Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az első vagy a második világhá...

Az első vagy a második világháborút volt nagyobb esélyük megnyerni a németeknek?

Figyelt kérdés

ápr. 12. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Mindkettőre zéró volt.
ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőt
ápr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Az elsőt, de arra se sok volt.
ápr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Az elsőt. Ha nem lett volna a hátországokban ilyen erős bibsi aknamunka és háborúellenes propaganda, meg is nyerték/nyertük volna.
ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A másodikat volt reális esélyük megnyerni, feltéve ha nem húzzák be az usát a korlátlan tengeralattjáró hadviseléssel és nem támad a szovjetúnióra.

Ha a végcél ott megáll hogy európát uralják, lengyelország felétől a francia partokig tartósan is fenntartható lehetett volna a harmadik birodalom.


Anglia magában nem nyerhetett a németek ellen, a németek meg nem tudták volna legyőzni angliát. Kérdéses idővel a szovjetek hogy reagáltak volna egy ilyen helyzetre de az 50 es évek közepéig valószínűtlen a németekre támadtak volna. Az usa provokáció hiányában nem lépett volna háborúba mert a közvélemény Harborig kimondottan túlnyomó többségben ellenezte. Amíg ez nem változott volna meg drasztikusan politikai öngyilkosság lett volna bármelyik elnök részéről a hadba lépés amit valószínűtlen meglépett volna valamelyik usa elnök.


Ugye ez a "mi lett volna ha?" csak spekuláció a történelmi ismeretek alapján, de ha valami változott volna valami más ellenreakció lett volna belőle aminek a hatásait már nem lehet felmérni, csak részben valószínűsíteni.

ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. Az Antant és a Szövetségesek az USA bekapcsolódásával többszörös erőforrás (élőerő, nyersanyagok, ipari kapacitás) fölényben voltak, márpedig a modern, nagy kiterjedésű háborúkban ez az ami igazán számít.

#5 az USA végig támogatta az angolokat, folyamatosan tömte nyersanyagokkal, félkész gépekkel, alkatrészekkel, kész fegyverekkel, hadianyaggal - ennek elvágására indították a tengeralattjáró háborút. A Lusitania elsüllyesztése csak ürügy volt, amit alig vártak (a hajó egyébként tele volt hadianyaggal is). A II. Vh. idején is találtak volna valami ürügyet, de a németek voltak olyan hülyék hogy maguktól hadat üzentek az USA-nak.

ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"#5 az USA végig támogatta az angolokat, folyamatosan tömte nyersanyagokkal, félkész gépekkel, alkatrészekkel, kész fegyverekkel, hadianyaggal - ennek elvágására indították a tengeralattjáró háborút. "


Ha a végcél ott megáll hogy európát uralják, lengyelország felétől a francia partokig tartósan is fenntartható lehetett volna a harmadik birodalom.


Mint írtam mivel a németek nem tudtak partra szállni angliába, az angolok pedig nem tudtak volna partra szállni európába ha a német csapatok nem emésztődnek fel a szovjetúnió elleni harcban nem kellett volna tengeralattjáró háború és konkrétan egy hidegháború alakult volna ki valószínűleg.


Ezek csak spekulációk, senkinek nincs igaza, és senki nem tévedhet.

ápr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem lehet egzakt választ adni mert ahhoz több szempontot lennél kénytelen megadni mi alapján nézzük a realitást? Ha minden ugyanúgy történik ahogy történt induljunk ki ebből akkor az első világháborút volt nagyobb esélyük megnyerni de arra is minimális, reálisan nézve ott sem volt esélyük pusztán valószínűség számítás esetén tehát matematikailag volt csak, de annyira csekély mint nyerni a lottón. Mindkét háború esetében a célok megváltozotatása és az elkövetett hibás döntések máshogy meghozatala hozhatott volna győzelmet nekik. Mindkét háborúban egyébként ugyanazon ellenfelek ellen ugyanazt a szarvas hibát követték el (sok más hiba mellett természetesen) az egyik, hogy többfrontos háborúba bonyolódtak a másik, hogy a világ két legnagyobb nemzetével sikerült harcokba bonyolódni. Bár az első világháborúból Oroszország részben kiugrott a Szovjet forradalom miatt semmiképp nem tett a poroszoknak jót,hogy ott is volt egy front mégha viszonylag nyugodt is lett a forradalom kitörése után. A másik országot pedig mindenki ismeri.
ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!