a golyó, a hallása teljesen tönkrement. Szerencsére a német katona ennyiben hagyta a dolgot, többé nem csesztette dédapámat, ami azért is volt érdekes, mivel cigány származású volt, a munkatábort is megúszta.

2023. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Másik szülői ágról szintén cigány származású őseim beépített szekrényben bujdostak a német katonák elől, őket már elakarták vinni táborokba. Van egy olyan rokonom, akit végül sajnos elvittek. A többinek viszont sikerült elbújnia.
2023. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Nógrád megye, adatvédelmi okokból többet nem írnék, még csak annyit, hogy kis falu."



Egy falu adatait nem kell védeni te kis buta.

2023. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki a fene akarja a falu adatait védeni te kis buta?

Szövegértés level 99

2023. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akik saját szemükkel látták azok már alsó hangon 90-100 évesek lennének...

Az egyik ágon nagyszüleim Bp-n laktak - rájuk bombázták a házat az ostrom idején, beomlott a pince fele, de mázlijuk volt hogy jó helyen álltak és nem lett bajuk ("csak" odalett mindenük).

A másik nagyszülő egy pici kis zsákfalu. Ott a háború abból állt, hogy teherautón kijött egy orosz járőr megkérdezték vannak-e németek a faluban, majd benéztek pár ház kamrájába, zabráltak némi kolbászt, szalonnát és távoztak.

2023. nov. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!