Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Repülőgép-hordozó anyahajó...

Repülőgép-hordozó anyahajó VS. Tengeralattjáró?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 15:28
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

"Mi körül vannak kísérő rombolók? Azok max 60 éve voltak..."


Ez sem igaz, mert a mai modern amcsi hordozóknak most is vannak kísérő rombolói.

Volt egy dokumentum film ahol amerikai haditechnikai szakemberek említették, azt hogy a jövő háborúiban a hordozók semmit sem fognak érni. Csak erődemonstráció végett építik meg, na meg nem egyszerű meggyőzni a katonai vezetést arról, hogy mondjanak le róla.


A II. vh-t nem kell itt emlegetni én a mai modern haditengerészetről beszélek. Mellesleg a második vh-ban sem a hordozók süllyesztették el a tengeralattjárókat, hanem a rombolók.


A modern hadászatban sem véletlenül vannak kísérő hajói egy hordozónak.

Kísérő hajók nélkül a hordozók

1. a hordozó fő fegyverzete a repülői, amiket nem lehet olyan hű de gyorsan harckészültségbe állítani.

2. Az ha repcsik nem szállnak fel időben akkor egy ellenséges romboló vagy cirkáló is szitává lövi a hordozót

3. A tengeralattjáró meg lazán elsüllyeszti így is úgyis.


És akkor itt a magyarázat, hogy miért kellenek kísérő hajók.

Azok pont azért kellenek, hogy lekössék az ellenséges felszíni egység erejét addig, amíg a hordozó elindítja a repülőit.

Mire a repülőt felhúzzák a hangárból, mire beszáll a pilóta, mire beindítja a repcsi hajtóművét, mire megkapja a jelet, hogy felszálljon, és mire a levegőbe emelkedik, addig már 6 torpedót ki lehet lőni, pláne úgy hogy a ruszki tengeralattjárókon automata torpedó adagolók vannak, ami automatikusan a vetőcsőbe helyezi a torpedót. Pláne az új kapilláris torpedójuk, ami 300 km/h felett megy.

2011. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

".....a második világháborúban... :) (Holott a 2. vh-ban is süllyesztettek el a tengeralattjárók hordozókat, de mindegy)"



Egy ideig igen. De feltalálták a radart és utána már nem sokat értek a németek az U-boat-jaikkal. Részben ezért is vesztették el a háborút.

2011. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

És ennek ellenére azok a német U-bootok igen komoly veszteséget okoztak az angoloknak és az amcsiknak is.


De én a mai modern haditengerészetről beszélek.

2011. júl. 14. 09:47
 24/44 A kérdező kommentje:

Én úgy tettem fel a kérdést, hogy a mai modern haditengerészetre vonatkozik. Olvastam a válaszokat. Hát mindenki a maga igazát mondja.

Nem tudom azt, hogy egy modern anyahajó ellen mire menne egy tengeralattjáró. Bár az tény, hogy a német U-bootok a második világháborúban jól szerepeltek és veszélyesek is voltak. De amikor az amerikai és angol haditengerészet elkezdte alkalmazni a radart, akkor a németek már bajban voltak. Ráadásul a Catalina repülőgépek is süllyesztették sorba a német tengeralattjárókat.

De én azon csodálkozok a legjobban, hogy a németeknek nem voltak repülőgép-hordozó anyahajóik a második világháborúban, ugyanakkor az amerikaiaknak, angoloknak és japánoknak volt. Az angoloknak meg tengeralattjárójuk nem volt sok, a japánoknak viszont olyan tengeralattjáróik voltak, hogy repülőgépeket is szállított (de így sem ért olyan sokat).

2011. júl. 14. 09:55
 25/44 anonim ***** válasza:

A II. vh-ban a tengeralattjárók szerepeltek a legjobban az összes egység közül a német hadseregben. Bár a háború vége felé sajnos már nem volt elég idő és lóvé a tengók fejlesztésére, ezért hanyatlott le annyira az U-bootok sorsa. De a második vh legjobb és legfejlettebb tengói a németeknek voltak, utána meg a japánoknak (csak a japcsiknak kevés volt belőlük).


De ma már a tengeralattjáró a modern tengeri hadviselés kulcsfegyvere, ezért is fejlesztik folyton őket. A hidegháborúban is az amcsik a ruszkikkal azon versenyeztek kinek van jobb tengója a nukleáris fegyver hordozására és annak kilövésére.

2011. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
Persze...Inkább csak felderítenek, aztán ha meglátnak valamit szólnak az anyahajónak, hogy rendezze le. Tengeralattjárót szerintem könnyebb elsüllyeszteni, hiába van a víz alatt és hibába nagy batár az anyahajó.
2011. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Haha!

Persze..szólnak az anyahajónak, hogy rendezze le. Ez jó vicc! Érdekes a ruszkiknak nincs is jóformán hordozójuk, viszont övüké a legmodernebb tengeralattjáró. Szerinted meddig tartana neki elsüllyeszteni? Egy torpedó, egy hajó.

Nem véletlenül van az, hogy az amcsik nem kötekednek az orosz macival. :) Na meg aztán 300 km/h-ás torpedó ellen merre menekülne az a nagy nehezen (kb. egy óra alatt) 60 km/h-ra felgyorsuló anyahajó. Ráadásul mivel tipikus amcsi, jó nagy, mélyebb merülésű sokkal könnyebb célpont, mint egy romboló.


Haver látom, te hiszel nagyon annak a kamu cikknek.

Fogd már fel, hogy egy anyahajó a kísérő hajói és a repülői nélkül semmit sem ér. A repülői pedig nem tengeralattjáró elhárításra vannak, hanem arra, hogy más felszíni egységeket illetve szárazföldi és légi célpontokat támadjon. Erre van a hordozó.

A tengeralattjáró pedig más felszíni egységek elsüllyesztésére, függetlenül attól, hogy az ellenséges hajó romboló, cirkáló vagy éppen hordozó.

2011. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

14:11-es van valami abban amit mondasz!

Az tény, hogy a legmodernebb tengeralattjáróik a ruszkiknak van. És én is láttam a tévében azt az új orosz torpedót, ami víz alatt 300-400 km/h sebességre képes. Ráadásul ott az új borító anyag is. Néztem egy olyan dokumentum filmet, hogy az amcsik legyártottak egy új rombolót és a saját tengeralattjáróit is alig veszi észre, akkor egy nála fejlettebb orosz tengeralattjárót egyáltalán nem vesz észre.

Végül is ha jobban belegondolunk, tényleg a tengeralattjáró a keményebb.

2011. júl. 14. 14:35
 29/44 anonim ***** válasza:
0%
szerintem az egész torpedótárát kikéne lőnie, hogy az anyahajó egyáltalán az oldalára dőljön...
2011. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Jáj eszem a kis naiv szívedet. :D


Az egész tár torpedót ki kellene lőni. XD

Istenkém, oda egy torpedó bőven elég, de amúgy nem is kell feltétlenül torpedó ott a ballisztikai rakéta.

Nyugodj meg haver kap egy torpedót pláne hátul, ahol a motortér és a kormánymű van, akkor az süllyed egy torpedótól is.

2011. júl. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!