Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna nem járna jobban, ha...

Ukrajna nem járna jobban, ha feladnák a harcot?

Figyelt kérdés

máj. 12. 01:27
1 2 3 4 5
 31/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

Vannak még pontjaid, amibe belekötnék, de akkor egész nap jegyzetelhetném, meg félre menne.



Natehát a Kérdezőnek igaza van.


Hitegetik az ukránokat, hogy majd adnak mindent, meg nyerhetnek, sőt Oroszországot legyőzhetik ... Oda ígértek nekik egy rakás fegyvert, aztán mindenből kapnak csak 10 - 20 példányt. És olyan fegyver is van, aminél extrém kevés esélyt látok a leszállításra, mint az F-16-os Falcon vadászrepülő. És abból is 50 - 60 kéne, minimum, nem pedig 24 példány.



Most akkor mire számítanak ? A csodára ?



Le kéne ülni, és akkor megbeszélni, hogy most valójában mi van. Szeretné komolyan az EU, a NATO, és az USA Ukrajna győzelmét, és akkor tolni a fegyvereket több tucat vagy akár több százas mennyiségben, - vagy különböző okokból, de nem érdekeltek semmilyen fokú ukrán győzelemben a Nyugatiak, és akkor azonnal megállni, és a maradék Ukrajnát megtartani. Bár ez a maradék Ukrajna is relatív, mert az oroszok területi követelései bővültek ...


A Krím + a 4 megye azok felejtősek.


Most épp Harkovban próbálkoznak az oroszok egy offenzívával. A kérdés, hol tartanak majd októberben Harkovban ?

máj. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
22%

Te figyu Dzsefi, ne kezdd már megint ezt a témát, mert nagyon nem szokott sikerülni neked.

Attól, mert nem Putyin találta fel a politikai ellenfelek megölését, még nem lesz hirtelen demokrácia Oroszország. Akkor sem lesz demokrácia Oroszország, hogy ott lényegében demokrácia csak epizódszerűen volt nagyon rövid ideig az eddigi történelme során.


"Ha lefele ívelő pályán levő lenne, akkor hogy létezne ?"


Miért, szerinted ha épp valami lefelé ívelő pályán van, akkor nem tud létezni? A magyar gazdasági is évek óta lefele kúszik, mégis létezik. Az orosz befolyási övezet is összeomlott, ettől még Oroszország létezik, nem?


"Ahogyan a CIA megjósolta Oroszország összeomlását..."


ÉS EZ HOGY JÖN IDE? Ki a franc jósolta itt Oroszország összeomlását?


"Amikor a Kijevi Rusz volt, akkor volt-e Ukrajna, 980 - 1241 között ?"


A mai Ukrajna természetesen nem létezett, de kapaszkodj meg, a mai Oroszország sem. :) Sőt, a mai USA sem, sőt rengeteg ma létező államnak nem volt közvetlen ekkora elődje. El nem tudom képzelni, hogy mégis mi a fészkes francot akarnál ebből megint kihozni.


"Vannak még pontjaid, amibe belekötnék, de akkor egész nap jegyzetelhetném, meg félre menne."


Az a baj őszintén szólva, hogy megint az van, ami mindig szokott lenni: mindenféle kohézió nélkül hányod ide az irományaidat, amire senki sem kíváncsi és mindenkinek a könyökén jön ki. Megint nem a kérdésre válaszolsz, hanem valami számháborúba kezdtél, hogy hol lakik több magyar, de nem tudod megfogalmazni hogy miért, mert még te sem tudod. :) Most meg megpróbáltad valami óvodás módon összefoglalni az orosz történelmet, de ezt is miért? :D Esküszöm ilyenkor azt érzem, hogy te sem tudod, hogy mit miért írsz.

máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
59%

Te neked valami fétised ez a "demokrácia" ?


Oroszország történelme nem csak a 90-es évekből áll, és nem csak Sztálinból, a kettő közötti jó hosszú időszakban nem volt divat az ablakból kipotyogás.



