Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna mire menne többel,...

Ukrajna mire menne többel, 220 db WZ-551, vagy 10db lynx harcjárművel?

Figyelt kérdés

Azért így adtam meg a mennyiséget, mert a wz-551 400 000 usd, míg egy lynx 9 millióba kerül.


Ha mindet profi személyzet vezeti, akkor melyikkel mennének többre?


Csak azért kérdezem, mert próbálom megérteni, hogy nekünk mi szükségünk volt a legmodernebb cuccokra? Mert értem én, hogy a kínai harcjármű egy buta, egyszerű cucc, de megvan a tűzereje. Ha támadás érne minket, akkor ugye a jármű kilövésére is drága fegyvereket használnak. Továbbá ha a túlélésért küzdenénk, akkor új embereket kellene besorozni, és egy ilyen eszközre gondolom, jóval rövidebb ideig tart a kiképzés.


jan. 31. 20:32
1 2 3
 1/30 PMC Wagner ***** válasza:
100%
miért lenne buta és egyszerű a kínai cucc? Sőt szerintem az ukrán terepen a a kerekes megoldás miatt sokkal jobb.
jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez így magában kicsit értelmetlen kérdés mivel 551-es van 25 mm gépágyú, 30mm gépágyú, föld-levegő rakéta, kialakítású változatban is. És ezek csak a főbb típusok van vagy szó szerint 20 variánsa ami mind wz-551.


Amúgy a kínai cuccal többet érnének de ha kína át is adna/eladna ilyen eszközt akkor az export változatát ami már nem wz-551 néven fut.

jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Megint értelmetlen kérdés, mivel teljesen más a két jármű rendeltetése. Mintha azt kérdeznéd, hogy 2db f16ossal vagy 10db abrams tankal menne többre.

A kínai az egy btr kopi, klasszikus csapatszállító, amivel egységeket szállítasz helyszínre, gyors mozgékony, messzire eljut. A lynx pedig harci jármű, tehát olyan szállító ami fedező tüzet tud adni cserébe lomhább és rövidebb is a hatótávja. Ez olyan esetekben használatos amikor pl városi környezetben kell gerilla akciókat felszámolni, tehát amikor ezt használod feltételezed, hogy harcolni fog. A wz -t meg akkor amikor a btr-t, tehát hogyha valószínűleg nem kell harcolni, de jó lenne 8-10 embert oda küldeni.

jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
3.: A tiéd meg egy értelmetlen válasz... A lynx is tud szállítani 6/8 főt. Ezek szerint akkor ez sem harcjármű? Vagy mitől lesz valami harcjármű?
jan. 31. 22:01
 5/30 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te nem értesz hozzá még nem hülyeség...

A wz tágasabb, ez klasszikus páncélos szállító. EGy kicsit több annál. De a lynx meg egy félig tank-félig szállító. Reaktív páncélzattal, nagy löveggel, kisebb hatótávval. Ezt akkor használják, ha harcolni kell és kell a fedezőtűz. Érted? Teljesen más a kettő... Attól, hogy mindkettő földön megy még nem ugyan olyan...

Egy F16-t se lehet össze hasonlítani egy B2-vel, hogy na melyik jobb. Teljesen más. Attól függ melyik jobb, hogy mire kell használni.

jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Egyébként csak, hogy válaszoljak is:

Jelenleg tüzérségi harcok folynak ukrajnában, ezek döntik el, hogy ki halad és ki nem. Ilyen körülmények között az ukránoknak a WZ-551-es jármű képességeire lenne szükségük, hogy az egységeiket gyorsan mozgathassák.

Viszont, amig tartott az offenzíva addig a Lynx-re lett volna szükségük, mert akkor öszpontosított erő kellett. De azt már bukták, több támadó fegyvert meg kitudja mikor kapnak... Jövőre max.

jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor miért van ezen, vagy a btr-en 30-as gépágyú? Nem úgy van, hogy a harcra szánt verzióknak nagy a tűzereje, a szállítókon pedig csak egy kisebb géppuska van?


A lynx miért lett volna jobb? Az esetek nagy többségében nem kilőtték volna azt is ugyanúgy? A lancet drón, tüzérség, vagy páncéltörő rakéta nem ugyanúgy kilövi mindkettőt?


Az a reaktív páncél nem tudom, hogy mennyire jó. Van olyan reaktív páncél, amire rálőnek, és lerobbantja az egészet (ha van mellette gyalogos, azoknak annyi). De a lynx-ről annyit írnak, hogy körkörösen védett a 14,5mm-es lövedékek ellen. Most ha egy btr előbb észreveszi, akkor szerintem bedarálja a lynx-et. T-72-es tankot is kilőnek a 30-as gépágyúval. Nem tudom, hogy az oroszoknak milyen minőségű lőszerük van, de a jobb fajták 10 centi vastag páncélt is átütnek 1km-ről.

jan. 31. 22:36
 8/30 A kérdező kommentje:

*Mármint tudom, hogy a kínain 25-ös gépágyú van.


Azt még hozzátenném, hogy mivel gépágyúról van szó, a tűzgyorsaságot is figyelembe kell venni, és ha több találat éri ugyanazt a pontot, máris más az átütőképesség!

jan. 31. 22:38
 9/30 anonim ***** válasza:
"De a lynx-ről annyit írnak, hogy körkörösen védett a 14,5mm-es lövedékek ellen. Most ha egy btr előbb észreveszi, akkor szerintem bedarálja a lynx-et." A lynxek frontpáncélja felfogja az orosz 30as gépágyú lőszert. az oldala tényleg csak a 14,5 nehézgéppuska lőszer ellen véd.
jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

A lynxre lehet tenni nagyobb kalibert is. De az, hogy milyen főfegyverzetet szerelsz fel, attól a jármű jellege nem változik meg.

Azért lett volna jobb, mert tűz alatt az erősebb páncélzat előny és amúgy van drón védelme a lynxeknek. Ezeknek a páncélzata vetekszik a t72vel. A lynx messzebbről kibír egy 155mm-es lövedéket is, a T72 csak 125mm-es. Egy btr-nek semmi esélye nem lenne tűzharcban egy ilyen technika ellen.

Miért akarod, hogy a 60éves btr jobb legyen mint a csúcs high-tech lynx? Ráadásul mondom, attól függ, hogy mire kell.

jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!