Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságban miért nem...

A sorkatonaságban miért nem tanították meg rendesen lőni a katonákat? Miért nem lőhettek napi szinten, miért spóroltak ezen?

Figyelt kérdés

10 éve olvastam, hogy a lőszert a honvédség ömlesztve veszi valami 8.5 forintos darabonkénti áron. Gondolom egy katona étkeztetése már akkor kerülhetett napi 1500-2000 forintba a honvédségnek, ebből durván kijön 200 lőszer egy napra.


Tudom, hogy a sorkatonaság sokkal régebben megszűnt, ezt csak szemléltetésképpen írtam, hogy nem 500 forintba került darabonként a lőszer.


Szerintem régebben egyébként egynapi étkeztetés árából még több lőszer is kijött volna, mert akkoriban olcsóbb volt a nyersanyag, a munkaerő + az oroszoknak hatalmas fölösleges készletük volt.


Jó, a napi szinten lőgyakorlat talán egy kicsit túlzás, de minden héten mehetett volna. Az összesen 3 lövés 1,5 év alatt viccnek is rossz.


febr. 2. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor utoljára volt sorkatonaság, akkor még nem került 1500 ft-ba egy ember napi étkezése, főleg nem a honvédségnél.

Amúgy azért nem lőttek, mert nem volt pénz arra az olcsó lőszerre sem.

febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1.: Tudom, le is írtam a kérdésemben. Olcsóbb volt a kajáltatás, de a lőszer és minden más is. Ezt csak viszonyításképpen írtam le.
febr. 2. 18:45
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Etetni muszáj volt a katonákat, lőni tanítani felesleges. Ha szükség lesz rá majd megtanulják a célzást a háborúban. A fegyvert kezelni meg lehet tanulni töltény nélkül is.
febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó sorkatonák lőgyakorlata úgy nézett ki gyakorolták az egyes tüzelést és a sorozatot.


Ez úgy nézett ki kaptak egyetlen darab lőszert az egyes lövéshez, kettő darabot a sorozathoz, aztán gránát dobási gyakorlat volt amit utána megpucoltak a vacsorához paprikás krumplinak. (nem, nem túlzok és nem viccelek)

febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
#4 mi 3darabot kaptunk a sorozatr :D
febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 PMC Wagner ***** válasza:
Kérdező most a hivatásosokat sem tanítják. Egyébként most sem kerül 500 forintba a lőszer darabja.
febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6.: Még őket sem tanítják? Mi az oka? Azt értem, hogy a sorkatonáknak alacsony volt a harcértéke, és nem számított annyira, de hogy a hivatásosokat sem tanítják lőni, azt nem hittem volna.


[link]


Első találat, 400-700 forintba kerül, de biztos van olyan bolt is, ahol van jóval olcsóbban.

febr. 2. 19:22
 8/21 PMC Wagner ***** válasza:
100%

"Még őket sem tanítják? Mi az oka? "


A különleges alakulatokat tanítják de a többit nem. Régi doktrínák szerint működik az egész honvédség. Egyébként elég nevetséges mikor az ember felvételeket néz és látja hogy még fogni sem tudják a fegyvert rendesen,a tárat fogja a testartás is rossz stb.a pisztolyokat meg inkább nem kommentálom annyira amatőr az egész. A legnevetségesebb talán a pár hónapja feltett videó amin a bren2 est mutatták be. A lőlap amire lőnek még a videón is látszik hogy alatta a föld darabok repkednek, mert belerángatott az elsütőbe a tag.


Félre ne értsd nem a katonáinkat szidom, ez nem az ő hibájuk hanem a rendszeré.


"Első találat, 400-700 forintba kerül, de biztos van olyan bolt is, ahol van jóval olcsóbban."


Én ezt 255 ért veszem. és ez kisker ár, a hadsereg ennél jóval olcsóbban jut hozzá :)

febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ok: péééééééééénz. Egy ember lőszerjavadalmazása lehet nem kerül sokba, de egy 150-200k-s seregnél, hát az már tétel. A fegyver is kopik, elhasználódik. 1000 lövés és csőcsere. S mennyi is az? 35-40 tár. Ha csak havonta 1 tárat elhasználnak lőgyakorlaton, akkor 3-4 év és csere a fegyver. Ami szintén nem olcsó.

Ettől túl sok logikát még ne keress benne. A régi HM-re abszolút igaz volt a mondás, ami kerek azt cipeljük, ami szögletes az gurítjuk. Sokszor teherautószámra selejtezték a lejárt lőszert, tüzérségi gránátot, de hogy gyakorlatra elhasználni? Na azt nem lehet elvtársak, mert a terv szerint legalább x darab lőszernek kell a raktárban lennie (akkor is ha már lejárt, de darabra meg kell lennie és punktum).

Az első vonalbeli, illetve különleges rendeltetésű alakulatoknál más volt a helyzet, ott volt egy elfogadható szintű (alap) lőgyakorlat (na nem annyi amennyi mondjuk a gonosz kapitalista országok különleges erőinél).

Most a misszióban kiküldésre kerülőknél fordítanak különösebb gondot a helyes fegyverkezelés készsségszintű elsajátítására, beleértve az éleslövészetet is, de egy irodistánál, karbantartónál nem annyira lényeges, hogy úgymond csukott szemmel is tudjon lőni.

febr. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8.: És vajon a honvédség most milyen áron szerezheti be? Tized annyiért?


9.: AR-15 fegyvernél 20 ezer lövést bír ki egy cső. Gondolom, ha gyakorló, ólomlövedéket használnak, akkor ez még több. Persze ez meg a csövet szennyezi, na de hát a honvédeknek van ideje tisztítgatni, meg gondolom szívesen is végeznék, ha lőhetnének.


Amúgy változott azóta valamit a helyzet? Azért az nevetséges, hogy még mindig nincs lőgyakorlat, de zsír új karabélyokat azért beszereztek, na de más téren sincs előrelépés?

febr. 3. 01:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!