Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz-ukrán konfliktusban...

Az orosz-ukrán konfliktusban lehet majd olyan, hogy valamelyik fél megbánást tanúsít, bocsánatot kér vagy örökre ragaszkodnak majd a saját igazukhoz, mint a felek az arab-zsidó, török-görög, örmény-azeri, szerb-albán konfliktusban?

Figyelt kérdés

Ha mindkét fél meggyőződése az, hogy neki van igaza, a másik a bűnös, akkor mi lehet a megoldás?


Németország, Japán ma már megbánó, némiképp önostorozó.

Nagy-Britannia még nem az, de legalább konstruktív, együttműködő a sérelmek orvoslásában a korábban leigázott országokkal (pl. Írországgal, Maldív-szigetekkel, Kínával).

Az USA külpolitikájában hivatalosan még nem volt ilyen, de belföldi vitákban már felvállalják egyre többen a korábban elkövetett hibákat.



jan. 6. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Mikor láttál olyat hogy valamelyik fél megbánást tanúsított vagy bocsánatot kért?

Majd évszázadokkal később lesz erre lehetőség talán.

jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha Putyin kikerül a hatalomból és normális vezetése lesz Oroszországnak, akkor lesz ilyen. Az ukránoknak nincs miért bocsánatot kérniük.
jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az ukránok az orosz kisebbség elnyomása miatt kérhetnének bocsánatot és még hosszútávon a Donbasz, ott élők kérdése merülhet fel, melyet a minszki egyezmény hivatott rendezni, de nem sikerült. Az előirányzott visszaintegrációval ellenkező folyamatok zajlottak, Ukrajna 2017-ben embargót, blokádot rendelt el a szakadár kézen lévő területek ellen, politikailag, gazdaságilag még inkább Oroszországhoz tolva azt.

2022-ben Oroszország annektálta az invázió során megszállt területeket, ez viszont teljesen új helyzetet teremtett.

Még nem látni, hogy lesz vége a háborúnak és főleg mikor, hogyan lehet majd békeszerződés. Valószínűleg csak utána indulhat el az általam felvetett folyamat.

jan. 6. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt.
jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbánást az szokott tanúsítani akit a padlóba döngölnek, elfoglalnak, totálisan új vezetést ültetnek erővel a nyakukra. A jelenlegi állás szerint ez egyik oldalról sem fog bekövetkezni, az ugyebár nem sanszos hogy Moszkvát elfoglalják, de racionálisan nézve az sem hogy Kijevet.
jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező:

Mennyire lehetett rosszabb az ukrán elnyomás a donyecki és luhanszki orosz kisebbség számára, mint az amikor '22-ben besorozták őket és feláldozható, másodrendő katonaként mentek a halálba orosz parancsra...


Ahol 2012-ben még foci EB meccseket rendeztek, azt két évvel később orosz irányítással Girkin a pusztulásba vezette.


Ha igaz is lenne a kisebbség tényleges, hardcore elnyomása az továbbra is belügy, ezért legfeljebb a saját lakosságuktól kell elnézést kérniük. Az orosz agresszió, polgárháború kirobbantása majd évekre rá invázió és háború kirobbantása területszerzési szándékkal már egy picit más kategóra nem? Amikor azt kérded:


"Ha mindkét fél meggyőződése az, hogy neki van igaza, a másik a bűnös"


Akkor gondolkozz el azon, hogy Ukrajna milyne agressziót követett el Oroszország ellen amiért bocsánatot kellene kérnie. Szerintem egyet sem fogsz tudni mondani.

jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló, hogy a Donbaszban élő oroszok is úgy gondolják, hogy jobb volt a polgárháború, orosz invázió előtt. Sokan visszasírják a 2010 vagy akár az 1991 előtti békeidőket. Abban lehetnek még viták a jövőben, hogy a háborúért Ukrajna vagy Oroszország a felelős.


Ukrajna nem követett el agressziót Oroszország ellen, de ettől még megvannak az oroszok sérelmei (ez lehet valós is vagy a propaganda találta ki), ami miatt úgy érezhetik nekik van igazuk, ők a jók.

A felhozott zsidó-arab, török-görög, örmény-azeri, szerb-albán konfliktusban is jellemzően mindkét fél úgy érzi, hogy neki van igaza, a másik volt a hibás, a rossz. És az ő szempontjukból mindnek igaza van. Ez is nehezítheti a megbékélést.


Szemléletbeli változásra, új államférfiakra lehet szükség, de vannak pozitív példák is, például a gyakran felhozott német-francia megbékélés a '60-as évektől, pedig azelőtt 90 év alatt háromszor is véres, pusztító háborút vívtak. Bár ott ez egyoldalú volt, a németek a totális vereség, az ország megszállása után felvállalták a bűnösséget, véget ért a nacionalizmus, irredentizmus és elfogadták az elzászi, lotaringiai németek elnyomását, asszimilálását.

jan. 7. 00:17
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

"de ettől még megvannak az oroszok sérelmei, ami miatt úgy érezhetik nekik van igazuk, ők a jók. "


Tudnál legalább egy sérelmet mondani, amit az orosz állampolgárokat/Oroszországot érte Ukrajnától?

jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az ukrajnai oroszokra gondoltam.


Az Ukrajna elleni orosz agresszió egyik célja hivatalosan az ottani orosz kisebbség megvédése volt 2014-ben és 2022-ben is, másik dolog meg ugye hivatalosan a NATO terjeszkedése volt, ami Moszkva szerint fenyegetést jelentett Oroszországra, az orosz érdekekre (pl. Krímen, szevasztopoli orosz flottabázis átadása). A "nácitlanítás", "demilitarizáció" ezeknek lehet valami kiszínezése.

jan. 7. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Világos. Így eljutottunk oda, hogy az egyik félnek nem lehet igaza semmilyen tekintetben, mivel az a másik ország belügyeibe avatkozott be katonai eszközökkel. Ha történt volna agresszió az országok között,vagy lenne ennek évtizedekre akár évszázadokra visszanyúló előzményei, mint a felsoroltak némelyikénél akkor valóban megállna az elmélet, hogy mindkettő a saját igazát fújja és patthelyzet van.


Viszont ebben az esetben nincs ilyen előzmény. Sőt. 2014-ben Putyin például azt mondta, nogy nekik semmi közül a Krím elfoglalásához vagy a kelet-ukrán felkelésekhez. Nem hogy hivatkoztak volna valamire, még tagadták is a részvételüket. Ez szintén kizárja a lehetőségét annak, hogy az egyik félnek bármilyen "igaza" is legyen.


Remélem érted, logikailag miért nem áll meg a kérdés leírása ebben az esetben.

jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!