Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Izrael rendelkezik tengeralatt...

Izrael rendelkezik tengeralattjáróról vagy repülőgépről indítható atomfegyverekkel?

Figyelt kérdés

ápr. 12. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
ápr. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nukleáris robbanófej hordozására alkalmas ballisztikus rakétákat szállító tengeralattjárója az USAnak, Oroszországnak, Franciaországnak, Nagy-Britanniának, Indiának és Kínának van.
ápr. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Izraelnek van 4db tengeralattjárója, amik fel vannak szetelve nukleáris robbanófejjel rendelkező cirkálórakétákkal.


A repülőgépekhez vannak szabadon eső atombombáik.

ápr. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom honnan veszitek ezeket az adatokat amikor izrael állam hivatalosan máig nem ismerte el hogy rendelkezik nukleáris töltetekkel.
ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És ha nem ismerik el hivatalosan akkor nincs is? Irán sem ismeri el, hogy katonai nukleáris programja lenne, az ultracentrifugákat is valszeg csak a frissen mosott urán szárításához használták...

Dél-Afrika sem ismerte el, hogy lenne atomfegyvere, de azért csak volt mit leszerelniük.


Izrael 1967 óta biztosan rendelkezik bevethető atomfegyverrel.

ápr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

#3

A Harpoon rakéták rohadtul nem alkalmasak nukleáris robbanófej hordozására.

ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#5 Tudod értelmezni amit írtam? Nem vonom kétségbe én sem hogy izrael rendelkezik nukleáris ütőerővel sőt. Én az adatokat nem értem amiket előzőleg felsoroltak.


"Izraelnek van 4db tengeralattjárója, amik fel vannak szetelve nukleáris robbanófejjel rendelkező cirkálórakétákkal.

A repülőgépekhez vannak szabadon eső atombombáik."


Furcsa lenne ha a tölteteket nem ismeri el hivatalosan de mi itt a fotelból már tudjuk hogy "nukleáris robbanófejjel rendelkező cirkálórakétáik meg szabadon eső (értelmezhetetlen) atombombáik vannak. Tudom a szerző gravitációsra gondolt de ha ebbe belemegyünk akkor az lesz a vége hogy holnap már Newton is az atombomba feltalálói közt fog szerepelni a gyakori kérdéseken :)

ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Hol olvastál itt Harpoont? A Popeye SLCM változata viszont alkalmas nukleáris töltet hordozására.


#7:


"szabadon eső (értelmezhetetlen) atombombáik vannak. Tudom a szerző gravitációsra gondolt de"


A találgatást ne eröltesd. Mindent húz a gravitáció, a bombákat is viszont bombából többféle van:

-szabadon eső ( unguided, free fall,dumb bomb, gravity bomb - kell az összes szinoníma )

-siklóbombák

-irányított,precíziós csapásmérésre alkalmas bombák

-rakétával gyorsított bombák...


"Furcsa lenne ha a tölteteket nem ismeri el hivatalosan de mi itt a fotelból már tudjuk"

Nem mi tudjuk a fotelból, hanem vannak erről szóló,már nem titkosított jelentések. Ismerjük a becslést mi szerint 350-700db nukleáris töltetük van, tudjuk hol készültek, ki építette az üzemet, ki kapott 20 évet a leleplezésért, tudjuk hogy a "mezei atombombák" 1667-ben már hadrendben álltak, azt is tudjuk hogy 1971 környékén már a Jericho ballisztikus rakéták is bevethetőek voltak ( később a jóm kippur alatt ezt demonstrálták is ). Hogy te a dotelodból mit tudsz 🤷🏻‍♂️


Imádom amikor valaki azzal próbál cáfolni, hogy ő buta mint a tök..

ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A korszerű taktikai robbanófejek már rég nem akkora monstrumok mint a Hirosimai bomba volt, 400-600 kg a tömegük, de van ennél bőven kisebb is (200-250 kg tömegű). Szóval kb. bármibe beleapplikálható, ami alkalmas ekkora harci rész hordozására.

A bombák, cirkálórakéták eleve moduláris fejjel rendelkeznek - értsd: a megadott tömeg és méretadatokon belül bármi beleszerelhető (a rakéta tömegegyensúlyának kalibrálását követően). Alapból úgy készült, hogy repeszrombolótól, gyújtótölteten, kazettás lőszeren át akár egy nukleáris fejet is bele lehessen szerelni.

A kérdésre válaszolva: igen, 100% hogy Izrael számos hordozóeszközt készített fel akár nukleáris fejek célba juttatására is, a cirkálórakétáktól a szabadesésű bombákon át, a repülőgépekről, hajókról, tengeralattjárókról indítható rakétákig.

ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A Harpoon rakéták rohadtul nem alkalmasak nukleáris robbanófej hordozására."


Csak te hoztad fel az agm 84 est, de hogy kötekedjek veled W19-es nukleális tüzérségi gránát (1955!) a nehéz köpenyévvel együtt 270kg (magára a robbanófejre nem találtam pontos adatot 210-230 kg közé teszik a legtöbb forrásba), 15 kt robbanóerővel, a harpoon harci része 221 kg, fizikai méreteivel is rá lehet bigyeszteni egy harpoonra ha nagyon akarják földről indítva ~140, repülőről indítva 220 km hatótávval.


Nem szorulnak erre a megoldásra de elméletben még ez is lehetséges lehet.

ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!