Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz hadsereg az elavultsá...

Az orosz hadsereg az elavultsága és az elavult eszközállománya miatt nem bír elbánni Ukrajnával?

Figyelt kérdés

Van hogy második világháborús lövegekkel és kézifegyverekkel harcolnak (D1, D44 és Mosin Nagant) 60-70 éves tankokat vetnek be (T62, T54/55). Fejlett modern haditechnikájuk alig van és azt se nagyon vetik be (Szu57, T14 Armata, 2SZ35 Koalicija–SZV)

Stratégiájuk is a régi Szovjet időkre emlékeztet frontális gyalogsági roham golyózápor és ágyútűz ellenére is mint Bahmutnál, valamint frontális páncélosrohamok.



2023. nov. 14. 20:02
1 2 3
 21/27 kürasszír ***** válasza:
28%

# 19


A lényeg kimaradt.


A legfontosabb vesztes orosz háborút elfelejtettem.


I. VILÁGHÁBORÚ, 1914-1918:


Oroszország megsemmisítő veresége és katonai-politikai-gazdasági összeomlása.


Tehát az oroszok még világháborút is veszítettek.

2023. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
47%

Ja én azt hittem,hogy az első világháborúban az oroszok a győztes(antant) oldalon voltak, ezek szerint mi győztünk! A Monarchia a Központi Hatalmak oldalán tudtommal az oroszok ellen is harcolt végig(!)Én úgy tanultam,hogy mi vesztettünk.

Nem értem...

2023. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem Oroszország vesztette el a területe 2/3-át...
2023. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 kürasszír ***** válasza:
45%

# 22 # 23


Történelmet nem igazán tanultál. Megkapod az elégtelent.


Oroszország szovjet kormánya ugyanis az 1918. március 3-án megkötött breszt-litovszki békével kilépett az I. világháborúból. béké://hu.wikipedia.org/wiki/Breszt-litovszki_b%C3%A9ke


A vesztes Oroszország számára a központi hatalmak, Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia békefeltételei brutálisan súlyosak voltak, el kellet ismernie Ukrajna függetlenségét, amelyet rövidesen majdnem teljesen megszálltak a német és az osztrák-magyar csapatok, valamint elveszítette Litvániát, és az 1914-ben hozzá tartozó lengyel területek majdnem egészét, Varsóval együtt.


Orosz területi veszteségek, lásd a térképet: [link]


A központi hatalmak maximális előrenyomulása Oroszországban, 1918-ban:

[link]


Oroszország I. világháborúból való kilépése miatt az antant már 1918. január 2-án megkezdte oroszországi katonai intervencióját, azaz megtámadta a forradalmi, polgárháborúba sodródó Oroszországot.

2023. nov. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 kürasszír ***** válasza:
27%

# 22 # 23


Oroszország az alábbi területeket veszítette el az általa 1914-ben birtokoltakhoz képest az I. világháborús veresége következtében:


- Finnország

- Észtország

- Lettország

- Litvánia

- A lengyel tartománya (Varsóval, a mai Lengyelország jó 50%-a)

- Nyugat-Belorusszia

- Nyugat-Ukrajna

- Besszarábia

2023. nov. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Kèrdező? Szerinted 43 millió, vagy 143 millió fogy el előbb egy hàborúban.
2023. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
A kérdésed rosszul tetted fel Ukrajna a most elvesztett területek nélkül kb 33 millió a nyugatra vándorolt menekülteket is beleszámítva. De így válaszolva a kérdésedre szerintem a 33 millió fog előbb elfogyni mint a bő 150 millió fő.
2023. nov. 22. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!