Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik Európai város a legvédh...

Melyik Európai város a legvédhetőbb ?

Figyelt kérdés

Melyik Európai város elfoglalása jelentene hatalmas kihívást egy támadó országnak ? Mondjuk egy orosz félnek ?

Szerintem London. Messze is van. Szigeten is van . A Briteknek relatív erős seregük van. Meg London egy hatalmas metropolisz



márc. 6. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

London, Lisabon, Berlin és most Varsót is egyre többen mondják már.


Mondjuk az én személyes kedvencem Heraklion itt, fél évet éltem és Edinburg is, de itt sajnos csak egy hosszú hétvégét voltam.

márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Akkor már Budapest.

A Kormány Alaptörvénybe foglalja hogy BP bevehetetlen, S ekkor az oroszoknak befellegzett.

márc. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Odessza vagy Kijev. Tele vannak pakolva fegyverekkel és komoly védművekkel. Olvastam valahol hogyha a ruszkik megtámadnák Odesszát csak valami 10 szeres túlerővel lenne bármi esélyük olyan védvonalak vannak.
márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Földrajzilag vagy politikailag..?

Az atomrakéták korában már nem hiszem, hogy a földrajzi fekvés annyit számítana. De mondjuk ha nem számítjuk, akkor pl. a budai vár aránylag jól védhető.

Ha a II. világháborút vesszük alapul, ott azok a városok úszták meg, amelyek "nyílt városokká" lettek nyilvánítva és a támadók ezt a nemzetközi jogi státuszt el is fogadták. Lásd pl. Párizs, ami gyakorlatilag alig szenvedett véráldozatot, a történelmi épületek pedig teljes épségben megamaradtak a német megszállás alatt. Persze, kikerültek a horogkeresztes zászlók, de a németek nyíltan kimondták, hogy nem akarják lerombolni.

Ellenben Budapesttel, ami nem volt ilyen szerencsés. "Nekünk tíz Budapest sem ér meg egy Bécset!"

Szerintem egy mostani háborúban sem az lenne feltétlenül a kérdés, hogy jól védhető-e, hanem hogy melyik tudja elérni, hogy megússza a rombolást.

márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!