Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért fél még most is mindenki...

Miért fél még most is mindenki Oroszországtól miközben lassan 3 éve egy teljesen lecsövesedett Ukrajnával nem bír se földön, vízen, levegőben?

Figyelt kérdés

[link]


Még most is mindenki egy orosz-nato háborút vízionál meg elképzelhetőnek tartja, hogy Ukrajna eleste után más NATO országokat támad meg.


Kérdezem én: mire alapozva?


Ukrajna a Patriot rakétarendszerrel már kb minden repülőt leszed, a drónok nagy többségét pedig levegőben megsemmisíti.

A szárazföldön jobb esetben az oroszok csak egy-egy pürroszi győzelmet érnek el, de az elfoglalt területet aztán az ukránok rendszerint visszafoglalják (pl. Bahmut).

Tengerről meg már jó ideje nem nagyon támadnak a ruszkik mert a storm shadow-val nagyon sebezhetőek a hadihajók és jópár komoly el is süllyedt.


Ukrajna pedig köszöni szépen, működik, és védekezik miközben az oroszok rengeteg embert veszítenek és lassan már megint mozgósítani kell.



dec. 7. 23:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

"Ukrajna pedig köszöni szépen, működik, és védekezik miközben az oroszok rengeteg embert veszítenek és lassan már megint mozgósítani kell."


Szólj az ukránoknak hogy te ezt így látod. Már ketten vagytok. Te meg Zelenszkij.

dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Soha se becsuld le az ellenfeled.
dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
31%

#1


+ Ok ketten, meg az utobbi, a zenebohoc kulonbozo enjei.

dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
82%
Pff én nem vagyok benne annyira, de szerintem azért mert ha jól tudom oroszország most nem veti be a teljes haderejét, csak dob néha néhány embert a darálóba. De szerintem ha akarnák akkor el tudnák söpörni ukrajnát. Ez csak az én feltételezésem. Viszont ami biztos az az hogy atomhatalom. És szerintem attól félnek a legtöbben hogy nehogy elguruljon a gyógyszere putyinnak. Mert ha atom fegyvereket vet be, annak beláthatatlan következményei lennének. Reméljük nem lesz erre példa.
dec. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
28%
4! Ez mítosz milyen jól tartja magát,vhogy "Oroszország visszafogja magát" ezt olvasi lassan két éve!
dec. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
valszeg Oroszország a haderejének egy töredékét használja csak a donyecki, luhanszki orosz emberek lakta régiókban. Ha nem így tenne, akkor Kína is, Japán is, ..... Mongolia is felbátorodhatna egy idő után, ha a déli, keleti határai védelmét jelentősen csökkentené. Oroszország láthatóan a "lassú víz partot mos " stratégiát választotta ebben a tragikus küzdelemben. Az ukrán haderőnek egy idő után nem marad más választása, mint feladni a reménytelen ellenállást.
dec. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%

"De szerintem ha akarnák akkor el tudnák söpörni ukrajnát."

Tehát szerinted akkor nem akarják elsöpörni Ukrajnát? Álláspontod alapján akkor csak úgy passzióból bohóckodnak Ukrajnában már két hosszú éve, és viccből áldoztak fel soktízezer orosz katonát? Ezt szerintem gondold át kicsit.

dec. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

Mi az oroszok célja ukrajnában ?

Az ukrán kormányt nem tudták elzavarni, erre gyorsan rájöttek az oroszok. Ebből adódóan ukrajna teljes megszállása túl nagy anyagi és emberáldozattal járna, és a megszálló csapatokat is folyamatos partizán támadások érnék.


Ha azt vesszük akkor az oroszok B terve viszont elég jól halad.

Elvették ukrajna területének kb. 20 százalékát ami nagyobb mint magyarország teljes területe. Ez a régió volt ukrajna ipari és bányászati központja.

Az ukrán gazdaság romokban, az ukrán állam segélyekből tartja fenn magát.

Ukrajnában a kivándorlás és a harcok miatt miatt demográfiai katasztrófa van.

Amig ukrajna háborúban áll addig nem állnak vele szóba a nato kapcsán. Az oroszok gondoskodnak róla hogy amig ukrajna nato tag akar lenni addig fennálljon a háborús helyzet akár mint befagyott konfliktus.

Az ukrajnát támogató országokban egyre csökken a lelkesedés hogy pénztemetőbe küldjék a dollár és euro milliárdokat.

Az orosz gazdaság átállt szankciós üzemmódra, és felpörgette a hadiipart.

Hogy ebből mi lesz majd eldönti az idő.

dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%
Oroszországnak bőven elég, hogy háborúban áll Ukrajna, aminek következménye, hogy sem uniós sem NATO tag nem lehet.
dec. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Ukrajna csak a nyugati pénzügyi és katonai segélyezés miatt nem omlott még össze, de kérdés, ez meddig tart. Bahmutot sem foglalták vissza. A nagy nyári ellentámadás eredménye az lett, hogy több területet vesztettek mint nyertek.
dec. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!