A lefelé ívelés az az én értelmezésemben a meghatározott, és nem is pozitív végkimenetelű eredményig való jutást jelenti. Ami lefelé ível, az előbb - utóbb bekrepál, és megszűnik. Vagy lehet végtelenségig, és meghatározott eredmény nélkül lefelé ívelni ?



Ami Ukrajna létezését illeti, az elkövetkezendő 5 - 10 - 20 évben hol lesz Ukrajna ? :)



Te is mindenféle kohézió nélkül szoktál teljesen irrelevánsakat írni, lásd, amit a 24-es hozzászólásodban elkezdtél.

máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
59%

Az összes nyugati politikus a falig menően sőt azon túlmenően folyamatosan arról beszél, hogy mindent megér Ukrajna támogatása annak érdekében, hogy Ukrajna létezzen, meg "önálló" legyen, és soronkívül EU és NATO tagot is csináljanak belőle, vagyis Ukrajna a nyugati világ ellenőrzése és irányítása alá tartozzon.


Ennek az elképzelésnek az a szépséghibája, hogy az EU / NATO nem küld olyan mennyiségű és minőségű fegyvert, amivel lenne esélyük legyőzni az oroszokat, és elérni a célkitűzéseket.


Miért nem néznek szembe sokak ezzel a valósággal, ellenben kisregényeket írnak arról, hogy az Orosz Hadsereg az összeomlás szélén ?

máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%

"Te neked valami fétised ez a "demokrácia" ?"


Te jó isten... tehát én leírtam, hogy egy putri demokrácia Oroszország. Utána te leírtad, hogy sosem volt demokrácia, amivel én egyetértettem és akkor most nekem a fétisem ez? Felőlem maradhat diktatúra, engem nem érdekel, csak fel nem bírom ép ésszel felfogni, hogy minek állsz neki ezen pampogni? Ez egy tény kérdés. Demokrácia? Nem. Akkor meg lapozzál és ne Katalinokkal meg egyéb cárokkal gyere nekem x évszázaddal ezelőttről.


"A lefelé ívelés az az én értelmezésemben a meghatározott, és nem is pozitív végkimenetelű eredményig való jutást jelenti. Ami lefelé ível, az előbb - utóbb bekrepál, és megszűnik. Vagy lehet végtelenségig, és meghatározott eredmény nélkül lefelé ívelni ?"


Én most már komolyan azon gondolkozok megint, hogy neked valami bajod van. Attól, hogy valami egy tetszőleges időintervallumban lefelé ível, hanyatlik, az miért determinálja azt, hogy örökké ez lesz? Attól, hogy Oroszország most egy putri diktatúra, ami elveszítette az érdekszférája kb. 100%-át, még nem jelenti azt, hogy ez örökre így is marad.


"Ami Ukrajna létezését illeti, az elkövetkezendő 5 - 10 - 20 évben hol lesz Ukrajna ? :)"


Valószínűleg ott, ahol most.


"Te is mindenféle kohézió nélkül szoktál teljesen irrelevánsakat írni, lásd, amit a 24-es hozzászólásodban elkezdtél."


Szerintem te nem tudod, hogy mit jelent a kohézió szó. :D

máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
59%

Az, hogy az ország az putri, vagy nem, az az életszínvonalban, és a közszolgáltatásokban nyilvánul meg, nem a politikai berendezkedésben.


Nem csak demokrácia, meg totalitárius diktatúra léteznek, fekete - fehéren, hanem széles skálán, pl. létezik kétpártrendszerű köztársaság is, vagy szimpla autoriter köztársaság, az autoriter az nem jelent feltétlenül vaskalapos, és totalitárius diktatúrát.



" elveszítette az érdekszférája kb. 100%-át "


Azt hogy sikerült ? Miben nyilvánul meg ?


Ha majd Kazahsztánt is bekebelezi Kína úgy, mint Ujgurisztánt, és lesz majd Kazah Autonóm Tartomány Kínán belül, akkor valóban, vesztettek is az oroszok. De a jelenben még nincs ilyen.



" még nem jelenti azt, hogy ez örökre így is marad."


