Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen lenne ma Magyarország,...

Milyen lenne ma Magyarország, ha a törökök nem foglalták volna el az ország nagy részét és megmaradt volna a Fekete sereg?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy akkor nem lettünk volna a Habsurg Birodalom része,meg nem lettek volna nemzetiségi problémák?Lehetséges,hogy még mindig nagyhatalom lennénk?
2011. jan. 4. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Milyen lenne ma Magyarország ha nem halnak ki a dinoszauruszok? vagy ha a németek nyerik a világháborút? istenem ezek a kérdések
2011. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Nem lehet tudni!


Mi lett volna,ha a fekete sereg ma is létezne és ugyanúgy lovon járnának? Mi lenne ,ha igazoltatni is tudnának és lekaszabolnának minden parkolóőrt? Be mennének a Parlamentbe és kérdőre vonnák az összes pártot?:)))

2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát elég tág határokat adtál meg, de azért megpróbálkozok...

Szóval szerintem annyira nagy különbség nem lenne a maihoz képest, mert az országunk akkor is lemaradt volna a fejlődésben, mikor kialakult az atlanti centrum, meg Eur. központú kereskedelem, meg ilyenek. Szóval mikor angliában meg arrafele megindul a fejlődés.

Valószínű, hogy ugyanúgy a király ráfeküdt volna a nyersanyag(gabona) kivitelre ekkor, mint Mária Terézia. Egy fontos eltérés lenne: ha ők nincsenek, nincs akkora pusztítás az országban, így Magyarország nem lenne ilyen kevert népességű. Emellett valószínűleg megmaradt volna a Nagy Mo. mert 1. nem lettünk volna nagyhatalom, akit gyengíteni kell 2. miért vágnának le az országról színmagyar területeket.

Sőt, talán másik oldalon kapcsolódunk be a 2 VHba, de így is a szovjet érdekszférába kerülünk, csak mert itt vagyunk, úgyhogy lett volna Rákosi meg Kádár meg komcsik. Szóval szerintem ha Mo. megőrzi a függetlenségét sokáig, szerintem életszínvonalban nem lenne olyan nagy különbség, viszont meglenne a régi ország méghozzá magyar többséggel. Talán megmaradt volna a magyar nép büszkesége...


Namármost mindaz amit írtam egy fiatal és a "kor szellemét" meg pontos politikai helyzetet meg ilyeneket nem tanulmányozó, hozzá nem értőtől származik, így lehet, hogy baromság az egész:D:D:D

2011. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Többek között a tatárok végezték a pusztítást,tehát ,ugyanúgy lenen Trianon! A Fekete sereg ,biztos nem maradt volna meg hosszú távon!!
2011. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt írom nem lehet tudni! Én azt gondolom nagyhatalom biztos nem lennénk, de sztem viszonylag egy fejlett és erős ország lenne. Nemzetiségi problémák sem jelentettek volna akkor agondot mivel a magyarság helyére nem kellet volna más népeket befogadni így mégha kicsi gond lenne is, de nem akkkora mit ami volt. Ez is "mi lett volna ha" kategória így mint írtam is előbb nem lehet tudni mi lett volna.
2011. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

21:45,22:00,végre két értelmes válasz!:D

Többek között a tatárok végezték a pusztítást,tehát ,ugyanúgy lenen Trianon! A Fekete sereg ,biztos nem maradt volna meg hosszú távon!!


Ez szerintem azért nem olyan biztos,mivel Mátyás király korában 80% volt a magyarság Magyarországon.

2011. jan. 4. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
+még azért annyi, hogy a tatárok 1241-1242-ben volt míg Mátyás 1458-1490 közt uralkodott és addigra az ország kiheverte a tatárok álltal okozott pusztítást.
2011. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

A mi lett volna ha kérdés teljesen értelmetlen. De egyébként mindenképp elfoglaltak volna a törökök.


A Oszmán birodalom, a kor legerősebb állama, a legfejlettebb, legnagyobb, legképzettebb hadsereggel. Nem volt olyan európai keresztény ország ami hosszú távon akkor, ellenállhatott volna.

2011. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha még valahogy megúsztuk volna a törököket, a gyarmatosításban nem vehettünk részt, a nyugati államok (kivéve spanyolországot) ugyanúgy elhúztak volna, mi keletiek pedig maradtunk volna a periférián. Valószínűleg. De ki tudja, lehet hogy leigáztuk volna az egész világot :)
2011. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 01-04 21:45


Az eszmefuttatásod a nemzetiségekkel kapcsolatban helyesnek találom, én magam is kb így gondolkodok. A régi Mo. szinte biztos, hogy megmaradt volna és a fejlettségi szintünk is magasabb lenne a következőkből kifolyólag :


1. Egyben maradt volna az ország, megmaradtak volna a kő-, szén- és sóbányák, nagy kiterjedésű erdők ( ergo nagyobb lenne a fakitermelés, főleg ha okos politikával újra is telepítenénk az erdőket, hogy megújuljon a helyi ökoszisztéma ), valamint némi aranybányánk is lenn ( főleg a Felvidéken voltak ). Ezek azok a jelentős dolgok amiknek nagy része Trianon után a környező országokhoz kerültek. Az alföldön meg maradtak a nagy gyárak amik csak 20%- os kapacitással dolgoztak mert nem volt mit feldolgozni.

2. Az előbbiek alapján valószínűleg komolyabb kivitelünk lenne, vagyis komolyabb külkereskedelmi partnerei tudnánk lenni a többi országnak.

3. Jobb külkereskedelmi mérleg - több pénz - magasabb életszínvonal( Szerintem ügyes politikával( mint pl Svájc) akár olyan életszínvonalat is elérhettünk volna mint nyugaton ami van).


A VH-s szerepünkről viszont másként vélekedem. Te azt írod, hogy lehet, hogy a németek oldalán keveredtünk volna bele ismét a világháborúba és ezért a kommunizmus is lett volna. Kezdjük az egészet azzal, hogy ha Mo. megmarad úgy, ahogy a török hódítás előtt volt, akkor nem lett volna OSztrák - Magyar Monarchia sem. Az első VH pedig azért tört ki mert a Monarchia és Németország részesedni kívánt a gyarmatokból ami akkoriban főleg a franciák és az angolok kezében volt( ők pedig ugye hülyék voltak odaadni :) ) + megszerették volna törni az orosz és szerb pánszláv törekvéseket. Namármost, ha helyes a feltevésem és nem lett volna a Monarchia akkor nem lett volna az I. VH sem mivel a németeknek nem lett volna elég erős szövetségese a háborúhoz ( annyira hülyék meg tán nem lettek volna, hogy egymaguk kezdjenek háborúzni fél Európa ellen )


Ha pedig nem lett volna az I. VH akkor Németország gazdasága tovább fejlődött volna, nem veszítette volna el azokat a területeket amit az I. VH után elvettek tőle, ergo nem lett volna meg a megfelelő légkör Hitler hatalomra jutásához, vagyis nagy valószínűséggel ezt a háborút is megúszta volna Európa és a térkép is kicsit másként festene.


Ez az én véleményem, de ugyebár ez csak találgatás, úgyhogy nem szabad ezt biztosra venni. Azok meg akik szerint hülyeség a "mi lett volna, ha....?" kezdetű kérdés, az jobban tenné, ha nem is írna, ha csak ezt tudja írni. Fogadjuk el, hogy némely embereket igenis foglalkoztatják az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket. Engedjük meg nekik, hogy kérdezzenek, akit pedig idegesít az nem válaszoljon rá. Ha valaki nem szereti a kolbászt az ne egye :)) ( bocs az OFF- ért )

2011. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!