Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted melyik volt a XX....

Szerinted melyik volt a XX. Sz. Legerősebb, leghatékonyabb hadserege? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés
Személyes véleményeket szeretnék hallani lehetőleg értelmes magyarázattal, tényekkel alátámasztva. Puszta kíváncsiságból tettem fel a kérdést, úgyhogy kérem kíméljenek meg az olyanok akik csak arra kíváncsiak, hogy miért is kérdezek ilyeneket :)
2010. dec. 25. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

A vörös hadsereg a Szovjetunió fennállása alatt.Ha ehhez meg hozzá vesszük a Varsói szerződés katonai állományát is akkor meg végkép erősebb volt a NATO-nál.

De azt hogy mennyivel(?)nehéz megválaszolni mert a tömegpusztító fegyverek használata esetén mindegy lenne ..egymást kiirtották volna a felek,ha sor került volna a

3. Vh alatt,ami hál' istennek nem következett be.

2010. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
MH 1ÖTET.
2010. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a történelem megmutatta melyik az erősebb (vörös hadsereg talán?), jelenleg az USA-é, de az oroszok, kínaiak sincsenek lemaradva szerintem. régebbről a Waffen SS (kiképzés, fegyelem, felderítés szempotjából)
2010. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A huszadik század elég hosszú, így nem lehet csak egy hadsereget megnevezni.

Mindenesetre szerintem az erő szerint csoportosítjuk, és az időpontokat megkülönbözetjük:

A század legelején egyértelműen a britt haderő,

az 1. világháború elején a német,

1941 -ben a német

1950 és 1965 között a Vörös Hadsereg

1980 után az USA hadserege egészen napjainkig.

(A sor nem folytonos, mivel nem tudom megbecsülni, hogy bizonyos időpontokban melyik haderő volt a legerősebb.)

Amennyiben nem vesszük figyelember az időpontbeli eltéréseket és bármely két hadsereg összehasonlítását próbáljuk meg elvégezni (tehát gyakorlatilag az század eleji és végi, technikai szempontból rendkívül eltérő haderőket hasonlítunk össze), akkor az 1999 -es amerikai, a kiképzés és a technikai felszerelés magas minősége és a nagy létszám miatt.


Ha pusztán a hatékonyság az összehasonlítás alapja, akkor szerintem az izraeli, mivel egyrészt jelenlegi felszerelése rendkívül korszerű és a szerkezete hatékony(ezt elsősorban a mozgósítás rendkívüli sebessége miatt gondolom, bár ebből a szempontból azt hiszem a svájci és finn haderő is kiváló), másrészt az elmúlt évtizedekben sikeresen vette fel a küzdelmet a jóval nagyobb létszámú arab hadseregekkel.

2010. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hú hát ez nehéz megsaccolni mert rengeteg különbség van a hadseregek között. Sztem nem is igazán a haditechnikán múlik egy ország hadseregének ereje (sztem max 40%-ban) hanem az aljkalmazott taktikákon és a harci morálon és persze azon, hogy egy ország mennyi nyersanyagtartalékkal rendelkezik. Hát ezek alapján én az USA-t mondanám a legjobbnak és a Vörös Hadsereget, de még a Wermacht és a Waffen-SS is ide tartozik sztem.
2010. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Kb.1949 és 1985 között a keleti blokk élőerővel és tankokkal MESSZE ellensúlyozta a nyugat (ha)fejlettebb haditechnikáját.



+1950-től(David Greenglass, a Rosenberg testvér a szovjeteknek átadta az atombomba titkát) kb. 69-ig(USA holdra szállás) atomban és űfegyverkezésben is nagyon jók voltak az Oroszok.

2010. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon színvonalasak és jól megvannak magyarázva :)


tegnap 21:34 és tegnap 21:25 - igazatok van rosszul tettem fel a kérdést : Úgy lett volna helyesebb, hogy a saját korához és a többi ország akkori hadseregéhez képest melyik volt a legerősebb? ( és ez alatt nem csak azt értem, hogy mekkora létszámú és milyen fejlettségi fokú a hadsereg, hanem a katonák harci tudását, készségét, tisztek taktikai képességét stb... )

2010. dec. 26. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!