" Valószínűleg ott, ahol most. "


Bravó ehhez az önellentmondáshoz :D


Te milyen szert szedsz, hogy messzebb szakadt el a valóságtól, mint Alice Csodaországban ? :D

máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
59%

A személyeskedés, a trágárság, a kényszeres tagadás nagyon is megy. Csak ezekkel az a baj, hogy a frusztráció, a düh, az agresszió, és a feszültségkeltés jele.


Viszont más szempontból ez a viselkedés, rendkívül figyelemfelkeltő.


Tudom hogy az Ukrán Hadsereghez nem csatlakozhatsz, és a háború is egy kész kudarc, ami biztos, sőt nagyon is zavar.


Jobb lenne, ha visszafognád magadat.


De lehet a legjobb az lenne, ha befáradnál az Ukrán Nagykövetségre, és állampolgárságért / katonai önkéntességért folyamodnál.


Nem pedig csak idegbeteg stílusban kommentelnél, és nonszenszeket is.

máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
22%

"Az, hogy az ország az putri, vagy nem, az az életszínvonalban, és a közszolgáltatásokban nyilvánul meg, nem a politikai berendezkedésben."


Ez igaz. Ezért is putri Oroszország.


"Nem csak demokrácia, meg totalitárius diktatúra léteznek, fekete - fehéren, hanem széles skálán, pl. létezik kétpártrendszerű köztársaság is, vagy szimpla autoriter köztársaság, az autoriter az nem jelent feltétlenül vaskalapos, és totalitárius diktatúrát."


Igen, ez egy skála, ettől még Oroszország markánsan a diktatúra felén helyezkedik el a skálának.


"Azt hogy sikerült ? Miben nyilvánul meg ?"


Abban, amit említettel: Kazahsztán eltűnt, Ukrajna eltűnt, Moldova Ukrajnával együtt ment a levesbe, A Kaukázusnak vége (lásd az azeri balhét). Tehát akkor mi maradt? Ja igen, Belorusszia, már ha arra még önálló államként tekinthetünk. Plusz a Putyini politika sikerrel bezavarva Svédországot és Finnországot is a NATO-ba.


"Bravó ehhez az önellentmondáshoz :D"


Édes szűz Mária, Jézus anyja, valaki segítsen. Komolyan... Te valami 10-20 éves intervallumról beszéltél. Erre mondtam, hogy valószínűleg akkor még lesz Ukrajna, ugyanis látványosan nem sikerült most elfoglalni és nem hinném, hogy ezt követően egyhamar nekimenne még egyszer Oroszország Ukrajnának. Ez nem azt jelenti, hogy minden örökre így marad. Komolyan te nem érzed a különbséget a 10-20 év és az ÖRÖKRE között? :D Bazeg, hány éves vagy? Most már komolyan érdekel. Van neked érettségid? Legalább matekból? Te nem érted a számok jelentését?


"Te milyen szert szedsz, hogy messzebb szakadt el a valóságtól, mint Alice Csodaországban ? :D"


Nem szedek semmit, de neked szinte biztosan kellene. Hány éves vagy? Biztosan nincs neked valami papírod valami komoly bajról? Vagy legalább egy diszkalkuliáról? Vagy funkcionális analfabetizmusról?

máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%

"A személyeskedés, a trágárság, a kényszeres tagadás nagyon is megy. Csak ezekkel az a baj, hogy a frusztráció, a düh, az agresszió, és a feszültségkeltés jele."


Ez annak a jele, hogy rohadtul idegörlő egy fél analfabétával vitatkozni :D


"Tudom hogy az Ukrán Hadsereghez nem csatlakozhatsz, és a háború is egy kész kudarc, ami biztos, sőt nagyon is zavar."


Tudod? Mit tudsz te rólam vagy az ukrán hadseregről? :D


"Jobb lenne, ha visszafognád magadat."


Mert mi lesz? Kiszámolod, hogy a 20 év az az örökkévalóság? :D


"Nem pedig csak idegbeteg stílusban kommentelnél, és nonszenszeket is."


