Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért ment Napóleon Borogyinóba?

Strongest kérdése:

Miért ment Napóleon Borogyinóba?

Figyelt kérdés

Nem egészen tudtam tisztába jönni vele, hogy Napóleon miért ment Borogyinóba? A térkép alapján a seregének egyszerűbb lett volna Moszkva után Szentpétervárt levernie, nem?

Ehelyett elment a tajga közepére Borogyinóba, onnan visszafordult Moszkvába, addigra elveszett a serege nagy része, utánpótlás nem volt, megjött a tél és vissza kellett vonulnia...

Mitől volt olyan fontos neki Borogyinó?



jan. 29. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Habár történelemből annyira nem vagyok jó, de földrajzból viszont igen, és Borogyinó finoman szólva nem a tajga közepén van, még csak nem is a tajgán van,és nem is Moszkván túl,hanem Moszkvához képest délnyugatra, vagyis visszafelé. Így ebből bár nem tudom a valódi okot, de így már logikus,hogy olyan helyszínt választott, ami az utánpótláshoz közelebb van.
jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Ez neked honnan az istenből jött, hogy "a tajga közepén"? Moszkvától 115 km-re, méghozzá nem túl, hanem innen! Ellentétben Szentpétervárral, ami 700 km. Te mivel téveszted össze? Novoszibirszkkel?
jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy fent is írják azért ment oda mert útban volt Moszkva felé. Értsd, nem Borogyinóba akart menni, hanem Moszkvába csak éppen az orosz sereg Borogyinónál gyülekezett és nem mehetett el mellettük mert ha érintetlenül hagyja őket akkor hátbatámadják.
jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, valószínűleg akkor itt buktam be az elméletemet.

Mindenesetre nekem Borogyino a tajga közepére vitte a térképet a Krasznojarszki határterületre. Ehhez képest szerintem "visszafelé" van Moszkva. 55 ill. 94-es hosszúsági és szélességi fokoknál van Borodino.

Akkor hogyan keressem a térképen?

jan. 30. 08:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy írtam be a Google Térképbe, hogy "Borodino, Moszkvai terület", és kiadta azt a települést, ami a témába vág.
jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jé, tényleg van ott egy Borogyino! Írd be a wikipédiába, hogy Borogyinói csata, akkor megkapod a közelebbit.
jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!