Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért járatódott le Magyarorsz...

Miért járatódott le Magyarországon a sorkatonaság intézménye?

Figyelt kérdés
Bárhol kerül szóba, általában szidják, alig van olyan, aki mellette lenne. Mi lehet ennek az oka? Tényleg olyan rosszul működött amikor még volt?
ápr. 5. 18:24
1 2 3 4 5
 41/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

# 40-es


Nekem van egy olyan megfigyelésem, hogy a sorkatonaság mellett kardoskodók azok is csak a kötelező X hónapot / évet húzták le, azontúl valamiért nem lettek továbbszolgáló katonák, és mégis 50 + évesekként szidják a mai generációt, hogy "bezzeg az én időmben" ...


Pont azoktól mulatságos, akik szintén csak a nagyon kötelező minimálisat húzták végig, és mégis azután nagy pofával osztják a nemlétező észt.

ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 Jeffrey Spender ***** válasza:
39%

# 16-os



" Én voltam katona. 12 hónapot. "



A sorkatonaság szolgálati idejét 1990-ben csökkentették le 12 hónapra.


Gondolom, 50 évesen osztod az észt.

ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Jeffrey Spender ***** válasza:

Amúgy ez nem magyar sajátosság, az USA-ban is vannak jelentős számban olyanok, akik soha az életben nem voltak katonák, és nem is hajlandóak felszerelni, semmi pénzért, mégis nagy pofával osztják az észt, hogy Melyik országba kéne bevonulnia az Amerikai Hadseregnek, és hasonlók.


Az ilyent Chickenhawk-nak vagy War wimp-nek hívják.

ápr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!