Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 12 atombomba hogy tudná az...

Pintér László kérdése:

12 atombomba hogy tudná az emberiség 90%-át kiirtani?

Figyelt kérdés

hájaaa írta ezt a választ

"Kis érdekesség


[link]



Pár atom és a világ 10évig nyögné a következményeit, tucatnál meg kb vége az emberiség 90%nak"


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__.. e kérdés alatt.


Van ez a videó, sajnos Én nem beszélek semmilyen idegen nyelvet és a feliratoknál se találtam magyart, pedig hájaaa szerint van hozzá magyar felirat, mondjuk Én nem leltem. Na de a lényeg nem is ez, hanem az állítás, miszerint 12 atom az emberiség 90%-át kiirtaná.

Én úgy tudom, hogy Nagasakira meg Hiroshima-ra ledobott atom sem pusztította el se Japán, de még csak a két említett város lakosságának 90%-át sem. Plusz még volt egy Fukushima is.


Eddig ha jól tudom, volt a Földön 2053 darab kísérleti nukleáris robbantás, többek között olyan petárdák is elpukkantak, mint a Cár bomba, mégsem jött el a világvége. 2065. robbantás után hogy halna ki az emberiség 90%-a?


12 atom, az kb kontinensenként 2-3 atom. 2-3 atom még Magyarország lakosságának sem ölné meg a 90%-át.

Az eddig felrobbantott 2053 sem hozta el a nukleáris telet, és ezek között voltak bitang nagyot robbanóak is. Ha háború lenne, valószínűleg kisebb töltetű taktikai atomokat használnának.

A videóban erre válasz van, de sajnos Én nem értek angolul. Lenne kedves valaki összefoglalni, hogy a videó hogyan magyarázza meg ezt?


[link] Itt az 50 megatonnás Cár bomba kb Székesfehérvárig terjedne ki, de ott sem öle meg mindenkit, leginkább csak Budapestet. Magyarországra kéne kb 3 Cár bomba.

Fat Man-t nézve a 20 kilotonna, amit Nagasakira is ledobtak, abból csak Budapestre kéne kb 3-4, hogy teljesen el legyen pusztítva.

12 darab a Világban szétszórva, még a nagyobb városokban ledobva sem tudom elképzelni, hogy megölné az összes Ember 90%-át.

Hol tévedek? Elhiszem, hogy tévedek, de nem látom jelenleg, hogy hol és miben. A videó mit mond erről?



Megköszönném szépen előre is az összes normális választ!


Nem kérek azokból a kommentekből, hogy ostoba vagyok, anélkül is tudom, ezért is tettem fel ezt a kérdést, hogy ki legyek kupálva, de azt értelmes hangnemben szeretném kérni egy kellemes vita közben, ha lehet! Köszönöm!



febr. 27. 08:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Viszonylagos gyorsasággal.
febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Feltételezem, hogy a következmények is bele vannak számolva, tehát ha a legnagyobb központokra ledobnak egy-egy atomot, akkor kb azonnal összeomlik a világszintű kereskedelem, energiaellátás, így az emberek fázni és éhezni kezdenek.

Ha visszaesnénk a középkorba, elég nehéz lenne újra önellátásra váltani.

febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hogy ez a Hájaa azt írta, hogy 12 atombomba lenne felrobbantva, de ez nem így történne egy atomháborúban.

Nem 12 töltet felrobbantása vetne véget az emberiségnek hanem egy atomháború. Az atomháborúban pedig a megtámadottak az összes bombájukat kilőnék az ellenségre, az meg vissza.

Egy 2022-es írás szerint majdnem 13000 atomtöltet van az atomhatalmak birtokában. Ha ezek nagy része felrobban, az okozna világvégét számunkra.

Ott tévedsz, hogy az időben negyven év alatt felrobbantott tölteteket próbálod hasonlítani ahhoz, ha pár perc alatt robbanna fel ennyi.

Gondold át, hogy minden nap eszel, de nagyon nem ugyanaz ha naponta eszel 3-szor vagy ha egy nap eszel meg annyit amit más 3 hét alatt szokott! Vagy hogy mennyire nem ugyanaz ha egy év alatt esik le 600mm csapadék az országra - ami átlagos éves érték - vagy 1 óra alatt.

febr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

12 főváros elpusztulásától nem gondolnám, hogy a 8 milliárd Ember éhen halna. A 2 világháborúban hány város vált kb a földdel egyenlővé? Hány országban szűnt meg teljesen minden ellátás? Kihalt az emberiség 90%? Jelenleg 8 milliárdan vagyunk. 12 atom az egész Földre az baromi kevés. Kb Magyarország területén elosztva okozna kb teljes pusztítást, de ezt is csak Magyarországon. A világ többi része szerintem vígan élne tovább.

