Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar Nimród tank tényleg...

A magyar Nimród tank tényleg ért valamit a repülők ellen?

Figyelt kérdés

A háború második felében a típust a légvédelmi csapatokhoz osztották be.

De nekem olyan nagy, lomhának tűnik. A tornya tudta követni a repülőket egyáltalán? Vagy az ágyúja hatásos volt a repülők ellen.

Olyat sem olvastam még soha könyvben hogy írták volna hogy lelőtt volt repülőgépet.


[link]

[link]


2010. dec. 27. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom megfelelt a kor elvárásainak. Azt viszont tudni kell, hogy a csöves légvédelem a háború vége felé a gyorsabb, nagyobb manőverező és emelkedőképességű repülőgépek miatt egyfajta válságba került, mert egyre tehetetlenebbé vált. Ezt a problémát végül a légvédelmi rakétarendszerek és a radarvezérelt, számítógépesített légvédelmi gépágyúk megjelenése oldotta meg valamennyire.
2010. dec. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Nimród önjáró páncélozott gépágyú/páncélvadász, de nem tank. Harckocsik és repülők ellen lett kfejlesztve. A 40mm-es 36.M Bofors gépágyú tűzgyorsasága 160 lövés/perc volt ami sokkal inkább egy légvédelmi gépágyú jellemzője mint egy harckocsilövegé, de mivel a lövedék 850 m/s kezdősebességet ért el ezért páncélvadász feladatokat is rábíztak és a könnyen páncélozott harckocsik ellen jó volt. Légi célok ellen ugyebár sorozatlövést alkalmaztak a földi célok ellen pedig egylövéses módszer volt általános. Az átsorolása a légvédelmi csapatokhoz pedig egyszerű: Mivel a háború későbbi folyamán egyre erősebben páncélozott tankok jelentek meg így ezek ellen már hatástalan volt, de a repülők ellen a 40mm-es lövedék teljesen megfelelt. A csöves légvédelem pedig tényleg válságba került ugye az egyre mozgkéonyabb repülők miatt, de a háborúban még bőven megfeleltek a céljuknak.
2010. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Colonel ***** válasza:
43%

Mivel a fő fegyverzete ahogy már előbb említették, a 4cm 36M lgv. gépágyú volt, így a kérdés alapból meg van válaszolva. A légvédelmi gépágyú a repülők ellen lett kifejlesztve.

Annyi kiegészítést hozzá fűznék, hogy a hagyományos lőszerek mellett, pont a jobban páncélozott járművek leküzdésére, rendszerítésre került ehhez az ágyúhoz is űrméret feletti szárnyas lövedék, a 4cm 42aM PR, ami képes volt 180mm, akkoriban korszerű páncél átütésére.


Szerény véleményem szerint, a páncélvadász feladatokra, egyrészt ahogy már az előttem szóló említette a csak a könnyebben páncélozott járművek ellen volt hatásosan bevethető. Másrészt magas felépítménye miatt könnyű célpontott nyújtott, illetve páncélvédettsége sem volt elégséges.

2010. dec. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fő fegyverzete nem harckocsiágyú volt, hanem egy légvédelmi gépágyú, ami jóval fordulékonyabb a célba vett repülőgépre nézve, mint az átlag tankok ágyúi.

Ráadásul sorozatlövésre is képes volt.

2020. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!