Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Hamász most pontosan hogy...

A Hamász most pontosan hogy állja meg a helyét ezekben a harcokban pontosan úgy értem mennyire tör borsot az IDF orra alá?

Figyelt kérdés
Mondjuk van e olyan szinten mint mondjuk az irakiak ellenállása volt az Amerikaiakkal szembem anno

dec. 15. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Irak azért egy jóval nagyobb szabású és sokkal drágább esemény volt. A Hamasz a várttól sokkal gyengébben teljesít, de ez nem a harci kedvüket vagy teljesítményüket jelenti, mert az jó, hanem a lakosság bevonását a harcokba. Arra számítottak, hogy sokkal több civil fog szembe szállni a hadsereggel. Emiatt a vártnál sokkal gyorsabban haladnak és kisebb ellenállással találkoztak.
dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyengén muzsikálnak, Gáza több mint 1/5 része már elvan foglalva.
dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
kb. sehogy. Nekik nincsenek nagy hatótávolságú tüzérségi rendszereik, se légierejük, tankok se. Az iraki hadsereg azért felszereltebb volt es nagyobb létszámú. A Hamasz néha may előmászik a mocskos alagutaikból egy AK-val, RPG-vel, robbanó mellénnyel felszerelve vagy a romos épületkből mesterlövészkedni próbálnak. A Toyota pickupjakkal full esélytelenek az izraeli Merkava és Baraka tankok ellen.
dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Erre én is kíváncsi lennék. Állítólag sokkal nagyobbak a zsidó veszteségek. És az, hogy másfél hónap alatt nem tudták elfoglalni Gáza harmadát, messze nem, és egy hónapba telt elfoglalni a tengerpartot, azt mutatja, hogy erős az ellenállás. Valószínűleg mindent lebombáznak, légi támogatást kérnek mindenre a zsidók. Rengeteg járművet veszíthettek. A palesztinoknak rengeteg rakétájuk és fegyverük van, ha nem is olyan modern, és nagyon jól el tudnak bújni. Ha nem lennének ilyen fegyelmezetlenek, hanem mondjuk európaiak lennének, talán nyernének is.
dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4 Én is úgy értelmezem,hogy jól. Ezeket az alsógatyás fogjokat szokták mondani arra,hogy mennyire gyengék de én mindig arra gondolok,hogy az amerikaiak is így vezették a vietkongokat
dec. 15. 17:11
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Civileket használnak élő pajzsként. Aztán lehet mutogatni a kórházakat meg az iskolákat, hogy Izrael civileket támad.
dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6 Ott vagy,hogy így tudod?
dec. 15. 17:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak lenne joga beszélni, aki Gázában él? Akkor rossz fórumon vagy.
dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 Nem. Amiről van bizonylat. Én is hallottam ilyet de erről nincsen. Arról például,hogy mészárlást követtek el és,hogy Izrael is népírtást végez van de erről nincs.
dec. 15. 17:25
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem állja a helyét, szelektív kontraakciókat hajtanak végre, belövésekkel, 1-1 telepített robbanóeszközzel (pokolgéppel), a civilek mögé próbálják bújtatni az infrastruktúrát. Katonailag nyilvánvalóan el fognak bukni, a fő céljuk minél nagyobb veszteséget okozni, illetve a szervezet működőképességét a még kontroll alatt nem lévő területeken úgy-ahogy megőrizni.
dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!