Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor volt sorkatonaság volt...

Amikor volt sorkatonaság volt olyan, hogy a tisztek "pofára" adtak eltávot?

Figyelt kérdés

Akivel mindenáron szívózni akartak azt ritkán engedték haza mikozben a többi mehetett ha volt "katonaszabija".

Emellett voltak a "csókosok" mint egy munkahelyen a főnök kedvence(i).



ápr. 16. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Persze hogy volt, magyar ország mindig is ilyen volt és ilyen lesz. A magyar katonaság nem arra tanított meg, hogy mit kell tenni háború esetén, hanem hogy hogy kell megalázkodni a feletteseid előtt.
ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

A sorkatonaság itt mindig is arról szólt hogy a kisebbségi komplexusukat kiélni vágyó felettes ki..alassa a farát és ha nem tetted akkor kiélje szadista hajlamát.


Imádom amikor visszasírják a sorkatonaságot mondván ha háború lenne akkor majd a sorkatona aki havonta egy éleslőszert használt (ha szerencséje volt) és krumpival dobálták egymást kézigránát gyanánt majd jól hadra fogható. A harcértékük meg ott se lenne mint egy délafrikai diktatúra 10 éves gyerekharcosa, az legalább lőtt már életébe.....

ápr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Volt! De álltalában a nagypofájúak és akik nem tudták a rendet betartani azok mindig pofára estek a következő kihallgatáson már nyuszik voltak ha haza akartak menni vagy csak kimaradásra.

De volt olyan akit a kapunál zavartak vissza, mert nem mutatott tiszteletet vagy nem tartotta a katonához méltó viselkedést.

Katonásság egy jó hely a mostani fiatalok 99% összeroppanna amennyiben be kellen vonulnia.

ápr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A tisztek (századparancsnokok) ezt rábízták a tiszthelyettesekre (szakaszparancsnokra). Azok meg a tisztesekre (szakaszparancsnok-helyettes beszélte meg a rajparancsnokokkal).
ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 HakapiszikMatyi ***** válasza:
75%

Egyszer azért kaptam kimaradást, mert a századparancsnokom családjának kellett szólnom, hogy nem megy haza a főnök... Zuglóban lakott, a kertvárosi részen. A házzal szemben volt egy "kricsmi", persze bementem egy sörre a nagy melegben. :) Jó sok dolgot tudtam meg a "főnökről" a kocsmai néptől. :XD

Utána bármikor kértem kimradást, vagy eltávot, mindig megkaptam. Kicsit sem szégyenlem, hogy "burkolt" célzásokkal zsaroltam. A többiek nem is értették, miért mehetek mindig haza... Leszereléskor elmondtam nekik.

ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindenhol emberek vannak, akinek a döntése sosem teljesen objektív így előfordult a seregben is. Pont úgy ahogy írtad - egy munkahelyen is vannak "csókosok" akiket jobban kedvel valamiért a főnök és kivételezik vele.
ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Adtak azok cigire piára is!

Valamit valamiért...

ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag ilyen volt.
ápr. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:

Hogyne.

Ez az életben mindig jelen volt, van, lesz.

ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!