Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek meg lehet érteni...

Szerintetek meg lehet érteni azoknak az embereknek a motivációját, akik visszavezetnék a kötelező sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Mindegy milyen indokkal, az ő szempontjuk szerint a sorkatonaságnak most is van létjogosultsága. Te személy szerint elfogadod ezeknek az embereknek az indokait? Az egyértelműség kedvéért: nem az most a kérdés, hogy egyetértesz-e velük vagy nem, hanem hogy el tudod-e fogadni, hogy ők valamiért ezt az intézményt hasznosnak gondolják.
jan. 10. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Igen. érthető, hogy egyesek valamiért hasznosnak értékelik
Nem igazán érthető, hogy ezt valaki hasznosnak gondolja
37 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván ez sem fekete fehér, volt előnye és hátránya is.
jan. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Mit értesz az alatt, hogy el tudom-e fogadni? Nem értek egyet velük és az indokaikkal sem szoktam azonosulni, de nem tudom senkinek megszabni, hogy mit gondoljon.
jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%
Èn inkább ellene vagyok de megértem azokat akik mellette vannak.
jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a Föld nemzetei lassan mással is foglalkozhatnának, mint hogy egymást biszogassák fegyverekkel. Mondjuk, kitalálni, miként élhetnénk túl a klímaváltozást, vagy ha nem tudjuk, hogy meneküljünk el, ilyesmik.
jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%
A honvédséget nemcsak háborúra lehet igénybe venni, békeidőben is tudnak hasznosak lenni.
jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert mi a faxér akarja ő megmondani
jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
37%
Nem értek vele egyet kérdező de megértem.Nyilván sok fiatalra ráférne, ebben igazuk van, de amúgy meg elpazarolt idő.
jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

A régi rendszer az egyértelműen egy világi baromság. Aki azt akarja vissza, az vagy buta, vagy csak szivatni akarja a fiatalokat, mert az Ő élete is hulladék.


Abban viszont lehet valami, hogy egy Dél-Koreához hasonló képzést adni a fiataloknak, meg a lakosságnak. Ahol kapsz mindenből ízelítőt, de azért nem kell évekig hallgatnod valami aluliskolázott, ismerős, ismerősének az ismerősét, mert Ő a "felettes".

jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Úgy 2x3 hónapot eltudnák képzelni. Amikor intenzív kiképzést kapnának. De nem az őrszolgálat-alaki gyakorlat kombinációt...
jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 árokpart ***** válasza:
32%
Nem ördögtől való dolog svájci vagy osztrák mintára, viszont cserébe civil, polgári szabad lőfegyvertartást kérünk.
jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!