Valaki csípjen meg :D

máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Jeffrey Spender ***** válasza:
59%

" Ez igaz. Ezért is putri Oroszország. "


Te kipróbáltad, hogy milyenek az orosz közszolgáltatások ?


És milyenek az ukránok ?


Oroszok építették Kijevet, meg sok más Dnyeper menti várost, akkor Nyikolajevet, Odesszát, Poltavát, és Harkovot is, és ezek a felsoroltak mind putrik ?


Vagy szerinted Szentpétervár putri ?


Vagy Moszkva ?


Vagy Rosztov-na-Donu ?



" Igen, ez egy skála, ettől még Oroszország markánsan a diktatúra felén helyezkedik el a skálának. "


Kína az lesz a markáns diktatúra.


Oroszország az csak egy autoriter ország, amiben elnök, és PB állomány (Politbüró) függő, hogy rendeleti úton kormányoznak, vagy természetesnek veszik, hogy a RIA Novosztyi kommentszekciójában a kommentelők 90 %-a anyázza a kormányt, és mégsem tesznek semmit, legyintenek az emberek elégedetlenkedésére.



" Kazahsztán eltűnt "


A térképről ? Vagy hova ? Vagy Kína bekebelezte Kazahsztánt ? Ha Kína bekebelezné, akkor úgy járnának, mint az ujgurok.



" Ukrajna eltűnt "


Igen, Ukrajna el fog tűnni a térképről, és Oroszország lesz a helyén. Ez nekem nyereségnek tűnik.



" Kaukázusnak vége (lásd az azeri balhét) "


Melyik azeri balhét ? Az azeriek azok 1988 óta háborúznak az örményekkel.


Azerbajdzsán világéletében a Türk Államok Szervezetéhez tartozott / Törökország csatlósa volt, nem pedig orosz.


Grúzia az orosz függőségben marad.


Örményország játszhatja a sértődöttet, de ha az oroszok magukra hagyják őket, akkor mi lesz velük, saját maguk képesek ellenállni az Azeri Hadseregnek ?



" Plusz a Putyini politika sikerrel bezavarva Svédországot és Finnországot is a NATO-ba. "


Tudom, meredeket mondok, de Svédország, és Finnország azok soha nem voltak az orosz világ része, sem etnikailag, sem kulturálisan, sem másmilyen alapon.


A II. világháborúban Svédország látta el Németországot acéllal kellő minőségben, és mennyiségben.


Finnország is Oroszországgal harcolt világéletében, nem pedig egy oldalon. És a II. vh után is ellenérdekeltek maradtak.



" Belorusszia, már ha arra még önálló államként tekinthetünk. "


Milyen név ez, hogy Belorusszia ? Van annak rendes magyar neve is, Fehéroroszország. Kapaszkodj meg, az ténylegesen a politikailag megkettőzött ország.


Fehéroroszországnak olyan eshetősége van, 50 - 50 % rá az esély, hogy megtörténik, vagy nem, hogy első körben tagköztársaság lesz az Orosz Föderáción belül, és következőben meg oblasztyokra fokozzák le. Erről nyilván a politikusok döntenek, nem én, és nem te és nem egy magyar vagy belga ember, hanem maga az orosz politikai vezetés.



" Attól, hogy valami egy tetszőleges időintervallumban lefelé ível, hanyatlik, az miért determinálja azt, hogy örökké ez lesz? Attól, hogy Oroszország most egy putri diktatúra, ami elveszítette az érdekszférája kb. 100%-át, még nem jelenti azt, hogy ez örökre így is marad. "


A 90-es években 5 uráli oblaszty Uráli Köztársaság néven, akkor Novoszibirszk + Kemerovó ez a kettő együtt, és sok más oblaszty megpróbáltak 30 - 46 - hasonló százalékokkal kiszakadni magából Oroszországból is, amiknél kitaláltak + nyomtatásba vittek saját pénznemet, és hasonlókat, csak sikerült ezeket a kezdeményezéseket elnöki rendelettel, meg székházbeli tömegverekedéssel letörni, ez lett volna a tényleges vég Oroszország számára, ahonnan soha többet nem támadott volna fel.

máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!