Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a világ legjobb tankja?

Melyik a világ legjobb tankja?

Figyelt kérdés

Ha több jó van és így nem lehet határozottan eldönteni akkor az esélyeseket szeretném... És ha valaki tudja akkor leírhatná a legjobb magyar tankot is.

Előre is köszi(:


2010. nov. 5. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Legerősebb páncélzatú és tűzerejű: Challenger 2 (ugyanakkor kicsit lassú a tűzgyorsasága, elég nehéz és kicsit lomha)

Legjobb mobilitású: T-80U

Legjobb aktív védelmi berendezések: T-90 (Shtora-1), ZTZ-99

Leginkább fejleszthető, legtöbb fejlesztési potenciál: ZTZ-99 (modulárisan cserélhető a páncélzata)

A összképességei alapján a legjobb: Leopard-2A5/A6/A7 (egy igazi slágercikk, talán a legjobb befektetés).

2010. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Számította rá, hogy te fogsz válaszolni;) köszi:)
2010. nov. 5. 11:43
 3/9 Pro Patria ***** válasza:
32%

Helló Walter, ez most nem az én kérdésem volt:D

Az enyémek egyébként ezek:

- "Skodák és a Turánok a T-34/76-os korai változatokkal szemben."

- "Mit számítanak ezek a kis fém lapocskák a torony körül?"

- "(Nimród, Toldi, Turán, Csaba, Zrínyi) van még?"

- "Miért hagyták el a JSz-3 tank gyártását?"

- "A T-72-esek vettek részt komoly, MBT-k elleni harcban, Irakon kívül?"


Mostantól onnan ismersz majd meg, hogy beírom a nevedet a kérdésbe, ha én kérdezem!:)


Egyébként Merkaváról mi a véleményed? Szerintem nagyon jó a kialakítása, szépen eltérítheti a lövedékeket, és futurisztikus a kinézete. Én rájuk szavaznék.

2010. nov. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nos a legjobb tank elnevezést sok tankra igaz lenne mivel rendkívül sok a jó tank, de összeségében a Leopárd2 A6-os a legjobb sztem.
2010. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nemcsak a mai tankok közül választunk akkor ajánlom neked ezt a vidit: http://www.youtube.com/watch?v=cvrZrb6hN4M&feature=related

Külföldi felmérés alapján a szakértők szerint a világ legjobb tankja a T-34. Kétségkívül remek harckocsi. Walter-nek: Remek amiket írtál, de sztem a Challenger-2-est nem lehet a legerősebbnek nevezni sztem mivel az eredeti 120mm-es L30 típusú huzagolt ágyút ugyanarra a 120mm-es Rheinmetall L55 típusú ágyúra cserélték le mint a Leopárd2-esben így tűzerőben nem erősebb. Páncélzatban meg nehéz megmondani mert nagyon sok adat titkosított és ami adatokat csak ismerünk az max csak 15-20% lehet az alpján meg következtetéseken nem lehet levonni.

2010. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

"...de sztem a Challenger-2-est nem lehet a legerősebbnek nevezni sztem mivel az eredeti 120mm-es L30 típusú huzagolt ágyút ugyanarra a 120mm-es Rheinmetall L55 típusú ágyúra cserélték le mint a Leopárd2-esben..."


Igen, volt erre kísérlet, ezt egyetlen harckocsin hajtották csak végre. Végül elálltak a tervtől, mert egy teljesen új tornyot kellett volna építeni, mert a lőszernek nem lett volna hely (a sima csövű NATO löveghez való 120mm-es lőszer egybeszerelt, míg brit huzagolt 120mm-es osztott). Eredetileg azért akartak átállni, mert a NATO 120mm-es lőszer olcsóbb, mint a brit 120mm. Új tornyok gyártása pedig jóval többe került volna, mint amennyit spóroltak volna vele. Úgyhogy maradt a Challiken a huzagolt 120-as.

2010. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem a Abrams vagya Challenger 2.
2012. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BiGBLoCK válasza:
M1A2 Adrams tank a legjobb
2013. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
M1A3
2014. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!