Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA támogatná Vietnámot...

USA támogatná Vietnámot fegyverekkel stb. egy Kína elleni harc során? És India?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 19. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy lenne bármi is köztük,de szerintem USA támogatná,nem feltétlenül szárazföldi csapatokkal,vagy talán még légierővel sem,mert szerintem fél Kínától.Indiának meg semmi köze Vietnam-hoz,és hadereje se elég fejlett még,habár már gyúrnak rá...
2011. júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Indiának nagyon is van köze. India és Vietnam egyre több közös hadgyakorlatot tart ugyanúgy mint az USA-val. USA-val és Indiával azonosak a céljaik: Kína feltartoztatása.

Amugymeg pakisztán jóváhagyta hogy kína bázist építsen ki a területén így nagyon jó stratégiai támaszpontot szerzett India ellen. India pedig válaszként Vietnamban épít jelenleg tengerészeti bázist. Illetve olyan hajókat is küldött Vietnamba most amik képesek a legmodernebb hordozórakéták leszedésére.

2011. júl. 19. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, látom, neked ez a mániád. Szerintem pedig elég könnyű belátni, hogy senki sem fog megtámadni senkit, különösen az USA Kínát, mert azzal kitörne a III. Világháború. (Arról nem beszélve, hogy a kínaiak az USA 2. legnagyobb hitelezője, ha érdekükben áll, bármikor tönkretehetik.)
2011. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem félreérted a kérdezőt.

A támogatás nem feltétlenül azt jelenti, hogy bekapcsolódik a harcba, hanem fegyverek, nyersanyagok szállítását is. Erre pedig úgy gondolom, egyértelműen igen a válasz.

2011. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!