Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a helyzet az Ukrajnának...

Mi a helyzet az Ukrajnának adott 100 vadászgéppel?

Figyelt kérdés
Miért nem borítják már lángba a ruszkikat?
febr. 18. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Milyen 100 vadászgépet kapott?
febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jeffrey Spender ***** válasza:
78%

Kérdező, szerinted a vadászrepülőkre létezik pár hetes gyorstalpaló ?


Vagy eleve bárki alkalmas a nehézségi gyorsulás, és társainak a viselésére ?


Vagy most azt várod, hogy maga az Amerikai / Brit / Dán / Norvég / Olasz / Román Légierő menjen háborúzni Ukrajnába ?

febr. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

1. Szó se volt 100ról. F-16osból a legmgasabb szám is 42 volt. A korábban átadott ex-szovjet gépekkel együtt sem jön ki a 100.

2. Ezek nem személykocsik, hogy átülsz azt vezeted. Jelenleg Dániában folyik az ukrán pilóták kiképzése.

3. Ezek bonyolult fegyverrendszerek. A gép csak egy platform amihez rengeteg fèle fegyvert lehet használni. Arról hogy milyen fegyverzetet kapnak az ukránok semmilyen információ nincs.

4. Egyébként pedig Ukrajna most is ellenőrzi saját légterét. Nyilván a nyugati légvédelmi rendszereknek köszönhetően. A híres orosz légierő nem hajt végre bevetéseket Ukrajna felett. Rakéta vagy drón amit bevetnek.

febr. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok az a vadászgép szerintem, de nem is a pilóta képzés a baj. Az F16 alapjában véve szar az ukránoknak. Borzasztó érzékeny is a szerkezet. 1 óra repülés után 17 óra karbantartás. Tehát minden egyes repülőhöz kell egy teljes földi személyzet. Az ő képzésük tovább tart, mint a pilótáké. Kellenek repterek. Ehhez teljes aszfaltozás kell és személyzet a pálya állandó karbantartására. Ez még nem is nehéz, sepregetni bárki tud. És tele kell rakni a reptereket légvédelemmel. Ez sem nehéz, csak pénz és fegyverigényes.


És aztán jön a légvédelem kérdése. Ezek a repülők nem nagyon használhatók úgy támadásra, mint ahogy mindenki gondolja. Az oroszok 150km-ről leszednek 10m magasan repülő vadászgépet. És az orosz repülők sincsenek biztonságban. Mind a 2 félnél a légvédelem erősebb, mint a légierő támadó része. A repülők légvédelmi feladatot tudnak ellátni, mert a MIG-hez képest lesz radarjuk. És pont emiatt jók lesznek messziről rakétákat is kilőni, hiszen a MIG semmire sem volt jó, az F16 látja is majd, hogy hova lő. És egy háborúban elég kellemes ha nem csukott szemmel kell lőni. De sok szerepe nem lesz. Talán tavaly lett volna kicsit több hasznuk.

febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem olyan fejlett a légvédelem mindkét oldalon, hogy a vadászgépek szinte csak repülő céllövölde ezeknek a rendszereknek.

Lásd: 50 kilós drónokat és rakétákat is kiszednek. Egy vadászgép előbbinél nagyobb, utóbbinál 2x lassabb.


Másik oldalon van 1300+ orosz vadászgép, amiket így se nagyon vetnek be.

febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50-70 gépet kaptak az ukránok, de még nem F-16-osakat, hanem Mig-29-eseket, amiket már eddig is rendszerben tartottak. Hogy mi lett a sorsuk? Egy részét már leszedte az orosz légvédelem, egy kisebb része meg még üzemben van és használgatják itt-ott az ukránok.
febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A légvédelmet és a légibombázást rosszul értelmezitek.


Nagyon régen, 1972-ben az F-4-es Phantom II-esnek be kellett repülnie közvetlen a célpont fölé, hogy lézeres bombákat oldjon és vezessen a célra, miközben ezerrel lőtt rájuk a légvédelem, legyenek azok légvédelmi gépágyúk, és légvédelmi rakéták.


Párhuzamosan gyorsan feltalálták az F-111-es Aardvark-ot, és a Szu-24-es Fencer-t, azok születésüktől fogva 200 - 300 km-ről, az ellenséges légvédelem hatósugarán kívülről indítható robotrepülőket is hordoztak.


Megszülettek az utódtípusok, az F-15E Strike Eagle, a Szu-30-as Flanker, és a Szu-34-es Fullback, azok természetesen képesek TV irányítású / lézeres bombák használatára, de a preferált cucc a GPS-es vezérlésű légibomba, nemhogy a robotrepülő.


Az F-15E Strike Eagle fő csapásmérő fegyverzete az AGM-158-as JASSM-ER robotrepülő, 1,000 km a hatótávja, azt a légvédelem hatósugarán kívül indítja, és 5-öt lehet rá szerelni.


Akkor az amerikaiak is gyávák, hogy robotrepülőzéssel élnek ?


Egy normális légierő robotrepülőzik.

febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!