Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyek a legismertebb magyar...

Melyek a legismertebb magyar vonatkozású csatahelyek a két világháborúban?

Figyelt kérdés

Pontosítanom kell.

Az a problémám lényege, hogy rendeltek tőlem egy olyan világháborús emléktárgyat, amelyre fel vannak gravírozva, vagy vésve a világháboúk azon csatái, amelyekben magyar katonák harcoltak.

Négy, öt szóval nem tudom kitölteni a felületet, viszont minden apró csetepatét nem lehet felvésni, mert akkora hely nincsen.

Ráférne talán jó esetben ha ötven csatahely, és évszám, de vajon melyik legyen az az ötven?

Nem lenne jó, ha valami fontos lemaradna, de az sem célszerű, ha teljesen ismeretlen helyszínek kerülnének fel.

Nekiálltam én magam is, de arra gondoltam, hogy "több szem többet lát" alapon megkérdezem a "közönséget" hiszen ez az "emlékmű", vagy "emléktárgy" is a "közönségnek" készül.

Forrásanyag van bőven de de célszerűbb lenne közösen összeválogatni talán huszonöt-huszonöt helyszínt, és ezeket vésném fel végül.


2011. jún. 7. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A 12 Isonzó völgyi csata (1915-1917) a világháborúk legvéresebb csatája(i).
2011. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Don-kanyar
2011. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1943 Sztarij Oszkol

1943 Novi Oszkol

1943 Uriv

1943 Korotjak

1943 Scsucsje

1943 osztogorszki kitörés

1944 tordai csata

1944 debreceni páncéloscsata

2011. jún. 7. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítésként még:

1944 - Árpád vonal / Kárpátok

1945 - Budapest erőd

1945 - Dunántúl / Tavaszi Ébredés hadművelet

2014. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!