Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Néphadseregben miért volt...

A Néphadseregben miért volt jelen erősen a kommunista ideológia? Miben nyilvánult ez meg?

Figyelt kérdés
Többen is azt mondták, hogy a kiképzés szakmailag nem volt túl magas szintű, ellenben az ideológiai fejtágítás az bezzeg volt. De ez hogyan ment?
febr. 3. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Mert a nácik lerohanták irakot.
febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már jóval a néphadsereg utáni korszakban születtem, de rokonaimtól, tanáraimtól hallottam ezt-azt. A legextrémebb talán az volt, hogy hamisított térképeket adtak a sorkatonáknak(amin pl: Szeged fel van cserélve Debrecennel, Győr meg Nyíregyházával és ehhez hasonló turpisságok) és azt mondták, hogy ha kapitalista kémekkel találkoznak, akkor ezeket a hamis térképeket adják nekik az összezavarásuk céljából...


Na most elképzeltem magamban a szituációt:

- Hello a nevem Bond, James Bond kapitalista kém vagyok és Szegeden akarok kémkedni. Tudnál adni egy térképet.

- Persze barátom tessék, használd egészséggel(átadja a hamisított térképet).


Kíváncsi vagyok az ilyen okos ötletek kiagyalóinak mi járhatott a fejében...

febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1

Neked se kellett volna annyi töményt inni kora este...

febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen hamis térképről nem halottam de eléggé elképzelhetetlen hogy egy nyugati kém ne ismerje az iránytűt. Felettünk is ment át műhold tehát tisztában kellett lenniük azzal mi merre van. Arról nem beszélve hogy egyszer sem halottam hogy a Lufthansa Debrecenbe szállt volna le tévedésből :)

Nálunk a kiképzés szakmailag szerintem magas szinten volt csak erre felesleges volt elbacni 18 hónapot, főleg annak tükrében hogy egyetlen lövést sem tettünk élesben. Volt a laktanyában más haderőnem is, szerintem nekik nagyobb copás volt de mi nem tartoztunk a laktanyához.

Ideológiai fejtágítás nálunk kimerült annyiban hogy (az öreg tisztek - tiszthelyettesek) istenítették a technikát. Amikor felvetettem egy törzsőrmesternek hogy látott-e már Tatra 814 - et belülről, arra az volt a válasz hogy a Csepel átlőtt motorral is megy. Mondom ezt el is tudom képzelni főleg a jelenleg fennálló fél bar olajnyomás tükrében :) Volt valami újság szerű kiadvány, abban olvastam az akkoriban fejlesztett Gepárd mesterlövész puskáról. Hát abban olyanokat írtak hogy a terroristák jobb ha elmennek földet művelni mert az átviszi a panelházat is. Később olvastam hogy rendszeresítették de tudtommal nem terjedt el külföldön. Kb ennyi propagandára emlékszem, de akkor már megérkezett a rendszerváltás szele és ezt a tiszti kar is figyelembe vette. Gondolom az előtt tíz évvel nem nagyon vethettem volna fel az aggályaimat egy tisztnek, és nem is kaptam volna rá megfelelő választ.

febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!