Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azt tudom, hogy tisztesi...

Azt tudom, hogy tisztesi rendfokozatban (honvéd-őrv-tizedes-szkv) nemjár, dísz és köznapi ruházat, ha szerződésesként elérem az őrmesteri rendfokozatot kapok díszegyenruhát és köznapi öltözetet is? Vagy ez csak a hivatásos állomány tagjainak adható?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 22:34
 1/4 vzs ***** válasza:
100%

tiszthelyettesként a ruházatod már nem központilag adják ki, hanem kapsz egy csekkönyvet, amin van valamennyi pénz. Ebből katonai ruházati boltokban vásárolhatsz, amit szeretnél. ha valaki esővédő fan, vehet 10 öltözet esővédőt úgy, hogy nem vett bakancsot :) ilyen hülye nincs.

Jellemzően az általad díszruhának nevezett kis társasági rohadt drága. A katonák nem szokták megvenni, csak ha muszály, mert eleinte mindenki a saját felszerelését (amiben rohangál a réten) hozza helyre!

2010. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mi szabályozza azt hogy ki mekkora összeget kap ebből az un. ruházati csekkből??
2010. dec. 11. 14:16
 3/4 vzs ***** válasza:
központi szabályozás van. aki első ruházatát veszi meg az kap egy fix összeget, aztán évente egy alacsonyabb összeget, ebből pótolhatod az elhasználódott cuccaid. tudok pontos összeget is, ha érdekel írj privátot!
2010. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kedves " vzs " nevű felhasználó: nemigazán tudom a módját hogyan írhatnék neked privát emailt, a te hozzászólásaidnál nemjelenik meg a "privát üzenet küldése" opció ha lehetőséged van irj egy elérhetőséget az én mailemre, köszi :)
2010. dec. 28. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!