Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Németországi példára itthon...

Németországi példára itthon is van esély a sorkatonaság visszavezetésére?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam a híreket, hogy ott szavazás lesz róla, és ha igen, akkor visszaállítják. Itthon is lehet rá példa? Van egyáltalán értelme/oka hogy a németek ezt szeretnék?

máj. 13. 10:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%

#20 A kérdés nem erről szólt?


"Tegnap olvastam a híreket, hogy ott szavazás lesz róla, és ha igen, akkor visszaállítják."


Ha itt is szavazás lesz róla akkor csak a kérdésen meg a propagandán múlik hogy mit szavaznak meg.

máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21 csak azt mondtam, szerintem a brexitet nem érdemes a sorkatonasághoz hasonlítani. A sorkatonaság sokkal jobban befolyásolja az ott élő fiatalok életét, és szerintem akikre ez vonatkozik, nem feltétlenül akarnak katonáskodni:'D
máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy Boris Pistorius alkalmatlan a feladatára és egy idióta gyökér állat, attól még más országoknak nem parancsol, bármennyire is azt hiszi, bár az sem biztos hogy saját országában is nagyon sokan vevők lennének erre az ötletére.
máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Morfondir ***** válasza:
87%

Németországban SEM lesz erről népszavazás. A "Bundestag"-ban szavaznak a képviselők ebben a kérdésben.

Nem tartom valószínűnek, hogy Németországban visszaállítják a sorkatonaságot, de bármi megtörténhet...

máj. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Németországban nagyobb a valószínűsége, mint nálunk. Ugyanis ott jobban van pénz a laktanyákra, lőszerekre. Nálunk annyira leépítették a hadsereg infrastruktúráját 20 év alatt, hogy nem lenne rá pénz. Lehet gyártani lőszert, építeni laktanyákat, de horribilis pénzbe kerülne, szerintem itt nem jutna rá.

Manfred Weber gondolt erre?

máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!