Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi valószínűsíthető az Orosz-U...

Mi valószínűsíthető az Orosz-Ukrán háborúban a 2024-es évben?

Figyelt kérdés

jan. 10. 18:35
A kérdező szavazást indított:
Orosz előrenyomulás négy megszállt megye nagy részének elfoglalása.
Ukrán előrenyomulás a négy megszállt megye területén esetleg a Krímben is.
Patthelyzet a frontok megmerevedése.
Más (komentben)
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem hagyják abba sajnos.
jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Az ukránok egyre jobban merülnek ki, fogy az ember, a pénz, a fegyver, a muníció és a lelkesedés is.
jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 PMC Wagner ***** válasza:
28%
szerintem nem katonailag lesznek nagyobb megmozdulások hanem zelenskyjéket fogják elkergetni és egy orosz bábkormány lessz. A négy megyén kívül pedig még Odessa megyét is anektálják
jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annak szerintem kicsi az esélye mivel Zelenszkijéket maximum a hadsereg tudja leváltani nekik van támogatottságuk hatalomra kerülni de nem hinném hogy feladnák Odesszát vagy Herszont az oroszoknak meg nagy kockázat lenne ha megpróbálnák elfoglalni ezeket a területeket már csak ha a logisztika szempontjából nézzük. A támadó hadműveletekről viszont átállnának a védekező hadműveletekre és szerintem megpróbálnának békét kötni az oroszokkal valamint egyben megpróbálnák kierőszakolni hogy Ukrajna csatlakozhasson a NATO-hoz
jan. 10. 19:05
 5/8 PMC Wagner ***** válasza:
100%
meglátjuk. Ha netán vége lessz idén térjünk vissza a kérdéshez. Kivancsi vagyok mellikünk tippelt helyesen
jan. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lesz pontosan, de tippre nem az ukránok éve lesz...
jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából patthelyzet, a frontvonalakban pár 10 km-s elmozdulás pro és kontra (lesz ahol az ukránok mennek valamennyit előre, lesz ahol a ruszkik). A jelenleg bevetett erők nagyjából pariban vannak, egyik félnek sincs akkora fölénye, hogy nagyobb áttörést tudna elérni.

Az ukránoknak 2x ennyi fegyvert kellene küldeni hozzá, annyira meg már nem biztos, hogy az USA és az EU a zsebébe akar nyúlni. A ruszkiknak meg szélesebb körű sorozást elrendelni, de Putykó nem akarja ennek a borítékolhatóan népszerűségvesztéssel járó kockázatát felvállalni.

Szóval marad a patthelyzet.

jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Állóháború, időnként látványos akcióval, például valami nagy hajó, vagy raktár elpukkasztása.
jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!