12 nagyvárosra ledobott 1-1 atom még azokat a nagyvárosokat sem pusztítaná el, nem hogy a teljes infrastruktúrát. Ha ezt a 12 atomot csak egy országra koncentrálnánk, és most nem Magyarországra, hanem mondjuk Németországra, biztosan meghatná a német gazdaságot, de simán talpra tudna állni.

Japánra 2 atomot dobtak le, atomkatasztrófa is volt Fukushima miatt, az egész országot hagyományos és gyújtó bombákkal is kb a földdel tették egyenlővé. Japán jelenleg a középkorban van? Nagasaki és Hiroshima egy elzárt terület 0 lakossal?


Ha meg nukleáris tél, az eddigi 2053 robbantás nem hozta el, de most 12 meg igen?


Elhiszem, hogy az atom az egy nagyon veszélyes fegyver, de azért erősen túlmisztifikálva érzem azt, hogy 12 darab elhozná a világvégét. Max 1 országnak és annak sem teljesen.


De még ha a 12 atomnak sikerülne is a középkorba visszavinni, attól még miért halna meg az emberiség 90%-a? Középkorban is éltek emberek. Oké, nem volt Tiktok meg ülésfűtéses önvezető Tesla, de azért boldogultak az emberek. És nem az időben mennénk vissza a középkorba. A 21. századi tudásunk, ismereteink, rengeteg 21. századi technika adott lenne a kezünkben.

febr. 27. 08:28
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Hájaa baromságaival nem érdemes foglalkozni.
febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy ez a Hájaa azt írta, hogy 12 atombomba lenne felrobbantva, de ez nem így történne egy atomháborúban.


Nem 12 töltet felrobbantása vetne véget az emberiségnek hanem egy atomháború. Az atomháborúban pedig a megtámadottak az összes bombájukat kilőnék az ellenségre, az meg vissza.


Egy 2022-es írás szerint majdnem 13000 atomtöltet van az atomhatalmak birtokában. Ha ezek nagy része felrobban, az okozna világvégét számunkra.


Ott tévedsz, hogy az időben negyven év alatt felrobbantott tölteteket próbálod hasonlítani ahhoz, ha pár perc alatt robbanna fel ennyi.


Gondold át, hogy minden nap eszel, de nagyon nem ugyanaz ha naponta eszel 3-szor vagy ha egy nap eszel meg annyit amit más 3 hét alatt szokott! Vagy hogy mennyire nem ugyanaz ha egy év alatt esik le 600mm csapadék az országra - ami átlagos éves érték - vagy 1 óra alatt."


Japánban egy-két nap leforgása alatt pukkant kettő darab illetve előtte is volt már pár héttel kísérleti robbantás. Japánt nem végezte kis, de még a két említett Japán várost sem végezte ki a kb egy időben robbant 2 darab. Most ha ehhez még 10-et felrobbantunk egy időben a Világon szétszórva, sem okozna semmit.


Az atomháború ahol már több ezret pukkantanánk el egymásra pár nap leforgása alatt az már nem kétséges, de 12 darabtól nem tudom elképzelni.

Hájaaa azt írta, hogy a 12 darab megölné az emberiség 90%-át. A maradék 10% meg nem hiszem hogy a továbbiakban még elpukkantana egymásra több ezer töltetet.

febr. 27. 08:34
 7/34 hájaaa ***** válasza:
100%
Youtube videó, beállítások (fogaskerék ikon)-->feliratok-->automatikus fordítás-->(megkeresed a magyart) beállítod-->s lőn magyar felirat
febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Hát de az eléggé google translate, az meg azért na.... Sokszor totál baromságot fordít. Ez meg tudományos videó, elég ha kicsit félrefordít már más lesz az értelme. Erre nem adok, mert félrevezethet.
febr. 27. 08:47
 9/34 hájaaa ***** válasza:
100%
Ne izgulj, elég érthető, kifejezetten jó!
febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De a kedvedért rámentem. Nem lelek ott sem magyart. Japánt, ukránt, meg ilyeneket ad ki. De Te tudod hogy kell átállítani, Te végignézted a videót. Te a videóra hivatkozva állítottál valamit. Engem a Te szavaiddal összefoglalt, megfogalmazott válasz érdekelne.
febr. 27. 08:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!