Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az orosz atomarzenál mennyire...

Az orosz atomarzenál mennyire van jó állapotban? Kb. hány százaléka érhetné el a célt és robbanna fel?

Figyelt kérdés
Vagy jó 10 évvel ezelőtt olvastam egy cikket az amerikai atomarzenálról. Az volt a lényege, hogy borzalmas állapotban van minden. Kevés karbantartás, vagy néha egyáltalán nincsen, és pénzt is alig szánnak rá, működésképtelen, elromlott dolgok. És mit olvasok a cikk végén? Hogy még így is sokkal nagyobb összeget költenek el rá, mint az egész orosz katonai büdzsé.
jan. 31. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos pont elég ahhoz hogy minden elpusztuljon, mivel vissza is lőnének még mielőtt eléri a célt akár az első is.
jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
ha nem is a célban, hanem az út végefele,a levegőben robban fel az atom, már az negatív hatással van a környezetre
jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

#2 tudod az egyetemen a választott ágazatom, diploma munkám radiokémia volt

Tetszik ahogy be akarod nekem és másoknak adni, hogy mindaz amit tanultam, amit használunk az atomerőművekben, ami rettegésben tartja a világ titkosszolgálatait és amikről konkrét filmfelvételes bizonyítékok vannak az soha nem is létezett.

Vicces, de jobbára szánalmas.

jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

3-as.


2-es válaszoló vagyok.

azt se tudom ki vagy, plusz a kérdést feltevőnek válaszoltam és nem neked,mivel neked ez az első hozzászólásod.


emellett én nem tagadtam az atombomba létét😅

jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4.: A másik kettesnek válaszolt, nem neked!

Bár szerintem ez egyértelmű...

jan. 31. 14:05
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos ezen az oldalon is törölni kell aki kimondja az igazságot, mert nem birják elviselni, agyilag rottyon lennétek tőle!


3

ami rettegésben tartja a világ titkosszolgálatait


Persze majd ők rettegnek... Hahaha


és amikről konkrét filmfelvételes bizonyítékok vannak az soha nem is létezett.


Igen!

jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

"hanem az út végefele,a levegőben robban fel az atom"

Mindig a levegőben robbantják az atomot. Ha földfelszínen robbantanák, kisebb lenne a hatóereje, viszont sokkal több sugárzó anyagot juttatna a levegőbe. Az elvárt hatás ezzel ellentétes, minél kevesebb sugárzás és minél nagyobb pusztítás. Bőven egy km felett van az a magasság, ahol robbantani érdemes.

Az orosz rakéták jó állapotban vannak és a fejlettséggel is jobban állnak, mint az USA. Kérdés, hogy maguk a nukleáris fejek milyen állapotban vannak, azok karbantartása sokba kerül, és egyik ország sem tart belőlük sokat kilövésre készen. Az USA és Oroszország is 5000+ atomfegyverrel létezik, de mindkettő csak 1500 körül tart készenlétben, a többi a raktárban porosodik, megfelelő karbantartással vagy anélkül. Szerintem ezt az 1500-at mindkét ország karbantartja annyira, hogy bevethetők legyenek, de gyanítom hogy a raktárkészlet minősége jobb az USA-ban.

jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Kifogástalan állapotban van. 100%, már ha ugye nem lövik le.
jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó állapotban van, szinte minden az elmúlt évtizedben lett rendszeresítve. Lásd itt:

[link]

(Atomtudósok Közlönye)

jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
A töltetek valószínűleg működőképesek, azok nem igényelnek annyira jelentős karbantartást, szóval elműködnének a célban. A hordozóeszközök állapota az ami kérdéses. Az hogy hány %? Na ez az amit a CIA is szeretne pontosan tudni :D szóval mi csak tippelgetni tudunk.
jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!