Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány interkontinentális...

Hány interkontinentális ballisztikus rakétakilövőrendszer-elhárító rendszerközpont van a világon?

Figyelt kérdés
És hol?
2011. márc. 20. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Hogy mivan hol? :)
2011. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"Rakétakilövőrendszer-elhárító rendszerközpont" alatt én azt értem, hogy van egy légibázis (rendszerközpont), ahonnan mennek a vadászgépek és szétlövik (elhárítják) az interkontinentális ballisztikus rakétakilövő-rendszereket (rakétasilókat)...
2011. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan légibázis van, de a ballisztiusrakéta kilövőállásokat nem lehet elpusztítani.

Még a földi telepítésű rakéták hatalmas beton rakétasilókból indulnak, de vannak önjáró rakétaindító állások is.

A legveszélyesebbek a rakétahordozó atomtengeralattjárók, amelyek a tenger felszíne alól, a föld bármely pontjáról képesek csapást mérni.

Akár az északisark jegét áttörve is indíthatnak rakétákat.

A már kilőtt rakétát pedig nem lehet elpusztítani.

Vannak kísérletek, és tervek a felszállóágban lévő rakéták megsemmisítésére, de ilyen rendszerek nem üzemelnek.

2011. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=BX2SFgdKKn0&feature=related


Ilyen tengeralattjárók cirkálnak hónapokon át a világtengerek felszíne alatt, messze minden repülőtértől, és bázistól.

Bármikor képesek felszínre emelkedni, és indítani az interkontinentális ballisztikus rakétákat.

2011. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez az önjáró komplexum alkalmas lehet a légkörbe visszatérő robbanófejek megsemmisítésére.


http://www.youtube.com/watch?v=anpTiQMpOcY&feature=related

2011. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tudtommal fejlesztés alatt áll egy olyan rendszer, mely képes egy ballisztikus rakétát egy másik rakétával szétlőni, és ezzel hatástalanítani. Ha jól tudom még nem alkalmazzák, de működőképes a rendszer, ráadásul hordozható (egy óriási teherautóra van felépítve).
2011. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgytudom utoljára annak a videóját linkeltem be :)
2011. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!