Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki volt a 2. világháború...

Ki volt a 2. világháború legjobb tábornoka? (Milyen származású? )

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Ezt nehez megmondani, mert mindenki mast mond.

Szamomra Heinz Guderian ( nemet)volt a legjobb.

Fo kidolgozoja a villamhaborus taktikanak.

2010. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Guderian, Rommel (német), Konyev (szovjet), Gavin (amerikai).
2010. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát Sztem:

Német: Ervin Rommel, Heinz-Wilhelm Guderian

Szovjet: Georgij Konsztantyinovics Zsukov

Brit: Bernard Montgomery

USA: George Patton

Japán: Isoroku Yamamoto

2010. okt. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ervin Rommel, Heinz-Wilhelm Guderian (német)

Vasili Csujkov(szovjet)

2010. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Rommel. Aki német volt.


Minimális erőkkel ért el hatalmas sikereket Afrikában, folyamatosan túlerő ellen harcolva és ha megfelelő támogatást kap Hitlertől, a szuezi-csatorna elfoglalásával és a fél arab világ felszabadításával (az arabok utálták a briteket, szimpatizáltak a tengellyel) minimum komoly csapást mér a szövetségesekre.

2010. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Albert Kesselring
2010. okt. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem Erich von Manstein. Egy igazi zseni volt.

Két legnagyobb eredménye:

1.Sarlóvágás hadművelet. A gyilkos négyéves háború és milliós áldozatok helyett egy meglepő és újszerű támadás.Átkelés az Ardenneken és megsemmisítő győzelem hat hét alatt és az első VH-hoz képest minimális áldozatok árán.

2.Harkovi győzelem. A sztálingrádi siker után magabiztosan támadó, sokszoros túlerőben lévő szovjeteket hidegzuhanyként érte és stabilizálta az összeomlóban lévő déli frontot.

2010. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
amiknál egyértelmű hogy G. Patton de az Új-Zélandi Freyberg is "tökös" volt (képzett is), németnél sztem nincs legjobb ott sok kitűnő tábornok volt, E. Rommel, A. Kesselring, E. von Manstein vagy akár Guderian, G. von Rundstedt, E. Hoepner, G. von Kluge, F.Schörner, von Mantuffel, és az SS-esek K. Meyer vagy Sepp Dietrich
2010. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 János Gusytáv válasza:
100%
Szerintem Erwin Rommel (német). A harctéri zsenialítása és sokszínűsége miatt.Más tábornok is elismerték!(Ez csak az én véleményem)
2012. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Jookoo ***** válasza:
Szerintem a német tábornokok voltak a legjobbak,például Rommel.Bár úgyszólván egyenrangú Montyval,de ha belegondolunk,hogy azonos mennyiségű,minőségű sereggel mire lennének képesek egyértelmű lenne a győztes.Rommellel egyenrangú Guderian,aki bár taktikai szempontból gyengébb Rommelnél,de hosszabb távú stratégiai döntésekben jobb volt(Rommel stratégiai döntései jóval több gyenge ponttal rendelkeztek,ráadásul nem törődött eléggé az utánpótlással.Amerikaiaknál Guderiannak nagyjából Patton-t tudnám egyenrangúnak nevezni,bár Patton rosszul gondolt sok dolgot,például túl nagyra tartotta a Shermaneket és kifejezetten utálta a nehéz harckocsikat(Pershing) annak ellenére,hogy ezek képesek voltak felvenni a versenyt a német harckocsikkal.A legjobb viszont mind közül: Manstein: képes volt mind védekezésben,mind támadásban felőrölni ellenfelét(Rommel például nem volt mestere az állóharcoknak)szükség esetén pedig elterelte az ellenség figyelmét.Az ellenfél haderejét nem becsülte se alá(sok tiszt tette ezt hibásan) se túl(ez például Montgomeryre volt jellemző,emiatt nem is kockáztatott soha sem ami a fő hibája volt).Orosz oldalon is akadtak jó tábornokok,viszont kevés ért fel az említett tábornokok szintjére(talán egy sem)mert sokszor elbízták magukat és még a tehetségtelenebb tisztek egységeit is csak borzasztó túlerővel tudták legyőzni.
2012. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!