Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy Kína Tajvan háború durvább...

Egy Kína Tajvan háború durvább lenne mint az ukrajnai?

Figyelt kérdés
jan. 12. 02:57
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Hasonló.
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Vélhetően hamarabb vége lenne, Tajvan sokkal kisebb, mint Ukrajna, egy sikeres partaszállás, és annyi.
jan. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

A méretek miatt teljesen mások az erőviszonyok. Valószínüleg sokkal rövidebb ideig tartana.

A baj nem a háború szörnyű mivolta lenne, mert minden háború kegyetlen, hanem az, hogy Kína mindenképp meg fogja lépni. De csak akkor, amikor már biztos lesz benne, hogy az USA nem meri majd vállalni a tényleges katonai beavatkozást. Az pedig azt jelenti, hogy a király meztelen. Ott fog megfordulni alapvetően és visszavonhatatkanul az eddigi világrend. Ott fog először előfordulni, hogy nem egy helyi konfliktusban marad alul az USA katonailag, hanem egy másik nagyhatalom kényszeríti meghunyászkodásra. Ezt a tajvaniak is tudják, ezért várható, hogy az utolsó pillanatban félrerántják a kormányt és valamilyen pragmatikus kompromisszumra jutnak. Ezt talán a nagy Kína is el fogja fogadni, nem akar majd egy porig rombolt Taivant visszacsatolni.

Ettől függetlenül nem szeretnék akkor majd taivani lenni...

jan. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Usa lefogja atomozni tajvant, ha az övék nem lehet, ne is legyen.
jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Rövidebb, intenzívebb lenne és elsősorban nem a szárazföldi műveletek jellemeznék. Egy Tajvani háború kulcsa - lévén, hogy szigetről beszélünk - a környező tengerek és légtér uralma. Amelyik fél azt birtokolja az nyert:

a) Kína kontroll alá vonja = elvágja Tajvant az utánpótlástól, elég egy közepes inváziós erőt partra tennie, Tajvan belátná, hogy utánpótlás nélkül nincs értelme véres városi harcokban porig romboltatni mindent és önként fejet hajt.

b) Kína nem tartja kontroll alatt = meg sem próbál inváziós erőt partra tenni, mert tudja, hogy azt bármikor elvághatják az utánpótlástól, felszámolhatnák, Tajvan kap annyi utánpótlást tengeren-levegőben hogy akármeddig kitart.

jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
33%

Ukrajnát 193 ország ismeri el, addig Tajvant mindössze 15 ország ismeri el, az egyiknél lett volna korlátozott jogalapja a nemzetközi koalíciónak, a másiknál meg nem.


De attól még a kínaiak megvesződnének vele, mert egy szikla a tenger közepén. És nem csak a kínaiak, hanem országfüggetlenül bármilyen partraszálló hadsereg.

jan. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

#5 szikla, de attól még sziget. Tajvannak erős könnyűipara van, de nyersanyagai - különösen kőolaj, de élelmiszerből is behozatalra szorulnak - meg nincs. Egy kőkemény tengeri blokád esetén nemcsak a gazdaság fekszik ki, de a harcképesség és különösen a morális erősen csökken. Partra se kell szállniuk, "csak" elérni a teljes légi-tengeri fölényt s elfogadna Tajvan egy korrekt (Honkongihoz hasonló) rendezési javaslatot.

A kérdés a "csak"... Kínának egyenlőre nincs elég haditengerészeti és légiereje totális kontroll alá vonni Tajvan körüli vizeket. A nélkül meg öngyilkosság lenne támadniuk. Ha leszednek teszem fel 10 tajvani repülőgépet akkor az USA 20-at tolna be utánpótlásként. S egyenlőre az USA haditengerészeti és replőgépipara még darabszámban is erősebb mint a Kínai - ergo tovább bírnák szuflával.

jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
34%

# 6


Miért ne lenne légiereje ?


Kína pont a 2000-es óriási fejlődésen ment keresztül a Légierő terén.



1990-es évek:


A Kínai Népköztársaságnak sokezer MiG-21-es klónja, akkor átalakított MiG-19-esek csapásmérésre, és egy tucat frissen beszerzett Szu-27-es Flanker-ek.


A Kínai Köztársaságnak / Tajvannak, amit frissen trónfosztottak, de attól még megmaradt, újonnan beszerzett F-16-osok (1992), F-CK-1 Ching-kuo, F-5-ösök, és idővel Mirage 2000-esek is (1997).


Egy ilyen meccsben az utóbbira fogadtam volna.



2010 után a Légierőt előre leírják, azok valószínűleg fel sem tudnak szállni, a repülőtereiket az első órában porrálövi az az 1000 + harcászati rakéta, ami nem a Scud színvonalán mozog. Ami meg maradt, azt légiharcban lelövik a Szu-27-es Flanker kötelékek többszörös számbeli fölényben, nem mintha minőségileg is jobb az F-16-osnál. Ma már az első óráktól gerillaháborúra készülnek - mert nem tehetnek mást, és a partraszállások szórványos akadályozására.

jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 ennyire Tajvan sem hülye, hogy a fenyegetettség küszöbén hagyja lepusztulni a légierejét. Kína tényleg igen erőteljesen fejleszt, de ahhoz még nincs elég ereje hogy erőből elfoglalja Tajvant - főleg ha az közben folyamatosan kapni fog majd amerikai utánpótlást.
jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
De nem Tajvan a mérce Kína számára, hanem az USA. Jelenleg pontosan tudja Kína, hogy még nem mehet fejjel a falnak, de meg vannak győződve arról, hogy előbb-utóbb eljön az ő pillanatuk. Kivárják.
jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kürasszír ***** válasza:
100%

Tisztázzuk, a tajvani hadsereg sokkal nagyobb és erősebb, mint az ukrán.


Tajvan csak invázió árán elfoglalható.


Csakhogy Tajvan hadereje gigantikus, mozgósítás esetén 2 310 000 katonája van.


Tajvan évtizedek óta egy kínai invázió elhárítására készült fel, a védekezésre pedig 2,3 millió katona vethető be.


Kína partraszálló képességei szerények, kérdéses, hogy egy 300 000 főnél nagyobb onváziós erőt be tudna-e vetni.


Kína kérdéses, hogy erőből el tudná foglalni Tajvant.


A blokáddal az a gond, hogy a kínai hadiflotta sokkal kisebb és gyengébb, mint az USA és szövetségesei haditengerészete

jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!