Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne Palesztinával és...

Mi történne Palesztinával és Ukrajnával, ha elfogadnák Izrael, ill. Oroszország követeléseit?

Figyelt kérdés

márc. 27. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ezek a követelések nagyon képlékenyek. Ukrajna rosszul járna nagyon, jobb esetben megúszná azzal, hogy Fehéroroszország lesz belőle. Rossz esetben Oroszország beolvasztaná jelentős részét.


Palesztina pedig fordítva, ők csak jobban járnának/jártak volna. Ha a követelés alatt azt értjük, hogy fogadják el a kétállamiságot, ami alatt azt lehet(ett) érteni, hogy béke, cserébe az arabok megkapják Palesztina 97%-át, akkor már rég lenne egy államuk és nyugiban élnének, de szerintem ez már nem játszik.

A háború előtt Izrael folyamatosan feloldotta a blokádot, aztán jött október. A fő követelés a túszok elengedése. Itt szintén, ha teljesítette volna a hamasz ezt, akkor már rég csak az orosz ukrán háború lenne a téma. Be sem ment volna az IDF, az övezet kb egyben marad, és nincs ennyi halott. És előbb vagy utóbb úgy is odaadják majd a túszokat, de a hamasz még húzza az időt. Értelmetlen.

márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem is az, hogy képlékenyek, hanem, hogy mikor? 100 évvel ezelőtt ha ráerőltetjük a zsidók követelését az arabságra, akkor létrejön egy mini megyényi Izrael és egy hatalmas Palesztina, az arányuk kb 4%-96%. Lehet ma már nem is léteznének olyan miniatűrök lettek volna. Lényegében bármelyik Izraeli követelés valamekkora Palesztin államisághoz vezetett volna, csak ahogy telt az idő, úgy mentek el az esélyek. És a jelen háborúban is ugyan ez van. Minden egyes elutasított követelés a túszok visszaadásáról csak Gáza pusztulásához vezet. És szó szerint területet is vesztenek.


Ukrajna esetén is mikor? 2022 februárjában Ukrajna kapitulációját jelentette volna az orosz követelés. Aztán nagyon hamar megváltozott a helyzet. Aztán ősszel jött egy másik háború. Itt még az orosz gondolatban benne lehetett Odessza és Moldova is. Ma már -4 megyét jelentené és egy garanciák és hadsereg nélküli Ukrajnát.


Annyi párhuzam van a 2 helyzetben, hogy az időhúzás Palesztinának és Ukrajnának sem tesz jót. De annyi könnyebbségük van a palesztinoknak, hogy a túszok visszaadásával vége lehet ennek az intenzív pusztításnak. Ukrajna ettől kiszolgáltatottabb.

márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Palesztinával az történne, hogy létrejönne valamekkora méretben. Plusz egy porfészek lenne a Közel-Keleten meg legalább valamilyen béke születne. Ukrajnával meg tudja a fene. Putyin fejébe kéne belátni, meg azt tudni milyen fantáziája van, mennyire van elrugaszkodva a valóságtól. Kérhetné egész Európát is, meg a fél világot. De ha reálisan gondolkozik, akkor maximum a 4 megyét kaphatná meg meg némi politikai győzelmet, ha a feltételek között az oroszok jobban érvényesülnek.
márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vannak hasonló kérdések, viták a zsidó-arab, orosz-ukrán konfliktusban.


Hadifoglyok, túszok, fogva tartottak, háborús bűnösök kérdése, háború utáni újjáépítés, kárpótlási, kölcsönös jóvátételi igények, kisajátítások tulajdoni jogviták, végleges határok kijelölése, menekültek kérdése, esetleges visszatérésük, tengeri blokád, szabad hajózás, tengeri olaj-gáz lelőhelyek kitermelése, megszállás, demilitarizációs követelések, vízmegosztás, öntözés...

márc. 27. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Ukrajnával az történne, hogy ismét orosz bábállammá válna mint amilyen volt Majdan ill. a narancsos forradalom előtt.

Palesztina már jobban járna, meg tudna indulni egy minimális gazdasági fejlődés. Izrael nem újabb területeket követel a palesztinoktól csak azt, hogy fejezzék be a terrortámadásokat. Cserébe kapnak segélyeket, részben megnyitott határokat és átjárhatnak Izraelbe dolgozni.

márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# Ukrajna 2014 előtt nem volt orosz bábállam, igaz ellenséges politikát sem képviselt Oroszországgal szemben (szerintem Magyarország sem tekinthető orosz bábállamnak, bár sok szempontból Orbán is próbál egyensúlyozni, batáságos, nyitott lenni).


Úgy érzem nem reális, hogy Izrael vagy Oroszország lemondana a megszállt területekről, visszavonulnának az 1967-es, ill. 2014-es határok mögé, a jelentősebb politikai pártok, vezetők szintjén ez abszolút nincs is napirenden, nem vetődik fel a kérdés. Izrael már régen annektálta Kelet-Jeruzsáelemet és a környező arab falvakat és a betonfalon inneni zsidó telepek, plusz a Jordán völgyének annexiója is tervben van. Ezeken a területeken már 700 ezer zsidó telepes él. Oroszország pedig 2014-ben annektálta a Krími Köztársaságot, Szevasztopolt, majd 2022-ben Donyecket, Luhanszkot, Zaporizsjét, Herszont. Ezeken a területeken él most 3,5 millió ember, akiknek kb. 70%-a orosz nemzetiségű, 85%-a orosz anyanyelvű és már feltehetően a lakosság 80-90%-a orosz állampolgárságot is kapott.

A területi viták, határok meghúzása az egyik leglényegesebb, legnehezebb kérdése a rendezésnek, békekötésnek. Másik nehéz kérdés a menekültek visszatérése, ennek joga, illetve lehetőségei (sokaknak már nincs is hozva visszatérni, mert lerombolták a házaikat, birtokaikat vagy elkobozták, elfoglalták mások).

márc. 29. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb így van. Ha lehetett is volna bármi a Palesztin kezdeményezésből, október 7 után ez leves. Talán 2020-ban volt az utolsó esélyük saját államra. Lehet majd 40-50 év múlva meg azt sírják vissza, ha még léteznek és nem kerültek át Jordániába vagy Egyiptomba.


Ukrajna is kuka, de ők nem véglegesen. Túlélik megtiporva, aztán ott sem tudja senki mit hoz a jövő, de az biztosnak néz ki, hogy ami területet elvesztenek, azt sosem látják újból.

márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!