Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Annak idején a semleges...

Annak idején a semleges Finnország hogyhogy szovjet vadászgépeket vásárolt?

Figyelt kérdés

Semleges ország volt a Szovjetunió szomszédságában, hiába volt Nyugatbarát ország, például Amerika nem kockáztatta meg hogy vadászgépeket ad el nekik, mert könnyen a szovjetek kezébe kerülhetett volna a nyugati technológia. Így mivel Amerika nem adott nekik vadászgépet, a szovjetektől vásároltak Mig-21-es vadászgépeket a finnek.

Itt merül fel a kérdés vagyis kettő is: miért nem próbálkoztak francia vagy svéd vadászgépeket beszerezni a finnek? Illetve a szovjetek miért mentek bele a bizniszbe mikor az ő technikájuk is könnyen Nyugatra "szökhetett" volna?



dec. 16. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Azért, mert semleges volt.

A szovjeteknek kellett a pénz.


Magyarország is gyártott amerikai ,ausztrál piacra buszt meg vonatot.Nem volt belőle probléma.

dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
Általában azok a legjobbak, nem csak vadászgépben a polgári élet műszaki cikkeiben is.
dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az #1-es is írta, Finnország akkoriban még jóval semlegesebb volt. S igyekeztek is folyamatosan mindkét oldal kedvében járni, hogy ha kitör a ramazuri akkor ki tudjanak maradni a "buliból". A ruszki gépeket meg olcsón megkapták.
dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a nyugat nem elég hogy szart gyárt még drágán is adja? :)
dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2

Parancsolsz?

dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem voltak NATO tagok és íz oroszok már akkor is olyan csórók voltak bárkinek adtak el fegyvert.


Most is ugyan ezt csinálják, ha odamennék x milliárd DOLLÁRRAL! mert ugye mást nem fogadnak el, szeretnék venni 200 t-90 es, az se baj ha használt, egy hónap múlva "Z" betűs t-90 esem lennének a terrorizál ukrajnába meg eltűnne 200 t-90 es harckocsi, helyette feltűnne 200 darab t-54 es.


Az orosz vezetést sosem érdekelte hogy mibe gyilkoltatja le a katonáit, azok csak fogyóeszközök.

dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 a fegyverüzlet mindenhol így működik, ha jó vaskos az aktatáskád amiben a zseton van akkor ugyanúgy kaphatsz nyugati fegyvereket is.
dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A második világháború után a szovjetek olyan békére kényszerítették a finneket, amiben korlátozták fegyverkezésüket is.


Finnország eleinte kellemetlenül viselte, hogy a SZU a protektorátusaként kezelte, aztán rájöttek hogy, a SZU-val való kereskedelmen sok-sok pénzt kereshetnek. A finn termékekre a SZU korlátlan felvevőpiac volt, nyersanyaggal, saját termékeikkel fizettek (mert valutájuk korlátozott volt). A szovjet vadászgépek a nyugatiaknál sokkal olcsóbbak voltak, és ezek vásárlását engedélyezték nekik a szovjetek.


A SZU 1959 elején finn kormányt is buktatott. 1958 nyarán a szovjet tiltás ellenére a finn kormányba került olyan ember, akinek az apja a finn fasiszták vezetője volt, ezt követően a SZU befagyasztotta a finnekkel a diplomáciát és kereskedelmet, sőt területi követeléseket is belengetett (NATO rakéták elleni védelem ürüggyel), aztán 1959 elején a finn elnök könyörögni ment a szovjetekhez, szovjetek által jóváhagyott miniszterelnök és kormány lett.

dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkori politikájukat ma így nevezik szépen: "Finnországnak számolnia kellett a Szovjetunió biztonságpolitikájának követelményeivel is, és saját külpolitikájának prioritásává kellett tennie."
dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Itt többen marhaságokat írnak, hogy nem olvasnak katonai szaklapokat az biztos.

1. A hidegháború időszakában a finn haderőnél az volt az elv, hogy Keletről is, Nyugatról is. A Nyugatban benne voltak a semleges nyugat-európai országok, köztük a svédek.

2. A kicsiny, úgy 60 harcigépet számláló légierőnél kimondottan megosztva rakták össze a "flottát". Hosszú ideig párhuzamosan alkalmazták a svédektől vásárolt Drakeneket a szovjet MiG-21F-12 (a finneknek szállított exportváltozat) majd a sokkal fejlettebb MiG-21bisz gépekkel.

1990-ben, már a SZU összeomlásának árnyékában tették meg azt a lépést, hogy egységesen amerikai gépeket, Horneteket rendeltek.

3. Az exportváltozaton -mindegy, hogy amerikai vagy sovjet/orosz/kínai valamit mindig gyengébbre, butábbra cserélnek, hogy az eredeti alkalmazó valós paraméterei titokban maradjanak és fölényben legyenek.

dec. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!