Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-nak miért volt érdeke...

Az USA-nak miért volt érdeke belépni Európában a második világháborúba? Nem járt rosszabbul így, hogy megerősödött a Szovjetunió?

Figyelt kérdés

dec. 31. 17:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Mert egy náci Európa nem nagyon tetszett volna neki.
dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Olvass utána a kölcsönbérleti törvénynek. Egyből fogod látni miért érte meg nekik.
dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

"Az USA-nak miért volt érdeke belépni Európában a második világháborúba?"

Kezdetnek azért, mert Hitler hadat üzent az USA-nak, amikor megtámadták Japánt. Egyébként nem akartak belépni, bőven elvoltak azzal hogy a temérdek mennyiségű hadianyagot juttatnak a még harcoló szövetségeseknek. De hát Hitler úgy gondolta hogy mindenkinek is hadat kell üzenni :D

dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Be akartak ők lépni, csak egy okot kerestek hozzá, amit Pearl Harbor-rel meg is kaptak.

Az erős Szovjetunió és a keleti blokk nem jelentett rájuk nagyobb fenyegetettséget, mint a Harmadik Birodalom?

dec. 31. 18:14
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

"Be akartak ők lépni, csak egy okot kerestek hozzá, amit Pearl Harbor-rel meg is kaptak."

Pearl Harbor után csak Japánnak üzentek hadat, Európával az ég világon semmit se csináltak :D

Hitler volt az, aki miután az USA hadat üzent Japánnak, ugyanezt megtette az USA-val. Az USA az európai hadszíntérre oda lett rángatva Németország által, nem az USA akart belemenni. Gondolj csak bele, ez az USA számára is többfrontos háborút jelentett.

dec. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Pearl Harbor.
dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

USA nem magától szállt be, a japánok belerángatták. Japánt és szövetségeseit, de főleg Japánt mindenképp le kellett így hát győznie. Ez nem volt egyszerű, jól jött volna ehhez a Szovjetek segítsége. Ők viszont a német fronton épp nem álltak olyan jól, hogy kétfrontos háborúba kezdjenek, így a japánokkal meg nem támadási szerződést kötöttek. Viszont megígérték az USA-nak, hogy ha az Európai fronton nyernek, akkor segítenek a japánok ellen.

USA választhatott, Japánra koncentrál, ez esetben egyedül kell megvívnia a saját háborúját. Vagy segít Európában, és ha ott végeztek, akkor a szövetségesei viszonozzák a segítséget a japán fronton. Utóbbit választotta. Meg volt a veszélye, hogy ha nem segít Európában, akkor a szovjetek veszítenek és kapitulálnak. Akkor ott marad UK-vel egyedül egy olyan Németországgal szemben, ami immár a szovjet erőforrásokkal is rendelkezik, plusz persze Japán.

dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%
Ezzel a mítosszal jó lenne leszámolni. Mire bármit is számított volna az USA részvétele Európában, már túl vagyunk Kurszkon. A kérdéses időszak, ahol eldőlt a háború a németeknek, akkor csak a Szovjetunióval háborúztak, de a moszkvai csatánál már nem az volt a kérdés, hogy ki nyeri a háborút, csak az, hogy mikor.
dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#8 Mire partra szálltak már tényleg le volt játszva a háború, de Pearl Harbori támadáskor még nagyon nem. Márpedig a hadba lépés után hadianyaggal, járművekkel, gyártóberendezésekkel, stb jócskán tömte az USA a Szovjetuniót, aminek fontos szerepe volt abban, hogy az oroszok ellen tudtak állni. Fel tudták futtatni a saját hadiiparukat az Urálon túlra áttelepítve azt.
jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Jeffrey Spender ***** válasza:
34%

# 9



A szovjetek a Lend-Lease keretében sokféle Nyugati harckocsit és repülőt tesztelhettek:



Harckocsik:


- M3 Stuart: könnyű harckocsi, nem szabad tőle sokat várni


- M3 Lee: 6 katona mozgó koporsója


- a Matilda és a Churchill alulmotorizáltak voltak, és gyengének találták a gyári lövegüket, ezért a Matildába a T-34-es F-34-es lövegét szerelték be


- a Valentine elfogadható volt


- a Sherman-t viszont ténylegesen jónak találták, mind a páncélvédettségével, a túlélőképességével, a kényelmességével és tűzerejével tökéletesen elégedettek voltak.


Eredetileg mindössze 26 példányt kaptak 1942 elején, tesztelték őket, a fentebb soroltaknak tökéletesen megfeleltek, és az M3-as Lee-k helyett M4-es Sherman-okat kérvényeztek.



Sajátjaik közül a T-26-osok, a BT-7-esek, és a T-28-asok elavultak voltak, a KV-1-es az tök jó volt, csak kevés volt belőle, meg lomha is volt. A T-34-es ideig - óráig volt okés, de azért a németekre ténylegesen nagy hatást tett a Párduc tervezésénél.



Repülőknél:


- Hawker Hurricane: hátrányból vette fel a légiharcot a Messerschmitt-ek ellen, a riválisa szimplán jobb manőverezőképességű volt


- Supermarine Spitfire: 1943-tól kapták meg ezeket, a szovjet pilóták kedvelték a repcsit, valamiért nem passzolt az ő taktikájukhoz, mégis 1947-ig rendszerben maradt


- Curtiss P-40 Warhawk: közepes, tök átlagos repcsinek tartották, nyilván előrelépésnek, modern repülőgépnek találták az I-15-ös Csajka biplánhoz, és az I-16-os Ratához képest, de a P-39-es Airacobra, Lavocskinok, és a Jakovlevek modernebb, és erősebb repülők voltak


- Bell P-39 Airacobra: 1942 márciusában esett át a tűzkeresztségen a szovjeteknél. A szovjet pilóták nagyon kedvelték a típust, gyorsnak, mozgékonynak, és jól manőverezhetőnek találták minden magasságon, és a belőle kifejlesztett utódtípust, a P-63-as Kingcobra-val is ugyanolyan elégedettek voltak, mind a németek, mind a japánok ellen bevált.

jan. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!