Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaság megtagadása...

Sorkatonaság megtagadása többi lent?

Figyelt kérdés

Hallotam hogy vissza akrják vezetni, nekem speciel semmi kifogásom ellene de vannak haverjaim akik nagyon lázadnak miszerint idézem " Engem be nem fognak hívni vagy ha igen akkor sem megyek be "

Hogy van ez ilyet tényleg meg lehet csinálni ?

Amugy makk egézséges semmi fizikai vagy pszichologiai problémája sincs


2011. júl. 14. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Fegyver nélküli szolgálat jöhet számításba, - nem tudom mit pánikolnak a barátaid.

A honvédelem hazafias kötelesség. KÖTELESSÉG!

Aki ez alól - arra alkalmasan, tudatosan - kibújik, az lényegében azt fejezi ki ezzel (még ha nem is közvetlenül), hogy nem tart igényt a magyar állampolgárságra - mert nincs szüksége az állam által nyújtottakra.

Ez esetben érvényesnek kell lennie minden területre ennek a szemléletnek, nem kell meglepődnie a barátaidnak azon, ha amikor az állam bármely szintű segítségére, támogatására lenne szükségük, hátat fordít nekik az állam.

Ez az orvosi ellátástól az okmányok beszerzésén keresztül a gyermeknevelésen át akármeddig is gyűrűzhet...

Megéri - a barátaidnak, - ha az állam is úgy fog viszonyulni a probléma kezeléséhez, ahogyan én gondolom?

2011. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

jogos én egyetértek veled

6 hónap nem a világvége

2011. júl. 14. 11:37
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Mikor Szerbia megtámadta Horvátországot azok a fiatalok estek el legnagyobb számban akik nem kaptak katonai kiképzést.
2011. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%
Nem fogják bevezetni, pont a Fidesz törölte el, ráadásul most nagyon megy a spórolás, és nagyon drága lenne fenntartani ezt a bohóckodást.
2011. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell nekik bemenni, megvárhatják míg viszik őket, csak akkor még néhány év letöltendőt is a nyakukba varrnak. :)
2011. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:00 Rosszul tudod,mert nem a Fidesz törölte el

2011. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

A sorkatonaság visszaállítását én ellenzem. Fölöslegesnek tartom, a hazám felé én lerovom a kötelességemet azzal, hogy rendesen befizetem az adómat, nem szegek törvényeket, én meg elvárom a hazámtól, hogy a háborút mindenképpen kerülje el. Szociális munkára történő behívás más, ha kell, jelöljenek ki embereket, akiket ki lehet rendelni esetleg árvíz idején, de katonáskodni, laktanyát felmosni, fel alá masírozni hülyeség...


(És az pontozzon le, aki fizet rendesen adót, és így támogatja a sorkatonaságot. Mert aki nem, az egy még hétköznapibb kötelességét teljesíti)

2011. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

A Fidesz nem elég tökös ahhoz, hogy bevezesse.


Nem volna baj, ha bevezetnék, de nem azt kellene visszahozni ami volt.


Amikor én katona voltam, a kiképzésen voltam 1 hónapot. Annak volt értelme, jártunk gyakorlatokra, lőttünk géppuskával, géppisztollyal, pisztollyal, és még repesz nélküli gránátot is dobtunk. Nosztalgiával gondolok vissza erre az időszakra ma is.


Utána 8 hónapot voltam úgy egy laktanyában, hogy semmi érdemleges nem történt, csak sok suttyó fiatal össze volt zárva, akik szivatták a kopaszokat stb. Szerintem ennek semmi de semmi értelme nem volt.


Legyen 3 hónapos kiképzés, de az kiképzés legyen, és semmilyen iskola, vagy jelentéktelen egészségügyi okokra hivatkozva ne lehessen kibújni alóla. Aki mégis alapos indokkal nem megy el, annak a fizetéséből/segélyéből vonni kell egy bizonyos katonai hozzájárulást.


Amikor én voltam katona, akkor volt hatalmas árvíz, de nemhogy vittek volna minket zsákokat pakolni, punnyadtunk a laktanyában, meg ment szokásos naplopás.


Olyan katonaság ne legyen amilyen volt. Ha bevezetik, úgy vezessék be, hogy annak tényleg legyen értelme! Az nem katonaság, hogy mindenféle sutyerákot bezárnak egy adott helyre, és rájuk bízzák, hogy mit csinálnak.

2011. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

,,A honvédelem hazafias kötelesség. KÖTELESSÉG! "


Ja. Így van. De mond csak jelenleg ki a bánatos franctól kéne a hont megvédeni?


Majd akkor esetleg bevonulnék, ha meg kell védeni valakitől a hont.


De egyelőre a Magyarországot a magyaroktól kéne csak megvédeni...


Amúgy meg vonulj be te.


Imádom a katonaság mániásokat.


Az egyik fele nosztalgiázó alak, aki szerint, jaj de szép volt mikor katona voltam

A másik fele meg CoD-on nevelkedett szőrtelen tökű tízéves kis taknyos, aki azt hiszi, ilyen az igazi háború.


Te melyik vagy?

2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

én ? egyik sem

Szerintem egy kaland egy kihívás

2011. júl. 14. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!